Банско лето 2018

 

х.ОРФЕЈ 4*- БАНСКО

 

ALL INCLUSIVE

СМЕСТУВАЊЕ

ЦЕНИ

Двокреветна соба

Фамилијарна соба(2+2) доплата на ден / соба /

АПП  Делукс (2+3) - доплата на ден

Еднокреветна соба

возрасен на допол.легло

Прво дете до 4,99г. со двајца возрасни

 

Второ дете до 4,99г. со двајца возрасни

Прво дете од 5-12,99г.со двајца возрасни

Второ дете од 5-12,99г. со двајца возрасни

Дете до 12,99г.со еден возрасен

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се на ден по лице на база all inclusive и вклучуваат користење на базен,џакузи,интернет во целиот хотел,игротека за  деца од 02-08год.

 

AСТЕРА 4*-БАНСКО

 

термин

Вид на сместување

Петoк,Сaбота и Недела

Понеделник-Четврток

1.

Легло во 1/2 соба /2+1/–на база

 

2.

1/1 соба - /1+0/ на база BВ

 

3.

Aпартман /1 спална/ на база BB

/ максимум 2+2 /

 

4.

Наем на Aпартман /2 спални/ на база BB / максимум 4+2 или 5+0 /

 

Доплата за ручек или вечера - 8 EUR за ворасни и 4 EUR за деца од 03-12,99год.

ПОПУСТИ:

1-во или 2-ро дете до 2.99 год. на редовно легло

бесплатно

1-во дете од 03-12,99год. на редовно легло

50 % попуст од цената на редовното легло

1-во дете од 03-12,99год. на дополнително легло

бесплатно

2-ве деца од 03-12,99год. со двајца возрасни во АПП

1-во дете-бесплатно,2-ро дете плаќа 50% од цената на возрасен

2-ца возрасни со 2 деца-1-во до 2,99г,2-ро од 03 до 12,99г

двете деца - бесплатно

2-ве деца од 03-12,99год. со еден возрасен

50% попуст имаат двете деца

Возрасен на дополнително легло

30% попуст

ВКЛУЧЕНО Е:

1.

Ноќевање со доручек

2.

Интернет во лоби бар, паркинг

3.

Користење на:затворен базен,фитенс,парна бања и џакузи,сауна,аква парк

 

 

Х.КАСА КАРИНА-БАНСКО

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ALL INCLUSIVE

01.04-30.11.2018

Двокреветна соба                                      1 лице

26.00

Студио                                                        1 лице

28.00

Едноспален апартман                               1 лице

29.00

Двоспален апартман                                 1 лице

29.00

Еднокреветна соба

39.00

Возрасен на дополнително легло

21.00

Дете 5.99-11.99 г. на дополнително легло

16.00

Дете 5.99-11.99 г. на редовно легло

18.00

Дете до 5.99 год.  на дополнително легло

бесплатно

 

Цените се по лице  на  ден и вклучуваат: ноќевање, исхрана  на база  All inclusive, користење на

на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет во целиот хотел.

Дополнителни услови:

 • · Храната и пијалоците  по програма All inclusive важат само за основниот ресторант на хотелот;
 • · При помалку от 20 луѓе сместени  во еден ист период во хотелот, исхраната  е по предходно избрано мени од хотелот
  • · Увозни пијалоци и кафе експресо се плаќаат дополнително.
  • · Програмата All inclusive започнува после ручек  и завршува со ручек
  • · Лица до 18 г. немаат право на алкохолни пијалоци
  • · Сместување  по 14.00 ч. Напуштање на хотелот  до 12.00 ч

Услуги кои се наплатуваат:

 • Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на  места: 5€ за 24 часа.
 • користење  на бањарка-2,5€ за целиот престој со депозит од 15€
 • Домашен љубимец  до 5 кг. -5€. на ден.
 • Бебешко креветче 2,5 € на ден.

 

Програма All inclusive

ДОРУЧЕК: 08:00 ч. – 10:00 ч.

Корнфлекс,мусли,кравјо сирење,кашкавал,шунка, кренвиршли,саламa,маслини, домати,краставици,кисело млеко,млеко,кајгана, варени јајца,пржени лепчиња, мини кроасани,пита со сирење,мекици, слатко, мед, масло, овошје  според сезоната,леб,кафе, чај,сок ,минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 – 14:00 ч.

3 вида салати, супа, готвени јадења , овошје  според сезоната, домашни колачи, леб, бугарски алкохол,  вино на точење,пиво на точење, кафе, чај, сок , минерална вода.

ПОСЛЕ РУЧЕК(ужина): 16.00 – 17.00 ч.

Ситни  колачи и соленки,бугарски алкохол,вино на точење,пиво на точење, кафе,чај,сок,минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 – 21.30 ч.

Секоја  вечер различни готвени интернационални јадења,3 вида салати, скара, различни видови  предјадења и јадења, десeрти, овошје, леб,бугарски алкохол,вино на точење,пиво на точење, кафе,чај, сок,минерална вода.

 

х.РОТМАНС 3*-БАНСКО

 

 

 

ПО ЛИЦЕ

В.В

Н.В

1/2 соба

9

15

 

 

 

 

 

Цените се по лице  на  ден и вклучуваат:

-ноќевање и исхрана  на база  В.В(Ноќевање со појадок)

-ноќевање и исхрана  на база  Н.В(Ноќевање со појадок и вечера)

mod_vvisit_counterВкупно вчера546
mod_vvisit_counterВкупно посети542574

Main Menu