Print this page

Кемпински Хотел Гранд Арена

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА  5*

понуда 1

термин


Соба делукс

Соба егзекутив

Јуниор сјуит

СјуитПоглед

град

Поглед планина

Поглед град

Поглед планина

Делукс

сјуит

Алпин

сјуит

 

 

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

23.05-30.06.19

08.09-29.11.19

Петок

Сабота

110

129

125

148

148

167

187

205

263

349

Недела

четврток

90

110

110

129

129

148

167

187

244

331

01-07-07.09.19

Петок

Сабота

152

172

172

192

192

210

230

249

325

402

Недела

четврток

134

152

152

172

172

192

210

230

307

382

Допол.легло возрасен  во сјуит

 

45

45

45

45

45

45

45

45

45

45


 

 

 

Рани резервации:

За резервации направени 30 дена пред пристигнување - 35% Попуст

Понудата важи за  сите резервации направени и платени 30 дена пред пристигнување

За рани резервации уплатените средства не подлежат на враќање

Понудата за рани резервации не се комбинира со други СПО понуди

Понудата е . Валидна за резервации направени до 29 Ноември, 2019.

Попустот за раните резервации не важи за гостите на дополнително легло,трансфери,Спа услуги ,

вечери и полу пансиони.
Напомени:

Сите цени се дадени во евра по соба на ноќ, бесплатно користење на Wi-Fi, бесплатно користење на Детски Клуб , бесплатно користење на 2 вида сауна (Финска сауна , Био сауна ) и парна бања (Хамам парна бања,Арома парна бања ),надворешни базени,Фитнес и снежна соба .

Туристичка такса 0.67 евра по лице на ден

Хотелот го задржува правото за промена на цените

Храна и пијалоци:

Доплата за НВ : **Пон – Недела: Возрасен-31 EUR по лице за вечера – 3 степено мени или шведска маса во зависност од бројот на гости во хотелот

Деца до 5,99 г се сместуваат бесплатно

Деца од 6-11.99 имаат 50 % попуст на HB од цената по лице

Пушењето е забрането секаде во хотелот, додека конзумација на алкохол е дозволено за лица над 18 години .

Политика за деца:

-Максимум (1) дете може да се смести со двајца возрасни (дозволено е во делукс соба, eгзекутив соба и јуниор суит); второ дете (дозволено е сместување во делукс сјуит и алпин сјуит )

-Дете од 6 до 11,99 години доплаќа EUR 23,00 за дополнително легло со појадок

-Дете до 5,99 години се сместува бесплатно.

соба делукс,соба егзекутив,јуниор сјуит

1 aвозрасен + 1 дете 0-5,99 – цена за 1/1 соба

1 aвозрасен+1 дете 6-11,99 – цена за 1/2 соба

1 возрасен+ 2 деца 0-5,99 – цена за 1/1 соба

1возрасен+ 2 деца 6-11,99-цена за 1/2  соба +23 EUR

1 aвозрасен +2 деца 0-5,99 & 6-11,99 – цена за 1/2 соба

2 возрасни+ 1 дете 0-5,99 – цена за 1/2 соба

2 возрасни+ 1 дете 6-11,99- цена за 1/2 соба +23 EUR

Делукс сјуит и  алпин сјуит

1 возрасен и 1 дете 0-5,99 or 6-11,99 – цена за сјуит

1 возрасен и 2 деца 0-5,99 – цена за сјуит

1 возрасен и 2 деца 6-11,99 – цена за сјуит + 23 EUR

1 возрасен и 2 деца 0-5,99 и 6-11,99 – цена за сјуит

2 возрасни и 1 или 2 деца 0-5,99 – цена за сјуит

2 Возр.+1дете 6-11,99 или 2 деца 0-5,99 и 6-11,99-цена за сјуит +23 EUR

2 возрасни + 2 деца 6-11,99- цена за сјуит +46 EUR

ОТКАЗИ & NO SHOW ПОЛИТИКА:

 • Low- Season: 10 дена пред датата на пристигнување –
 • Откази 10 дена пред датата на пристигнување – без пенали.
 • Откази на помалку од 10 дена пред пристигање ќе бидат со (100% пенали ) вклучувајќи полу пансион доплати, спа третмани , и сите дополнителни услуги резервирани за првата вечер, како што се Ручек, Вечера, Спа услуги, трансфери, итн
 • Во случај на не непојавување на клиентите во хотелот ќе се третира како No show(100%пенали)
 • Преќинување на престојот од било кои причини ќе се третира како No-show (100% пенали) вклучувајќи доплати за полу пансион , спа третмани.
 • За порано напуштање на хотелот се наплаќаат 100% пенали за сите останати ноќи (во зависност од тоа како е потврдена резервацијата) .

CHECK-IN И CHECK-OUT:

 • Check-in е во 15:00 h.
 • Check-out е во 12:00 на пладне

ДАТИ КОГА ХОТЕЛОТ НЕ РАБОТИ:

 • Хотелот ќе биде затворен : 7  и 8 Јуни , 2019
 • Хотелот го задржува правото дали ќе има други дати кога нема да работи
 • Хотелот нема да прифаќа промена на имиња за време на “stop sell” периоди и за време на check in.

КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА 5*

ПОНУДА  2

термин

Соба делукс

Соба егзекутив

Јуниор сјуит

Сјуит

Поглед

град

Поглед планина

Поглед            град

Поглед планина

Делукс

сјуит

Алпин

сјуит

26.05- 30.06.19
08.09- 29.11.19

Escape in Style викенд понуда за  2 ноќи престој  Петок – Сабота

88,50

103,00

103,00

118,45

118,00

134,00

149,00

164,00

210,00

279,00

Summer Relax Offer мин 2 ноќи за време на денови од неделата   и мин  3 ноќи  за време на викенди

75,50

85,00

85,00

95,45

104,50

113,50

133,00

142,50

171,00

243,50

26.05- 30.06.19
08.09- 29.11.19

Escape in Style Мин  7 ноќи престој

63,00

74,50

74,50

87,4

87,00

100,00

112,50

125,00

162,00

218,50

01.07- 07.09.19

Escape in Style викенд понуда за  2 ноќи престој Петок –Сабота

123,00

138,00

138,00

152,95

152,50

169,00

184,00

198,50

261,00

322.00

Summer Relax Offer мин 2 ноќи за време на денови од неделата   и мин  3 ноќи  за време на викенди

104,50

113,50

113,50

124,2

133,00

142,50

162,00

171,00

210,00

286,00

06-10.08.19
05.09-07.09.19
20.09- 22.09.19

Jazz Festival September Holidays Мин  2 ноќи престој

124,00

142,50

133,00

152,95

152,50

171,00

190,50

210,00

267,50

343,50

Допол.легло возрасен  во сјуит

45

45

45

45

45

45

45

45

45

45

КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА  5*

ESCAPE IN STYLE за 2 ноќи

Викенд понуда за 2 ноќи престој , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, Детски клуб

SUMMER RELAX

Минимум 2 ноќи престој за време на деновите од неделата или минимум 3 ноќи преку викендите , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, билјард , Детски Клуб , бесплатен паркинг , Една вечера (3-степено мени или на шведска маса во завиност од хотелот ), 15 % попуст на лоби барот за време на деновите од неделата од 17 - 19 ч /, SPA Happy hour: 10% попуст на на сите спа процедури од 12 до 16 часот.

ESCAPE in STYLE за 7 ноќи

минимум 7 ноќи престој , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, велосипеди , билјард , Детски Клуб , една вечера (3-степено мени или на шведска маса во завиност од хотелот), бесплатен надворешен паркинг
15% попуст во Лоби барот за време на деновите од неделата од 17 - 19 ч / free upgrade според слободни капацитети , ран check in после 10 наутро и доцен check out до 14 ч во завинсост од слободни капацитети / SPA Happy hour: 10% попуст на на сите спа процедури од 12 до 16 часот

Напомени:

-Сите цени се дадени во евра по соба на ноќ, бесплатно користење на Wi-Fi, бесплатно користење на Детски Клуб , бесплатно користење на 2 вида сауна (Финска сауна , Био сауна ) и парна бања (Хамам парна бања,Арома парна бања ),надворешни базени,Фитнес и снежна соба .

уристичка такса 0.67 евра по лице на ден

-Хотелот го задржува правото за промена на цените

Храна и пијалоци:

-Доплата за НВ : **Пон – Недела: Возрасен-31 EUR по лице за вечера – 3 степено мени или шведска маса во зависност од бројот на гости во хотелот

-Деца до 5,99 г се сместуваат бесплатно

-Деца од 6-11.99 имаат 50 % попуст на HB од цената по лице

-Пушењето е забрането секаде во хотелот, додека конзумација на алкохол е дозволено за лица над 18 години .

Политика за деца:

-Максимум (1) дете може да се смести со двајца возрасни (дозволено е во делукс соба, eгзекутив соба и јуниор суит); второ дете (дозволено е сместување во делукс сјуит и алпин сјуит )

-Дете од 6 до 11,99 години доплаќа EUR 23,00 за дополнително легло со појадок

-Дете до 5,99 години се сместува бесплатно.

 

Прочитано 708 пати

Main Menu