Банско - есен 2017

 

 

Каса Карина Банско АПАРТ  ХОТЕЛ

 

All INCLUSIVE

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

all inclusive

термин:01.05-30.11.2017

Двокреветна соба /1 лице /

27.00

Студио /1 лице /

28.00

Апартман 1спална /1 лице /

29.50

Апартман 2 спални /1 лице /

29.50

SGL Студио /1 лице /

39.00

Возрасен на дополнително легло

21.00

дете од 5,99 до 11,99год.на допол.легло

17.00

дете од 5,99 до 11,99год. на редовно легло

18.00

дете до 5,99 на дополнително легло

бесплатно

Цените се на ден по лице на база all inclusive.Цените вклучуваат користење на базен, сауна, парна бања,фитнес,интернет во целиот хотел.

УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАТУВААТ:

 • Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на  места: 4 за 24 часа.
 • Домашен љубимец  до 5 кг.-5. на ден

 

Капацитет:

Вид на сместување:

Минимален

Максимален

Студио

1 возрасен или

1 + 1/4-12г /на редовно легло

2 возрасни

АПП / 1 спална /

2 возрасни

3  возрасни

2 возрасни + 2 деца до 4 г

2 возрасни + 1 дете од  4 до 12 г

АПП / 2 спални /

4 возрасни или

2 + 2/ 4-12г / на  редовни легла

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 4 г

4 возрасни + 1 дете од 4 до 12 г.

 

 

х.AСТЕРА 4*-БАНСКО

Цена по лице на ден на база на BВ, ЗА ВИКЕНД (петок, сабота и недела)

СМЕСТУВАЊЕ

23.10.-30.11.17

01.06-10.09.17

Двокреветна соба /2+1/

21.50

26.00

Еднокреветна соба /1+0/

27.00

36.00

Цена по лице на  ден на база BВ, (понеделник-четврток)

СМЕСТУВАЊЕ

23.10-30.11.17

01.06-10.09.17

Двокреветна соба /2+1/

19.50

24.00

Еднокреветна соба /1+0/

24.50

33.00

ДОПЛАТА:

 • за ручек или вечера 8.5 за возрасен и 4.5 за дете од 3 до 12.99 год.

ЦЕНИ ВКЛУЧУВААТ:

 • Доручекот e на блок маса во ресторант на комплексот;
 • Ручекот или вечерата се предлагаат на блок маса или на фиксирано мени,во зависност од број на туристите.

УСЛОВИ:

 • 1 или 2 деца до 2.99 год. со 1 возрасен во SGL или со двајца возрасни во DBL– бесплатно;
 • 1 дете од 3 до 12.99 год. на редовно легло – 50 % намаление од цената на еден возрасен
 • 1 дете од 3 до 12.99 год., сместен на допол. легло со двајца возрасен– бесплатно;
 • 2 деца од 3 до 12.99 год. со двајца возрасни во АПП – првото дете се сместува бесплатно, а второто плаќа 50% од цената на возрасен.
 • 2 возрасни со 2 деца- едното до 2.99, а другото од 3 до 12.99год. и двете деца се сместуваат бесплатно;
 • 2 деца од 3 до 12.99 год. со еден возрасен – и двете деца плаќаат по 50%
 • возрасен на дополнително легло плаќа 70 % од цената на возрасен;

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ:

Затворен базен,парна бања и џакузи,сауна,фитнес,аква парк,паркинг,интернет во лоби бар

 

х.ОРФЕЈ 4*– БАНСКО

термин: 01.06-30.11.2017

Сместување

all inclusive

1/2 соба Стандард /2+1/

28


Цената е по лице на ден,на база
all inclusive

Во цената се опфатени следните услуги:користење на базен,фитнес,парна бања,паркинг,wi-fi

УСЛОВИ:

- 1-во дете до 4,99 год.со двајца возрасни-бесплатно

-2-ро дете до 4,99 год.со двајца возрасни плаќа 7 на ден

-1-во дете од 05 до 12,99 год.со двајца возрасни плаќа 15 на ден

-2-ро дете од 05 до 12,99 год.со двајца возрасни плаќа 12 на ден

- 1 дете до 12,99год. со еден возрасен плаќа 20 на ден

- трет возрасен на допол.легло – 24 на ден

 

х.РОТМАНС 3*-БАНСКО 2017

 

термин:06.06-31.07.2017год.

Два /три /пет ноќевања по лице на база H.B

БРОЈ НА НОЌЕВАЊА

ПАКЕТНИ ЦЕНИ

2 ноќевања

28

3 ноќевања

40

5 ноќевања

64


Во цените е вклучено:Во зависност број на ноќевања со доручек и вечера по лице во двокреветна или трокреветна соба.Паркинг

 

Капацитет:

Вид на сместување:

Минимален

Максимален

Студио

1 возрасен или

1 + 1 /4-12г /на редовно легло

2 возрасни

АПП / 1 спална /

2 возрасни

3  возрасни

2 возрасни + 2 деца до 4 г

2 возрасни + 1 дете од  4 до 12 г

АПП / 2 спални /

4 возрасни или

2 + 2/ 4-12г / на  редовни легла

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 4 г

4 возрасни + 1 дете од 4 до 12 г.

 

mod_vvisit_counterВкупно вчера1926
mod_vvisit_counterВкупно посети1725835

Main Menu