Боровец 24-ти Мај

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

 

ХОТЕЛ ЛИОН БОРОВЕЦ

ALL INCLUSIVE LIGHT

Термин:24.05-27.05.2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

Период

24.05. – 27.05.2019.

Цена на лице  во 1/2 соба на вечер

41,50 €

Цена на 1/1  соба на вечер

51,00

Доплаќање за сместување во студио

/по студио на вечер/

15.50 €

Доплаќање за сместување во апартман

/по апартман на вечер/

31,00 €

Цените се  по лице на вечер сметен во двокреветна  соба , на база “All Inclusive LIGHT”

Бесплатно сместување  на дете до 12 г. на дополнително легло!

ПОПУСТИ:

Деца до 12 г. на редовно легло- 50% намаление од цената за воздрасен

1-во дете  до 12 г. на дополнително легло – бесплатно .

2-ро дете до 12 г. на дополнително легло-40% намаление од цената на возрастен на редовно   легло.

Возрастен на дополнително легло - 40% намаление од цената на возрастен на редовно легло.

Опис на All inclusive Light – хотел ЛИОН Боровец Основен ресторан:

Доручек:7.30 - 10.00 ч.;

Ручек: 12.30 – 14.00 ч.Ручек во ресторанот  на хотелот или lunch  пакет за ручек , кој што може да се земе  наутро 7.00 – 10.00 ч  во основниот  ресторан, со претходно закажување;

Попладневна  ужина: 16.00 – 17.00 ч.: Кафе/чај/минерална вода,  колачи  и солени форнети.

Вечера: 18.00 - 21.00 ч.

Исхрана е на шведска маса  - при повеќе од  30 лица ; помалку от 30 лица  – по мени.

Бар ресторан:

Кафе, чај, топли пијалоци – за  време на доручек;

Бугарски пијалоци – вино, пиво, безалкохолни пијалоци, минерална вода, кафе, чај – за време на ручек  и вечера.

Услуги вклучени во цената:

–              Користење  на затворен  базен и открит плаж;

–              Фитнес,

–              Сауна Парк - билкова сауна, финландска сауна, душ хромотерапия;

–              Парна бања

–              Релакс Зона;

–              Паркинг

Услуги кои  дополнително се  плаќаат:

Лоби бар, меана,  масажи, сеф, магазин, пешачки тури, јавање на коњи,сафари со џипи други.

 

 

 

ХОТЕЛ  БОРОВЕЦ ХИЛС*****

 

 

 

 

Прочитано 1208 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера462
mod_vvisit_counterВкупно посети2171683

Main Menu