Банско

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

Хотел КАСА КАРИНА 4*-БАНСКО

важи во период 01.04-30.11.2021

Тип на смесатување

All inclusive(се вклучено)

H.B ноќевање/ појадок/вечера

B.BНоќевање/појадок

RO(ноќевање)

Двокреветна соба   /1pax/

33.00 €

28.00 €

24.00 €

20.00 €

Студио /1 pax/

34.00 €

29.00 €

25.00 €

22.00 €

Студио лукс /1 pax/

35.00 €

31.00 €

26.00 €

23.00 €

Апп. една спална/1pax/

35.00 €

31.00 €

26.00 €

23.00 €

Апп .две спални /1 pax/

34.00 €

30.00 €

25.00 €

22.00 €

Еднокреветна соба

46.00 €

39.00 €

33.00 €

28.00 €

Возрасен на доп. легло

27.00 €

24.00 €

20.00 €

18.00 €

Дете до 5,99 на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Дете 6-11,99 г. на дополнително  легло

22.00 €

19.00 €

16.00 €

14.00 €

Дете 6-11,99 г. на редовно легло

23.00 €

20.00 €

17.00 €

15.00 €

Дете до 5,99 год.

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

 

Ценитe  се по лице на ден и вклучуваат:

исхрана  база All inclusive/H.B/B.B/R.O користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет на територијата на целиот хотел, детско катче, хотелска осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

• Сите  оброци и пијалоци важат само за главниот хотелски ресторант;

• При помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е на претходно избрано мени од хотелот;

• Увозни пијалаци и еспресо кафе дополнително се плаќаат според  менито;

• Програмата All inclusive започнува со попладневна  закуска и завршува со ручек.Програмата на Н.В(појадок и вечера)започнува со вечера,завршува со појадок.Во вечерата нема вклучено пијалоци Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци;

• Сместување по 14.00 и одјавување до 12.00.УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ:

• Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на места: 5 €  за 24 часа.

• Употреба на бањарка 2,5  € за целиот престој со депозит од 15.50 €

.• Бебешко  креветче со предходна резервација :  2.5 €  дневно.

ОПШТИ УСЛОВИ:

ПОЈАДОК: 08.00 - 10:00 часот-Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси,  салами, маслинки, домати, краставици, млеко ,Ккисело млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, банички  со сирење, мекици, слатко, мед, путер,  леб, кафе, чај,сок, минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 - 14:00-3 видови салати, супа, готвени  јадења(со и без месо), овошје според сезоната, домашни колачи, леб, бугарски алкохол, Наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сок , минерална вода.

ЗАКУСКА: 16.00 - 17.00-Ситни колачи и соленки, бугарски алкохол, наливно вино, наливно  пиво, кафе, чај, минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30-Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, 3 видови салати, скара, разни видови на   јадења со и без месо,десeрти, овошје, бугарски алкохол,наливно вино,наливно пиво,кафе,чај,сок,минерална вода.

КАПАЦИТЕТ:

Двокреветна соба

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни + 2 деца до 12 години

2 возрасни + 1 возрасен

Студио

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни лица + 1 дете до 4 години

Студио лукс

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни + 2 деца до 12 години

2 возрасни + 1 возрасен

Апртман со една спална

Минимум

2 возрасни

Максимум

2 возрасни + 1 возрасни

2 возрасни + 2 деца до 12 години

Апартман со две спални

Минимум

4 возрасни

3 возрасни лица + 1 дете од 6-11,99 години на редовно легло

Максумум

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 12 години

Прочитано 10021 пати
Останата понуда: « Боровец

Оставете коментар

Полињата означени со (*) се задолжителни.

mod_vvisit_counterВкупно вчера1926
mod_vvisit_counterВкупно посети1725865

Main Menu