Print this page
Среда, 06 Април 2016 21:09

Банско - есен 2018

Written by 
Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

Х.КАСА КАРИНА-БАНСКО

Main Menu

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ALL INCLUSIVE

01.04-30.11.2018

Двокреветна соба                                      1 лице

25.00

Студио                                                        1 лице

28.00

Едноспален апартман                               1 лице

29.00

Двоспален апартман                                 1 лице

29.00

Еднокреветна соба

39.00

Возрасен на дополнително легло

21.00

Дете 5.99-11.99 г. на дополнително легло

16.00

Дете 5.99-11.99 г. на редовно легло

18.00

Дете до 5.99 год.  на дополнително легло

бесплатно

 

Цените се по лице  на  ден и вклучуваат: ноќевање, исхрана  на база  All inclusive, користење на

на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет во целиот хотел.

Дополнителни услови:

 • · Храната и пијалоците  по програма All inclusive важат само за основниот ресторант на хотелот;
 • · При помалку от 20 луѓе сместени  во еден ист период во хотелот, исхраната  е по предходно избрано мени од хотелот
  • · Увозни пијалоци и кафе експресо се плаќаат дополнително.
  • · Програмата All inclusive започнува после ручек  и завршува со ручек
  • · Лица до 18 г. немаат право на алкохолни пијалоци
  • · Сместување  по 14.00 ч. Напуштање на хотелот  до 12.00 ч

Услуги кои се наплатуваат:

 • Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на  места: 5€ за 24 часа.
 • користење  на бањарка-2,5€ за целиот престој со депозит од 15€
 • Домашен љубимец  до 5 кг. -5€. на ден.
 • Бебешко креветче 2,5 € на ден.

 

Програма All inclusive

ДОРУЧЕК: 08:00 ч. – 10:00 ч.

Корнфлекс,мусли,кравјо сирење,кашкавал,шунка, кренвиршли,саламa,маслини, домати,краставици,кисело млеко,млеко,кајгана, варени јајца,пржени лепчиња, мини кроасани,пита со сирење,мекици, слатко, мед, масло, овошје  според сезоната,леб,кафе, чај,сок ,минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 – 14:00 ч.

3 вида салати, супа, готвени јадења , овошје  според сезоната, домашни колачи, леб, бугарски алкохол,  вино на точење,пиво на точење, кафе, чај, сок , минерална вода.

ПОСЛЕ РУЧЕК(ужина): 16.00 – 17.00 ч.

Ситни  колачи и соленки,бугарски алкохол,вино на точење,пиво на точење, кафе,чај,сок,минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 – 21.30 ч.

Секоја  вечер различни готвени интернационални јадења,3 вида салати, скара, различни видови  предјадења и јадења, десeрти, овошје, леб,бугарски алкохол,вино на точење,пиво на точење, кафе,чај, сок,минерална вода.

 

 

 

 

 

х.РОТМАНС 3*-БАНСКО

 

 

ПО ЛИЦЕ

В.В

Н.В

1/2 соба

12 €

18

 

 

Цените се по лице  на  ден и вклучуваат:

-ноќевање и исхрана  на база  В.В(Ноќевање со појадок)

-ноќевање и исхрана  на база  Н.В(Ноќевање со појадок и вечера)

Прочитано 1096 пати Last modified on Среда, 10 Октомври 2018 11:33
Administrator

Latest from Administrator

Main Menu