Боровец есен 2018

Оценете ја понудата
(0 гласови)

Хотел ЛИОН 4*

термин:01.04–30.11 2018

Број на Ноќевања

до 2 ноќевања

3 и повеќе ноќевања

Тип на соба

ВВ

НВ

ВВ

НВ

Двокреветна соба

2+1

23.00

31.00

20.50

28.50

Еднокреветна соба

36.00

44.00

33.50

41.00

Фамилијарна соба

/2+2 или 3 возрасни/

31.00

38.50

28.50

36.00

Апартман /наем/

/4+2 или 5 возрасни/

92.50

108.00

82.00

97.50

Возрасен на доп. легло

16.50

23.00

14.50

21.50

Цените  се по лице на ден и вклучуваат:

-на база ВВ: ноќевање и појадок,

-на база НВ: ноќевање , појадок и вечера

-Користење на базен,фитнес,финска сауна,парна бања,био суна,релакс зона.

Намалувања:

-Деца до 12 г. на редовно легло во двокреветна или фамилијарна  соба користат  50%   попуст  от цената за возрасен  на редовно легло.

-Прво  дете до 12 г. во двокреветна или фамилијарна соба на дополнително легло користи     бесплатни бесплатни   услуги.

-Второ дете до 12 г.во фамилијарна соба–плаќа цена за возрасен на дополнително легло.

 

 

 

Хотел РИЛА 4*

 

Тип на соба

10.04-30.11.2018

01.06-30.11.2018

BB

HB

Недела-четврток

Петок- сабота

Недела-четврток

Петок- сабота

1/2 Соба стандард (2 возрасни)

58.00

68.00

76.50

86.50

1/1 соба стандард

41.00

48.00

59.00

66.00

1/2 соба супериор/фамилијарна соба( 2 возрасни)

73.00

85,50

91.50

104.00

1/1 соба супериор

52.00

61.00

70.50

79.50

Цените се за соба на ден и вклучуваат:

Ноќевање и појадок(В.В),

ноќевање со појадок и вечера ( HB

користење на базен,фитнес,сауна.парна бања,интернет,паркинг

 

ДОПЛАТА :

Дете до 1.99 години со еден возрасен користи бесплатни услуги

Цената е како за 1/1 соба

Дете до 1,99 год со 2 возрасни

Користи бесплатни услуги

1 возрасен со 1 или 2 деца од 2-11,99 години :

Цената е како за 1/1 соба. 2 деца плаќаат

по 10,50 евра за В.В/16.50 евра за Н.В

2 возрасни и едно дете од 2-11.99 години

2 возрасни и 1-2 деца  2-11.99 год. Во фамилијарна соба

Децата  плаќаат 10.50 евра на В.В,

16.50 евра на HB

УСЛОВИ:

При помалку од 50 луѓе  исхраната  може да биде по предходно избрано мени од хотелот

• Време на пријавување: 14:00, време за одјавување: 12:00 часот.

• Услови за откажување:

15 дена или повеќе пред пристигнувањето: бесплатно

14-8 дена пред пристигнувањето: се наплаќа едно ноќевање

7 дена или помалку пред пристигнување:се наплаќа 100% од цената на  аранжманот

mod_vvisit_counterВкупно вчера223
mod_vvisit_counterВкупно посети631164

Main Menu