Банско

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

ХОТЕЛ Каса КаринаБанско

 

период: 30.04.2022-30.11.2022

Тип на смесатување

All inclusive(се вклучено)

H.B ноќевање/ појадок/вечера

B.BНоќевање/појадок

RO(ноќевање)

Двокреветна соба   /1pax/

40.00 €

34.00 €

28.00 €

25.00 €

Студио /1 pax/

40.00 €

35.00 €

29.00 €

26.00 €

Студио лукс /1 pax/

45.00 €

40.00 €

33.00 €

30.00 €

Апп. една спална/1pax/

42.00 €

37.00 €

31.00 €

28.00 €

Апп .две спални /1 pax/

41.00 €

36.00 €

30.00 €

25.00 €

Еднокреветна соба

52.00 €

49.00 €

40.00 €

35.00 €

Возрасен на доп. легло

33.00 €

29.00 €

24.00 €

21.00 €

Дете до 5,99 г.на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Дете 6-11,99 г. на дополнително легло

25.00 €

23.00 €

19.00 €

17.00 €

Дете 6-11,99 г. на редовно легло

28.00 €

24.00 €

20.00 €

18.00 €

Дете до 5,99 год.

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ценитe  се по лице на ден и вклучуваат:  исхрана  база All inclusive/H.B/B.B/R.O користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет на територијата на целиот хотел, детско катче, хотелска осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ .

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:• Сите  оброци и пијалоци важат само за главниот хотелски ресторан;• При помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е на претходно избрано мени од хотелот;• Увезените пијалаци и еспресо кафе дополнително се плаќаат според  менито;• Програмата All inclusive започнува со попладневна  закуска и завршува со ручек;• Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци;• Сместување по 14.00 и одјавување до 12.00.

УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ:• Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на места: 5 €  за 24 часа.• Употреба на бањарка 2,5  € за целиот престој со депозит од 15.50 € .• Бебешко  креветче со предходна резервација: 2.5 €  дневно.

ПОЈАДОК: 08.00 - 10:00 часот-Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси,  салами, маслинки, домати, краставици, млеко ,Ккисело млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, банички  со сирење, мекици, слатко, мед, путер,  леб, кафе, чај,сок, минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 - 14:00-3 видови салати, супа, готвени  јадења(со и без месо), овошје според сезоната, домашни колачи, леб, бугарски алкохол, Наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сок , минерална вода.

ЗАКУСКА: 16.00 - 17.00-Мали слатки и соленки, бугарски алкохол, наливно вино, наливно  пиво, кафе, чај, минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30-Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, 3 видови салати, скара, разни видови на   јадења со и без месо,десeрти, овошје, бугарски алкохол,наливно вино,наливно пиво,кафе,чај,сок,минерална вода.

 

 

ХОТЕЛ ЛАКИ ***** БАНСКО

ХОТЕЛ ЛАКИ*****-БАНСКО

Цените са на база ноќевање , вo евра,студио/апп на ден

Тип на соби  Редовни + доп. легла

15,05-27.07.22

28.08-01.12.22

15.05-27.07.22

28.08-01.12.22

28.07...27.08.22.
недела-четврток петок-сабота понеделник-недела

Студио Стандард 2 + 1

70

80

80

Студио Лукс 2 + 1

85

97

97

Апартман Стандард 2 + 1

92

102

102

Ап. Стандарт Плус 2 + 2

107

122

122

Ап. Лукс 2 + 2

130

149

149

Aпартман Eкзекутив 2 + 2

130

149

149

Aпартман  Eкзекутив Лукс  2 + 2

149

170

170

Апартман со 2 спални 4+1

144

165

165

Апартман Eкзекутив со 2 спални 4 + 1

169

194

194

Председателски апартман  2 + 2

197

226

226

рокови за анулација

7

7

Пенали за анулации

1 ноќ

1 ноќ

Политика No Show

2 ноќи

2 ноќи

Попоусти :

Осн. Легло

Доп. Легло

Сместување на 1 лице во Студио стандард.

10%

Доплаќања:

Лице над 11.99

Дете 4 до 11.99

појадок ( ВB)

12 EUR

8 EUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сместување на гости до 15,99 години на дополнително легло на  ноќевање   е бесплатно, до бројот на дополнителни кревети наведени во табелата

Цените се во евра, на вечер, за студио/апартман и вклучуваат:

Ноќевање без појадок;

Бесплатни планински прошетки со планински водич и осигурен транспорт до одредени места во планината       (среда-недела)

Користење на внатрешни БИО базени со температура на водата 33 ° , детски базен  и возрасни со соли од Мртво Море (9 до 21 часот);

Користење на ледена соба, ароматична парна бања, џакузи, контрастни тушеви, фитнес центар Technogym, кој е достапен од 9 до 21 часот;

Солена соба за релаксација, обложена со хималајска сол.

Користење на безжичен интернет низ целиот хотел и два комплетно опремени простории со компјутери каде што вашите деца ќе можат да се забавуваат со нивните омилени игри;

Детско игралиште (9 - 22 часа) за деца од 3 до 6 години Професионална бебиситерка и аниматор ќе се грижи и забавува вашите деца, а вие ќе можете да потрошите време и внимание за себе;

Бесплатно користење на бебешко креветче, количка, шетач, детски столчиња / во ресторанот / и некои додатоци за бебиња;

Цените наведени во табелата не вклучуваат такса од 1,50 евра по лице на ден.

 

 

 

 

 

 

х.РОТМАНС  3*

 

хотел РОТМАНС 3* БАНСКО

Ротманс 3*

Цените важат од 01.10- 30.11.2023

1/2 Соба(ПО ЛИЦЕ)

19

 

 

 

 

 

Цените се на вечер  на база ноќевање со појадок

Доплаќања:

-Дете  од 0-4.99 г. со двајца возрасни се сместува бесплатно

-Дете од 05-9,99 г. двајца возрасни плаќа 50% осд цената за возрасен


 

 

Прочитано 290 пати
Останата понуда: Боровец »

Оставете коментар

Полињата означени со (*) се задолжителни.

mod_vvisit_counterВкупно вчера660
mod_vvisit_counterВкупно посети1999736

Main Menu