Хотел Шипка

Оценете ја понудата
(1 глас)

ХОТЕЛ ШИПКА 4* ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ

 

тип на

сместување

услуга

01.05-31.05.19

16.09-05.10.19

01.06-15.06.19

05.09-15.09.19

16.06-04.07.19

27.08-04.09.19

05.07-26.08.19

1/2  соба

2

2+1

ВВ

21.50€

24.50€

29.50€

38.00€

1/1 соба

1

21.50€

36.00€

44.00€

57.00€

Апартман

2

2+2/3

29.50€

34.00€

42.00€

54.00€

Откажување

0

0

3 дена

5 дена

Доплата

HB(појадок и вечера

6.00€

6.00€

6.00€

6.00€

FB(појадок,руќек и вечера)

9.00€

9.00€

9.00€

9.00€

AI(се вклучено)

13.00€

13.00€

13.00€

13.00€

Намалувања:

Едно или две деца до 1.99 год. со еден возрасен во  во 1/1 соба  или со двајца возрасни во 1/2 соба  се смесуваат бесплатно

Едно дете од 2 година. до 11.99 год. на редовно легло - 50% намалување

Едно дете од 2 до 11.99 год на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно

Две деца со двајца  возрасни - едно до 1.99 година, а другото од 2 до 11.99 год. и двете деца се бесплатни;

Две деца од 2 до 11.99 год. со еден возрасен - и двете деца користат 50% намалување

Возрасен  над 12 год. на дополнително легло - 20% намалување

Попусти

7 = 6; 14 = 12; 21 = 18 за сите пристигнувања  до 10.06 и од 05.09.2019 г. до крајот на сезоната

При прекорачување на рокот за откажувањеа се наплатува  еден  ден по лице  во зависност од типот  на услугите  и на сместување.

При потврдена резервација и непристигнат  турист, како и при неосновано  отказување на престојот  се наплаќа 1 ноќевање по лице во зависност од типот  на услугите  и на сместување.

Бесплатни услуги:

СПА услуги:бесплатно користење на внатрешен и надворешен базен  басен, сауна, џакузи и парна бања, чадор и лежалка на базен, фитнес сала. Wi-Fi интернет на територијата на целиот хотел,детска площадка,паркинг, гараж

Услуги кои се плаќаат:

24-часовен брза медицинска помош

лоби бар, бар на надворешен басен, пицерија

Опис на АLL(се вклучено)

Појадок - 07.30 - 10.30

Ручек- 13.00 - 14.30

Вечера - 18.30 - 20.30

Закуска  - 16.00 - 17.00 - колачи, соленки, кекси

11.00-22.00 часот. - пиво, вино, бугарски алкохолни пијалоци, безалкохолни и топли пијалоци

Прочитано 557 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера932
mod_vvisit_counterВкупно посети843238

Main Menu