Празници

 

Х. КАСА КАРИНА-БАНСКО - ВЕЛИГДЕН

25.04 – 02.05.2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ПО ЛИЦЕ

ПРАЗНИЧНИ ПАКЕТИ НА БАЗА ALL INCLUSIVE

25.04 – 02.05.2019

3-дневен

3 all inclusive

4-дневен

4 all inclusive

5-дневен

5 all inclusive

Двокреветна соба

116€

150

180€

Студио

116

150

180

Студио – лукс

131

171

205

Апартман една спална

123

160

193

Апартман две  спални

123

160

193

Еднолреветна соба

174

225

270

Возрасен на дополнително легло

93€

120€

144€

Дете 6 - 11.99 г. на дополнително легло

69€

90€

108€

Дете 6 -11.99 г. на редовно легло

75€

98€

117€

Дете до 5.99 год.  на дополнително легло

бесплатно

Резервации/Анулацации

14 дни/7 дни

Цените се по лице за соодветен пакет и вклучуваат: соодветен број ноќевања исхрана  на база All inclusive, празничен Велигденски ручек користење на базен, сауна, парна баня, фитнес, безжичен интернет , детским кат со анимација.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Храната и пијалоците по програма All inclusive важат  само за основниот ресторант на хотелот и не важат за лоби барот и летната градина; При помалку от 20 лица сместени во еден ист период , исхраната  е по предходно  избрано мени од хотелот
 • Увозни пијалоци, кафе еспресо се плаќа дополнително според мени.
 • Програмата All inclusive започнува  после ручек (со закуска) и завршува со ручек
 • Храна и пијалоци  од програмата All Inclusive не можат да се изнасат надвор од  ресторанот
 • Лица до 18 г. немаат право на алкохолни пијалоци
 • Сместување во хотел после 14.00 ч. напуштање на хотел до 12.00 ч.

УСЛУГИ КОИ СЕ ПЛАЌААТ:

 • Подземен паркинг  со ограничен број на  места: 5€ за 24 часа.
 • Користење  на бањарка 2,5€ за цел престој  со депозит од 15€
 • Домашен лубимец до 5 кг.  5€ на ден
 • Бебешко креветче  со предходна најава : 2.5€ на ден

Програма All inclusive

Појадок : 07:30 ч. – 10:00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, кренвиршли, салама, маслинки, домати, краставици, млеко ,кисело млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, баница со сирење, мекици, сладко, мед, масло, плодове според сезона, леб, кафе, чај, сок од апарат , минерална вода.

Ручек 12:30 – 14:00 ч.

3 вида салати, супа, готвени јадења со месо и без месо , плодови според сезона, домашни сладки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливна бира, кафе, чај, сок од апарат, минерална вода.

После ручек: 16.00 – 17.00 ч.

Ситни слатки и соленки, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сок от апарат, минерална вода.

Вечера: 19.00 – 21.30 ч.

Секоја  вечер различни готвени интернационални јадења, 3 вида салати, скара, различни видови јадења со месо и без месо предјадења, десeрти, плодови, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливна пиво, кафе, чај, сок од апарат, минерална вода.

Капацитет:

Вид  на сместување:

Минимален

Максимален

Двокреветна соба

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  от 6 -11.99 год. на редовно легло

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасен + 1 возрасен

Студио

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  от 6 -11.99 год. на   редовно легло

2 возрасни + 1 дете до 4 год.

Студио лукс

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  от 6 -11.99 год. на   редовно легло

2 возрасни+ 2 деца до 12 год.

2 возрасни  + 1 возрасен

Апартман една спална

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни+ 2 деца до 12 год.

Апартман две  спални

4 возрасни

3 возрасни + 1 дете от 6-11.99 г.

на редовно легло

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни+ 2 деца до 12  год.

хотел ГРАНД РОЈАЛ 4* БАНСКО

Х.ГРАНД РОЈАЛ****-БАНСКО

Период

11.04-07.05.2019

Ноќевање

со појадок

30.06-30.09.2019

Ноќевање

со појадок

01.10-31.10.2019

Ноќевање

со појадок

Тип на сместување

Студио

(2 лица)

38€

28€

34€

Апартман  со ена спална

(за две лица)

40€

30€

36€

Апартман со две спална

(за четири лица)

68€

48€

60€

Доплата за полупансион

9

9

9

Велигденски ручек

Возрасен 15

Дете 03-12,99 8

Рокови за резервации/анулирање

10/7

7/5

7/5

Попусти за деца:

Деца до 2,99 год.бесплатно(не користат услуги)

Дете 3-12.99 год.на прво дополнително легло-бесплатно

Доплаќа  50% од цената за возрасен на Н.В(полупансион)

Дете 3-12.99 год.на второ дополнително легло–50% попуст

од цената на возрасен на редовно легло

Возрасен на допол. легло

-30% попуст од цената на возрасен на основно легло

Еднокреветна соба

-20% попуст од цената на студио/апартман

7=6,9=8,11=10,12=11,13=12,14=12,21=18 за период:30.06-31.10.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во цената е вклучено: појадок, користење на затворен базен, парна бања, фитнес, сауна, релакс зона, паркинг (до пополнување на слободни места), Детски Клуб,интернет .При помалку од 20 лица, појадокот е на мени.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ: - Во случај на порано напуштање на хотелот на туристите по сопствена желба се наплаќа- 100% од цената.

- За откажувања и откажувања надвор од горенаведените датуми, се наплаќа казна за 2 ноќевања. - Во случај на непристигнувања на туристи се плаќа 100% од цената на резервацијата.

Опис на сместување:

СТУДИО - 1 брачен лежај  во спална соба, 1 дополнителен кревет во дневната соб.(микробранова ,чаши за чај/кафе) бања со тоалет, туш кабина, тераса , греење, фен за коса, минибар, крпи, гардероба.

Минимална искористеност: Едно лице

Максимална искористеност: 3 лица (3 возрасни или 2 возрасни лица + 1 дете)Кв.м. 40

AПАРМАН СО ЕДНА СПАЛНА  - 2 редовни кревети во спалната, 2 дополнителни кревети во дневната соба,  микробранова, чаши за чај / кафе), бања со тоалет, туш кабина, балкон / тераса, греење, фен за коса, минибар, пешкири, гардероба.

Минимална искористеност две лица:Максимална искористеност:4 лица(3 возрасни+1 дете или 2 возрасни+2 деца)Кв.м. 55

AПАРТАМЕНТ со 2 спални - 1 брачен кревет во една од спалните, 2 одделни редовни кревети во втората спална соба, 2 дополнителни кревети во дневната соба (канапе), дневна соба со удобности за чај и кафе (ел. Котел, микробранова, чаши за чај / кафе ), бања со туш, туш, балкон / тераса, греење, фен, мини бар, пешкири, гардероба.

Минимална искористеност : 4 лица

Максимална искористеност: 6 лица (5 возрасни + 1 дете или 4 возрасни + 2 деца)Кв.м. 80

* Подготовка на храна во хотелски соби не е дозволено!

 

ХОТЕЛ “АСТЕРА **** Банско

Великденски празници 2019

период:25-29.04.2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ПО ЛИЦЕ ЗА 3 ИЛИ 4 ПОЛУПАНСИОНИ

1/2  СОБА

3 Н.В(ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

113,00€

1/2  СОБА

4 Н.В(ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

131.00€

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

3 Н.В(ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

156,50€

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

4 Н.В(ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

187,50€

Цените вклучуваат:

 • Ноќевање појадок и вечера;
 • Празничен великденски ручек;
 • Користење на  Аква парка (неколку базени и џакузи), класична сауна, турска бања , внатрешен басейн, фитнес;
 • Бесплатен паркинг;

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

 • Деца до 2.99 се сместуваат бсзплатно;
 • Деца от 2.99 до 12.99 г., се сместуваат на следниот начин::

Намалувања

1-во дете

2-ро дете

2 возрасни + 1 дете

100%

-

1 возрасен + 2 деца

50%

50%

1 возрасни + 1 дете

50%

-

2 возрасни + 2 деца

100%

50%

4 возрасни.+ 2 деца

100%

50%

Возрасен на дополнително .легло

– 30%

 

ПАКЕТ ВЕЛИКДЕН 2019

хотел РОТМАНС 3* БАНСКО

 

 

ТЕРМИН: 25-29.04.2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

УСЛУГА

По лице за три ноќевања

По лице за четири ноќевања

1/2 СОБА

H.B

54

72

Цените се по лице за 3 или 4 ноќевања

1.Пакетот за три ноќевања вклучува:

 • Два полупансиони
 • Едно ноќевање со појадок и великденски ручек или вечера

2.Пакетот за четири ноќевања вклучува:

 • Три полупансиони
 • Едно ноќевање со појадок и великденски ручек или вечера

НАМАЛУВАЊА:

-Дете до 4,99 год.-бесплатно

-дете од 5-9,99 год.плаќа 50% од цената на возрасен

 

 

 

 

 

 

ПАКЕТ „ВЕЛИГДЕН”

ПАРК ХОТЕЛ„ПИРИН” ***** -  САНДАНСКИ

ВЕЛИГДЕН 2019

Период на важност: од 25.04 - 29.04.2019г.

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

Цена за соба на вечер

при  3 ноќевања

Цена за соба на вечер

при 4 ноќевања

Велигденски ручек

на 28.04.2019г.

1

Двокреветна соба

112,50€

102,50€

25,50€

2

Еднокреветна соба

87,00€

77,00€

25,50€

5

Наем на апартман-лукс на база ВВ

/максимално сместување 2 возрасни +1 дете

164,00€

148,50€

25,50€

1. Цените се по соба и вклучуваат:

- Ноќевање, појадок.

- Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по распоред/  до центар на  градот  и  обратно;

- Користење  на: фитнес,  базен детски базен, џакузи;

- Сауна парк  /финлска сауна, био сауна, парни бањи– калдариум и лакониум, ледена фонтана,   емоционални тушеви,

топли  лежалки  и зона за релакс/;

- Парк-градина со топол надворешен  базен и детско катче;

- Бесплатен детско катче  и Арт центар со дополнителни услуги.

2. Намалување:

- Дете от 0 до 3.99 години се сместува бесплатно.

- Дете от 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна соба користи  70 % намалување  од цената на редовното легло

- Дете от 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба користи 30 % намалување  од цената

на редовното легло

- Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба користи 50 % намалување  от цената

на редовното легло.

3. Великденски ручек на 28.04.2019г. во  Балкански ресторант

- Цена за возрасен или дете над 12г. – 25,50

- Цена за дете от 4г. до 11.99г. – 13,00

 

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*-ВЕЛИГДЕН

ПЕРИОД 26.04-29.04.2019

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*(26-29.04.2019)

3  НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

1/2  соба стандард

302,00€

1/1  соба стандард

229,00€

1/2  соба лукс

334,50€

1/1  соба лукс

250,50€

Студио Стандард - 2 возрасни

468,50€

Апартман Лукс – 2  возрасни

522,00€

Фамилијарен апартман – 2 возрасни

699,00€

Дете  12.99г-15.99г. на дополнително легло во соба, студио или апартман

118,00€

возрасен на дополнително легло во студио или апартман

118,00€

Услови за деца:

дете от 0 до 3,99 год.

БЕСПЛАТНО

дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло  во соба

101,00€

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во соба

56,50€

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во студио или апартман

12,00€

Цените се за соба /студио/апартман и вклучуваат:

Ноќевање, појадок  користење на сауна,парна бања,фитнес,затворен и отворен минерален базен,интернет,детски кат,сеф на рецепција и паркинг.

Велигденска закуска на 28.04.2019(11.30-14.30

 

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*(26-29.04.2019)

3  НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

1/2  соба стандард

355,50

1/1  соба стандард

252,50

1/2  соба лукс

387,50

1/1  соба лукс

272,50

Студио Стандард - 2 возрасни

514,00

Апартман Лукс – 2  возрасни

567,50

Фамилијарен апартман – 2 возрасни

737,00

Дете  12.99г-15.99г. на дополнително легло во соба, студио или апартман

146,00

возрасен на дополнително легло во студио или апартман

146,00

Услови за деца:

дете от 0 до 3,99 год.

БЕСПЛАТНО

дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло  во соба

121,00

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во соба

79,50

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во студио или апартман

36,50

Цените се за соба /студио/апартман и вклучуваат:

Ноќевање, појадок и вечера,користење на сауна,парна бања,фитнес,затворен и отворен минерален базен,интернет,детски кат,сеф на рецепција и паркинг.

Велигденска закуска на 28.04.2019(11.30-14.30)

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*(26-29.04.2019)

4  НОЌЕВАЊА        СО  ПОЈАДОК

1/2  соба стандард

374,50

1/1  соба стандард

286,50

1/2  соба лукс

417,50

1/1  соба лукс

313,50

Студио Стандард - 2 возрасни

585,50

Апартман Лукс – 2  возрасни

657,50

Фамилијарен апартман – 2 возрасни

883,00

Дете  12.99г-15.99г. на дополнително легло во соба, студио или апартман

145,00

Возрасен на дополнително легло во студио или апартман

145,00

Услови за деца:

дете от 0 до 3,99 год.

БЕСПЛАТНО

дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло  во соба

124,50

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во соба

62,00

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во студио или апартман

12,00

Цените се за соба /студио/апартман и вклучуваат:

ноќевање со појадок,користење на сауна,парна бања,затворен и отворен минерален базен,интернет,детски кат,сеф на рецепција и паркинг.

Велигденска закуска на 28.04.2019(11.30-14.30)

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*(26-29.04.2019)

4  НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

1/2  соба стандард

449,50

1/1  соба стандард

319,00

1/2  соба лукс

488,00

1/1  соба лукс

345,50

Студио Стандард - 2 возрасни

650,00

Апартман Лукс – 2  возрасни

718,00

Фамилијарен апартман – 2 возрасни

933,00

Дете  12.99г-15.99г. на дополнително легло во соба, студио или апартман

183,50

возрасен на дополнително легло во студио или апартман

183,50

Услови за деца:

дете от 0 до 3,99 год.

БЕСПЛАТНО

дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло  во соба

154,00

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во соба

98,50

дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло  во студио или апартман

45,00

Цените се за соба /студио/апартман и вклучуваат:

ноќевање со појадок и вечера,користење на сауна,парна бања,затворен и отворен минерален базен,интернет,детски кат,сеф на рецепција и паркинг.

Велигденска закуска на 28.04.2019(11.30-14.30)


Х.ВЕЛИНА-ВЕЛИНГРАД-

ВЕЛИГДЕН 2019

ТЕРМИН:26-29.04.2019

 

Тип на сместување

ВЕЛИГДЕН   2019

26-29.04. 2019

Соба “Велина ”  приземје  (без тераса  со туш-кабина)

1/2 соба (за 2 лица)

256,50€

1/1 соба

174,50€

Соба “Велина  + “ приземје(без тераса   со туш-кабина)

1/2 соба (2 лица)

272,00€

1/1 соба

190,00€

Дополнително  легло

97,50€

Дете од 2 до 12 год.

56,50€

Соба “Велина стандард”

1/2 соба(за две лица)

318,00€

1/1 соба

251,50€

Соба “Велина лукс”

1/2 соба(за две лица)

333,50€

1/1 соба

266,50€

Дополнително  легло

120,50€

Дете од 2 до 12 год.

72,00€

Апартмани

Панорама (за две лица)

487,00€

Стандард (за две лица))

456,50€

Лукс (за две лица)

471,00€

Фамилијарен апартман(4 лица)

528,00€

Дополнително  легло

120,50€

Дете от 2 до 12 год.

72,00€

Фамилијарен апп лукс-2 спални-(за 4 лица)

666,50€

Дополнително легло

120,50€

Дете от 2 до 12 год.

72,00€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пакет од 3 /три/ ноќевање вклучува:

појадок,  празничен ручек  на 28.04.2019 г, користење на надворшен и звнатрешен

базен со минерална вода,лежалки, џакузи, парна бања, сауна, ледена соба, бањарки,

фитнес сала, интернет.надворешенн и звнатрешен  бзен со минерална вода,лежалки,

џакузи, парна бања, сауна

Во цената не вклучена туристичка такса од 0,67 евра по лице(се плаќа на рецепција)

 

Хотел ОЛИМП****-ВЕЛИНГРАД

- ПАКЕТОТ ВАЖИ:25.04-29.04.19г.

ТИП  НА СМЕСТУВАЊЕ

Пакетна цена

3 ноќевања со појадок

и вечера

Пакетна цена

4 ноќевања со појадок

и вечера

Економична  Соба  за две лица

311€

384

Стандардна 1/2 соба за две лица

339€

421

Студио за две лица

368€

460

Студио со купатило за две лица

383€

480

Дополнително легло за деца над 6 г.

46,50€

/ноќевање  и појадок /

61,50€

/ноќевање  и појадок /

Цените се  за две лица  и вклучуваат:

3/4 ноќевања со појадок и вечерa (на сет мени).

Користење на затворен минерален базен,Римска бања, Инфрацрвена кабина, Тепидариум со арома лампа от хималајска сол, Класична сауна, Фитнес,

Контрастен хидромасажен туш,  гимнастика во вода, паркинг,Wi-Fi.

*Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно на база ноќевање  со појадок .

*Деца над 6 год. доплаќаат 15.50€ на вечер на база ноќевање  и појадок.

*Детска анимация со цртање  на Велигденски јајца, многу забава  и игри!


 

х.РУСКОВЕЦ****-ДОБРИНИШТЕ

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТ

25 – 29 април 2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

3 НОЌЕВАЊА

СО ПОЈАДОК

4 НОЌЕВАЊА

СО ПОЈАДОК

ХОТЕЛСКИ ДЕЛ

Апартман Јуннир за 2 лица

/2 редовни + 1 доп. легло/

192

256

Апартман Сениор за 4 лица

/4 редовни + 1 доп. легло/

297

396

ФАМИЛЈАРНИ КУЌИ / ВИЛИ

Вила Комфорт с 1 спална         за 2 лица

/2 редовни + 1 доп. легло/

240

320

Фамилијарна вила  Комфорт     за 4 лица

/4 редовни + 1 доп. легло/

318

424

Фамилијарна вила  ЛУКС           за 4 лица

/4 редовни + 2 доп. легла/

354

472

Доплата за велигденски ручек(28.04.19)

Возрасен -19

Дете 4-13,99-10

Доплата за вечера

Возрасен -13

Дете 4-13,99-7

Сместувањето со појадок на едно дете от 0 - 13.99 г. на дополнително легло е бесплатно во сите апартмани и вили.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА АПАРТМАН ИЛИ ВИЛА,ЗА 3/4  НОЌЕВАЊА И ВКЛУЧУВААТ:

 • Појадок  во ресторант „Лавендер“. Појадокот е на блок маса при мин. 25 госта во ресторантот или по избор от сет мени  при по-малко от 25 госта.
 • Клима и мини-сеф во собите
 • Камин во сите  вили/фамилни куќи.
 • Безжичен интернет во целиот комплекс.
 • Безплатно користење  на детската зона со негувателка от 9:00 до 18:00ч. и со придружба од родители до 21:00ч. Бесплатна анимација за деца и работилница за фарбање на јајца.
 • Фитнес сала со уреди на Techno Gym со поглед кон  Пирин планина.
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30°С. Внатрешен детски минерален базен со температура на водата од 33°С.
 • Надворешни  дрвени џакузи  со минерална вода ,
 • СПА зона: 2 парни бањи - солена и арома, сауна.
 • Паркинг кон хотелската зграда и самостојни паркинг места кон секоја  вила.

ДОПЛАТА:

 • туристическа такса  0.51 евро, по лице на  ден.

 • Вечерата е на блок маса при мин. 25 госта или по 3-степенно сет мени, по избор от мени „Пролет“

НАМАЛУВАЊА:

 • Сместување со појадок на едно дете от 0 до 13.99 г. на дополнително легло, е безплатно во сите апартмани и вили.
 • За второ дете от 0 до 3.99 г. на дополнително легло во  Вила Комфорт и Фамилијарна вила комфорт , се доплаќа по 5  евра на ноќ.Сместувањето во Фамилијарна вила  Лукс е безплатно.
 • За второ дете от 4 до 13.99 г. на дополнително легло во Вила Комфорт и Фамилијарна вила комфорт , се доплаќа по 10 евро на ноќ.Сместувањето во Фамилијарна вила Лукс е бесплатно.
 • Доплата  за 5-ти  возрасен  /над 14 г./ на дополнително легло во апартман Сениор,Фамилијарна вила комфорт и фамилијарна вила  лукс - 50% от цената за возрасен на редовно легло.

За празникот:

 • Закуска во ресторантот„Лавендер“со убави фарбани велигденски јајца и вкусен козунак за сите гости на хотелот
 • Можност за прошетка  на 27.04.2019 г. од 9.30 ч. до манастирот „Св. Пантелејмон“ над Добриништее.Далечина  – 5 км.(околу 1.0 - 1.5 часа.)Се  поминува  низ терени со лековита вода.Информации за прошетката  на рецепција на хотелот најкасно  до 26.04.2019 г.
 • Можност за посета на црквата „Св. Петар и Павле“ во Добриниште.

 

 

КАСАНДРА ПАЛАС 5*-КРИОПИГИ

 

Хотелот се наоѓа на првиот крак во населбата Криопиги и им нуди на гостите  одлични услуги и удобно сместување во своите комплетно опремени соби.Хотелот е опкружен со големи градини со директен пристап до плажа. Со широк спектар на објекти и активности хотелот Касандра Палас ви нуди незаборавен одмор.Најдобри празници се оние кои ќе ви останат во незаборавни сеќавања.Подгответе го Вашиот пасош, Вашиот одмор започнува во хотел Касандра Палас.

термин: 24-27.05.2018

Услуга

лица

цена

Четвородневен аранжман во х.Касандра палас 5*-Криопиги

Цена на три полупансиони  (ноќевање со појадок и вечера)

во 1/2 соба “лукс”(со поглед на море) за 2 лица

 

2

 

250

 

вклучено е:

 

1.

Три ноќевање со појадок и вечера (шведска маса)

2.

Користење  надворешен  и  внатрешен  базен,фитнес,паркинг,wi-fi

 

* Туристичка такса за престој е 4€ на ден oд соба и се плаќа во хотел.

 

 

 

 

ВЕЛИГДЕН 2019

Хотел ЛИОН Боровец

26.04 – 07.05 2019 г.

Тип на Сместување

По соба на ден при

1 или 2 ноќевања

По соба на ден при

3 и повеќе ноќевања

 

појадок

Појадок

и  вечера

Појадок

Појадок

и  вечера

1/2 Соба

51,50€

72,00€

46,50€

61,50€

Возрасен - доп. легло

15,50€

20,50€

13,00€

18,00€

1/1 соба

38,50€

49,00€

36,00€

43,50€

Фамилијарна соба

72,00€

87,50€

61,50€

77,00€

Дополнително легло

15,50€

20,50€

13,00€

18,00€

Општи услови:

Посочените цена се на СОБА на вечер и вклучуваат:ноќевање(појадок),ноќевање(појадок и вечера).Користење

на базен, фитнес, финска сауна, билна сауна, парна бања, релакс зона; WI-FI.Максималното сместувањето во

Фамилијарна соба е 2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни.

Намалување за деца:

Дете до 11,99 на редовно легло в соба /фамилијарна соба - 50% попуст од цената на редовно легло за возрасен.

1-во дете до 11,99 г. Во двокреветна  или фамилијарна  соба на дополнително легло – безплатно;

2-ро дете от 4 г. до 11,99 г. во фамилијарна  соба – плаќа  цена на дополнително легло за возрасен.

Отворен  паркинг Хотел ЛИОН Боровец – безплатен.

Касно напуштање  до 16 часа - недела.

ВЕЛИГДЕН ВО  ХОТЕЛ ЛИОН БОРОВЕЦ

ALL INCLUSIVE LIGHT

Термин:26.04-07.05.2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

Период

26.04. – 07.05.2019.

Цена на лице  во 1/2 соба на вечер

41,50 €

Цена на 1/1  соба на вечер

51,00

Доплаќање за сместување во студио

/по студио на вечер/

15.50 €

Доплаќање за сместување во апартман

/по апартман на вечер/

31,00 €

Цените се  по лице на вечер сметен во двокреветна  соба , на база “All Inclusive LIGHT”

Бесплатно сместување  на дете до 12 г. на дополнително легло!

ПОПУСТИ:

Деца до 12 г. на редовно легло- 50% намаление од цената за воздрасен

1-во дете  до 12 г. на дополнително легло – бесплатно .

2-ро дете до 12 г. на дополнително легло-40% намаление од цената на возрастен на редовно   легло.

Возрастен на дополнително легло - 40% намаление од цената на возрастен на редовно легло.

Опис на All inclusive Light – хотел ЛИОН Боровец Основен ресторан:

Доручек:7.30 - 10.00 ч.;

Ручек: 12.30 – 14.00 ч.Ручек во ресторанот  на хотелот или lunch  пакет за ручек , кој што може да се земе  наутро 7.00 – 10.00 ч  во основниот  ресторан, со претходно закажување;

Празничен ручек  на  на 28.04.

Попладневна  ужина: 16.00 – 17.00 ч.: Кафе/чај/минерална вода,  колачи  и солени форнети.

Вечера: 18.00 - 21.00 ч.

Исхрана е на шведска маса  - при повеќе од  30 лица ; помалку от 30 лица  – по мени.

Бар ресторан:

Кафе, чај, топли пијалоци – за  време на доручек;

Бугарски пијалоци – вино, пиво, безалкохолни пијалоци, минерална вода, кафе, чај – за време на ручек  и вечера.

Услуги вклучени во цената:

–              Користење  на затворен  базен и открит плаж;

–              Фитнес,

–              Сауна Парк - билкова сауна, финландска сауна, душ хромотерапия;

–              Парна бања

–              Релакс Зона;

–              Паркинг

Услуги кои  дополнително се  плаќаат:

Лоби бар, меана,  масажи, сеф, магазин, пешачки тури, јавање на коњи,сафари со џипи други.

 

 

ВЕЛИГДЕН ВО БОРОВЕЦ 2019

ХОТЕЛ  БОРОВЕЦ ХИЛС*****

All Inclusive Light

период 25.04.2019 - 06.05.2019 г.

 

Сместување

All Inclusive Light

3 Ноќевања

 

Двокреветна соба- 2 рах.

226,00€

Дете на дополнително легло

45,50€

Студио – 2 рах.

240,50€

Дете на дополнително легло

48,50€

Едноспален апартман– 2 рах.

271,00€

Дете на дополнително легло

54,50€

Двoспален апартман – 4 рах.

451,50€

Дете на дополнително легло

45,50€

Еднокреветна соба

90,50€

Цените се по соба/студио/апартман и вклучуваат:


Сместувањето е на база; All Inclusive Light

Велигденски ручек за Великден  на 28.04;

Затворен загреан базен, џакузи, сауна, парна бања, амам, солена соба, релакс зона;

• Фитнес;

• Надворешно детско игралиште;

• Паркинг;

• Wi-Fi во целиот  хотел;

All Inclusive Light програма:

• 08:00 - 10:00 часот - појадок, кафе, млеко, какао, чај, сок, вода;

• 12:00 - 14:00 часот - ручек, сокови, вода, налибно вино во чаши, наливно  пиво;

• 16:00 - 17:00 - попладневна закуска со соленки ,слатка на кафе, млеко, какао, чај, сок, вода;

• 19:00 - 21:00 - Вечера , сокови, вода, наливно вино во чаши, наливно пиво.


Капацитет на сместувањата::

• Двокреветна соба:

Минимум сместување- 2 возрасни лица.

Максаксимум сместување  2 возрасни +1 дете;

• Студио :

Минимум смсестување  2 возрасни лица.

Максимум  сместување 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете.

•Апартман:

Минимум  сместување 2 возрасни.

Максимум сместување. 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете.

Услови за одкажжување и плаќање:

• Откажување до 14 дена пред датумот на сместување  - бесплатно.

Одкажување под  14 дена од датумот на пристигнување се наплаќа едно ноќевање.

• До 72 часа пред датумот на сместување се задржува  - 40% од износот.

• Доколку клиентот не пристигне  во хотелот се задржува целиот износ.

 

 

х.„АКВИЛОН СПА” с.БАЊА

ВЕЛИГДЕН:26-29.04.2019.

тип на сместување

Капацитет

ПАКЕТ 3 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

1/2 СОБА

2 лица

199.50

СТУДИО

2 лица

225,50

АПАРТМАН(една спална)

3 лица

246,00

АПАРТМАН(две спални)

4 лица

307,00

 

Цените са за соба/студио/апартман, за период:26.04.2019 до 29.04.2019 и вклучуваат:

Ноќевање со појадок;

Користење  на отворен  и затворен  базен  со минерална вода  / 32° – 36 °С /.

парна бања фитнес,сауна со  шок базен.

Wi- Fi во собите и во ресторантот

Паркинг;

Велигденски  ручек на 28.04.2019 по специално мени:

Пролетна салата /зелена салата со домати ,краставици и лимон/

Јагнешко печење со дроб сарма и компири  соте;

Колаач од јаболко и  сладолед;

Велигденски јајца;

Козунак;

Доплата  за празничен ручек:возрасни -15€. Деца од 02-11,99 год 8€

Доплаќање:

Ручек – 6.50

Вечера -  8.50 лв.

дополнително легло за дете 6 – 11.99 г –10.50 € на вечер

дополнително легло возрасен – 15.00€. на вечер

Цените не вклучуваат туристичка такса – 0,30 € по лице на ден се плаќа в хотелот .

<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>
Страница 1 од 3
mod_vvisit_counterВкупно вчера702
mod_vvisit_counterВкупно посети707136

Main Menu