Банско

 

Хотел " КАСА КАРИНА"⭐️

 

ВЕЛИГДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ

21.04. – 26.04.2022 г.


ТИП на сместување

ПРАЗНИЧНИ ПАКЕТИ НА БАЗА ALL INCLUSIVE

21.04 – 26.04.2022

3-дневен

4-дневен

5-дневен

Двокреветна соба   /1 pax/

154,00

195,00

231,00

Студио /1 pax/

154,00

195,00

231,00

Студио.лукс  /1 pax/

169,50

215,50

256,50

Апартман со една спална /1pax/

166,00

211,50

251,50

Апартман со две спални /1 pax/

166,00

211,50

251,50

Еднокреветна соба

231,00

297,50

359,00

Возрасен на допол. легло

123,00

156,00

185,00

Дете 6-11,99 г. на допол. легло

92,50

117,00

138,50

Дете 6-11,99 г. на редовно легло

102,50

128,50

151,50

Дете до 5,99 год на допол. легло

бесплатно

Резервации и анулации

14 дни/7 дни

Ценитe  се во евра по лице за соодветен пакет и вклучуваат: ноќевање, исхрана  база All inclusive,великденски ручек користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет на територијата на целиот хотел, детско катче,

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

• Сите  оброци и пијалоци важат само за главниот хотелски ресторан;

• При помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е на претходно избрано мени од хотелот;

• Увезените пијалаци и еспресо кафе дополнително се плаќаат според  менито;

• Програмата All inclusive започнува со попладневна  закуска и завршува со ручек;

• Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци;

• Сместување по 14.00 и одјавување до 12.00.

УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ:

• Подземен паркинг со видео надзор со ограничен број на места: 5 €  за 24 часа.

• Употреба на бањарка 2,5  € за целиот престој со депозит од 15.50 € .

• Миленичиња до 5 кг. 5 €  дневно

• Бебешко  креветче со предходна  најав: 2.5 €  дневно

ОПШТИ УСЛОВИ:

• Цените важат за минимално искористување на главните кревети во собите.

ПОЈАДОК: 0:00 - 10:00 часот

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси,  салами, маслинки, домати, краставици, млеко Ккисело млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, банички  со сирење, мекици, слатко, мед, путер,  леб, кафе, чај,сок, минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 - 14:00

3 видови салати, супа, готвени месни и безмесни јадења, овошје според сезоната, домашни колачи, леб, бугарски алкохол, Наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сок , минерална вода.

ЗАКУСКА: 16.00 - 17.00

Мали слатки и соленки, бугарски алкохол, наливно вино, наливно  пиво, кафе, чај, минерална вода.

ВЕЧЕР: 19.00 - 21.30

Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, 3 видови салати, скара, разни видови месни и безмесни  јадења ,десeрти, овошје, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливно  пиво, кафе, чај, сок, минерална вода.

КАПАЦИТЕТ:

Двокреветна соба

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни + 2 деца до 12 години

2 возрасни + 1 возрасен

Студио

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни лица + 1 дете до 4 години

Студио лукс

Минимум

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете од 6 -11,99 години на редовно легло

Максимум

2 возрасни + 2 деца до 12 години

2 возрасни + 1 возрасен

Апртман со една спална

Минимум

2 возрасни

Максимум

2 возрасни + 2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни + 2 деца до 12 години

Апартман со две спални

Минимум

4 возрасни

3 возрасни лица + 1 дете од 6-11,99 години на редовно легло

Максумум

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 12 години

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Великден 21-25.04.2022

Хотел ЛАКИ *****-БАНСКО

Цена на сместување  со појадок и вечера, празничен Великденски ручек,закуска , СПА Центар

21 – 25 април 2022 г.

Цената е во евра, за соба  на ден

Број на ноќевања

2

3 / 4

5 +

Студио Стандарт /2 редовни + 1 доп. легло/

159

142

131

Студио Лукс /2 редовни + 1 доп. легло/

177

158

147

Апартман Стандард /2 редовни + 1 доп. легло/

187

167

155

Апартман Стандарт Плюс /2 редовни + 2 доп. легла/

207

185

172

Апарртман Лукс /2 редовни + 2 доп. легла/

237

212

198

Апартман Екзекютив /2 редовни + 2 доп. легла/

237

212

198

Апартман Екзекютив Лукс  /2 редовни + 2 доп. легла/

262

235

219

2-спален апарртман – /4 редовни + 1 доп. легло/

324

290

268

Ап. Екзекютив со две спални /4 редовни + 1 доп. легло/

356

318

295

Доплаќања

За возрасен

Дете 4-11.99 г.

Дете до 4 г.

Празничен ручек за гости на дополнително легло

23 €

14 €

бесплатно

Вечера за гости на дополнително легло

22 €

14 €

бесплатно

Сместувањето на дете до 15,99 години на дополнително легло е бесплатно за бројот на дополнителни кревети наведени во табелата.

За гостите кои престојуваат на дополнителни кревети, вечерата и празничниот велигденски ручек се доплаќаат по наведените цени цени.

Цените на специјалните пакети се во евра по соба за ноќевање, со минимален број на ноќевања според табелата и вклучуваат:

• Сместување со богат појадок и вечери на шведска маса, како и свечен Велигденски ручек на 24.04.2022 година за гости на редовни кревети. Гостите кои престојуваат на дополнително легло доплаќаат само за вечери и празнични ручеци;

Бесплатни услуги вклучени во цената:

• Транспорт до црквата „Св. Троица“ во Банско за учество на празничната литургија на 23 април 2022 г.

• Празнично уживање со велигденски јајца, домашна велигденска торта и чаша вино по празничната литургија

• Користење на ледена соба, парна бања, сауна, џакузи, контрастни тушеви, фитнес центар со опрема на Technogym од 8:00 до 21:00 часот.

• Користење на внатрешни БИО базени за деца и возрасни со температура на водата од 33°C, базен со сол со соли од Мртвото Море и простор за релаксација (8:00 - 21:00 часот)

• Користење на безжичен интернет низ целиот хотел и два опремени компјутерски области каде што вашите деца ќе можат да се забавуваат со нивните омилени игри

• Детско игралиште за деца од 3-6 години со бројни игри и атракции (8:00 - 22:00 часот) Професионални бебиситерки ќе се грижат за вашите деца, а вие ќе можете да одвоите време за себе; Доплата:

• Во цената не е вклучена туристичка такса во износ од 1,50 евра по гостин/ноќевање - се плаќа на лице место при сместување гости;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хотел " РОТМАНС"

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ " ОРФЕЈ"⭐️

 

 

 

 

Прочитано 9457 пати
Останата понуда: « Сандански Боровец »

Оставете коментар

Полињата означени со (*) се задолжителни.

mod_vvisit_counterВкупно вчера671
mod_vvisit_counterВкупно посети1659530

Main Menu