Сандански

 

 

 

 

 

 

 

 

"ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН"⭐️⭐️

 

ПАКЕТ „ВЕЛИГДЕН”

Парк Хотел „ПИРИН” ***** - гр. Сандански

Период на важност т: от 21.04.2022-26.04.2022г.

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ЦЕНИ ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНА ЗА  1 НОЌЕВАЊЕ

(МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА)

ЦЕНА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ

(МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА)

Двокреветна  соба СУПЕРИОР  2 возрасни

134,50

124,50

Двокреветна  соба СУПЕРИОР  2 возрасни + 1 дете

155,50

142,50

Двокреветна  соба СУПЕРИОР  1 возрасен + 1 дете

114,50

106,00

Двокреветна  соба СУПЕРИОР  3 возрасни

168,50

155,50

Еднокреветна соба  СУПЕРИОР  1 возрастен

98,00

93,00

Двокреветна  соба ЛУКС  2 возрасни

124,50

114,00

Двокреветна  соба ЛУКС  2 возрасни+1 дете

142,50

131,00

Двокреветна  соба ЛУКС  1 возрасен + 1 дете

106,00

97,00

Двокреветна  соба ЛУКС  3 возрастни

155,50

143,00

Еднокреветна соба  ЛУКС  1 возрасен

93,00

88,00

Двокреветна соба СТАНДАРД 2 возрасни

114,00

104,00

Двокреветна соба СТАНДАРД 1 возрасен+1дете

97,00

88,50

Еднокреветна соба  СТАНДАРД 1 возрасен

88,00

82,50

Апартман ЛУКС /максимално сместување 2+1

171,00

155,50

Апартман ДЕЛУКС максимално сместување 2+1

186,50

176,00

Апартман ВИП максимално сместување - 2 + 2

196,50

186,50

Апартман (председателски) макс.смест. 4 +1

387,00

361,00

Цените се во евра по соба/апп и   вклучуваат:

- Ноќевање, појадок, туристичка такса,;

- Безжичен интернет, паркинг, бесплатен шатл / по распоред / до центарот на градот и назад;

- Користење на: фитнес, базен со млазници за хидромасажа, детски базен, џакузи;

- Сауна парк / финска сауна, био сауна, парни бањи - калдариум и лакониум, ледена фонтана, емотивни     . тушеви лежалки и  соба за         релаксација, солена соба /;

- Парк-градина со топол отворен базен и детско игралиште;

- Бесплатно детско игралиште и арт центар со дополнителни услуги.

Информации:

- Дете од 0 до 3,99 години - бесплатно сместување во двокреветна соба ЛУКС / СУПЕРИОР.

- Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна соба ЛУКС/СУПЕРИОР, кога е сместено како трето лице во собата се сместува на дополнителен кревет/двосед.

- Дете над 12 години или возрасен во соба ЛУКС / СУПЕРИОР, кога е сместено како трето лице во собата се сместува на дополнителен кревет/двосед.

 

ИНТЕР ХОТЕЛ "САНДАНСКИ"⭐️

ВЕЛИГДЕН

ВАЖНОСТ НА ПАКЕТИТЕ:21.04-25.04.2022

 

 

ВЕЛИГДЕН Интерхотел Сандански

Важност на пакетот:21-25.04.2022

Пакет за 3 ноќевања  (појадок и вечера)

Двокреветна соба

495,00

Еднокреветна соба

343,50

Соба Супериор

564,00

Студио - 2 возрасни.

649,00

Апартман – 2 возрасни

713,50

Апартман Фамилијарен – 3 возрасни

964,00

- дете од 12.99г. до 15.99г. на доп. легло во соба , студио или апартман

191,50

- возрасен на дополнително легло во студио или апартман

191,50

Политика за деца

- дете от 0 до 3,99 год.

бесплатно

- дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло во соба со 1 возрасен

43,00

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло в соба

97,00

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло во студио или апартман

43,00
 

 

 

 

 

 

 

 

ВЕЛИГДЕН Интерхотел Сандански

Важност на пакетот:21-25.04.2022

Пакет 4

ноќевања                          (појадок и вечера)

Двокреветна соба

614,50

Еднокреветна соба

428,50

Соба Супериор

702,50

Студио - 2 возрасни.

811,50

Апартман – 2 возрасни

891,50

Апартман Фамилијарен – 3 возрасни

1211,50

- дете од 12.99г. до 15.99г. на доп. легло во соба , студио или апартман

235,50

- возрасен на дополнително легло во студио или апартман /

235,50

Политика за деца

- дете от 0 до 3,99 год.

бесплатно

- дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло во соба со 1 возрасен

51,00

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло в соба

116,50

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло во студио или апартман

51,00

ВЕЛИГДЕН Интерхотел Сандански

Важност на пакетот:21-25.04.2022

Пакети за 4                    ноќевања (појадок )

Двокреветна соба

520,00

Еднокреветна соба

387,50

Соба Супериор

612,50

Студио - 2 возрасни.

723,00

Апартман – 2 возрасни

807,50

Апартман Фамилијарен – 3 возрасни

1108,00

- дете од 12.99г. до 15.99г. на доп. легло во соба , студио или апартман

182,00

- возрасен на дополнително легло во студио или апартман /

182,00

Политика за деца

- дете от 0 до 3,99 год.

бесплатно

- дете от 4 до 11,99 год. на редовно легло во соба со 1 возрасен

20,00

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло в соба

88,00

- дете от 4 до 11,99 год. на дополнително легло во студио или апартман

20,00

Цената на пакетот е во евра  по соба/АПАРТМАН и вклучува:

 Сместување за соодветен број ноќевања и богат појадок на шведска маса,

или појадок и вечера;

 Концерт на мандолински оркестар на 23.04.

 Велигденски ручек на 24.04.2022 г. од 11:30 до 14:30 часот.

 Детска велигденска работилница во конференциска сала „Сандански“ на 24.04.

 Празнична програма за време на вечера на 24.04 / за HB пакети /

 Разни активности за деца

 Користење на сауна и фитнес центар;

 Користење на внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки димензии;

 Користење на надворешен базен со минерален изглед;

 Користење на надворешен термален базен со минерална вода;

 Користење на паркинг;

 Безжичен интернет низ целиот хотел;

ВЕЛИГДЕН
МЕДИТЕ СПА РЕСОРТ И ВИЛИ ***** 2022
Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно.
Тип на сместување Пакет 3 ноќи со вклучен појадок Пакет 3 ноќи вклучен појадок и вечера Пакет 4 ноќи со вклучен појадок Пакет 4 ноќи вклучен појадок и вечера
Делукс соба /2/ 493 575 608 708
Делукс соба /1/ 413 452 511 559
Премиум соба 2+1 534 623 657 770
Премиум соба  /1/ 441 482 547 598
Јуниор  суит /2+2/ 744 862 918 1067
Јуниор суит  /1/ 631 693 785 862
Делукс апартман  две спални /4/ 982 1144 1213 1416
Вила со 1 спална 2 1 021 1103 1275 1375
Вила со 2 спални  /4+1/ 1282 1447 1590 1793
Вила со 3 спални  /6+1/ 1565 1765 1934 2185
Доплаќање за дете над 11,99 г или возрасен на доп.легло 98 144 124 185

Цените се за пакет за соба/апп во евра и вклучуваат:

Појадок или појадок и вечера, велигденски бранч, користење на отворен и внатрешен базен со минералНА вода, надворешен џакузи, финска сауна, сауна со билки, парна бања, амам, јодна соба, авантуристички тушеви, соба за релаксација, внатрешно и отворено детско игралиште, фитнес , паркинг, туристичка такса, осигурување и ДДВ.

Прочитано 4547 пати
Останата понуда: « Велинград Банско »

Оставете коментар

Полињата означени со (*) се задолжителни.

mod_vvisit_counterВкупно вчера671
mod_vvisit_counterВкупно посети1659616

Main Menu