Нова Година

 

ПАРК ХОТЕЛ „ПИРИН” ***** - САНДАНСКИ

во период од 27.12.2018г.  до 02.01.2019г.

ВИД НА СОБА ВО ПАРК ХОТЕЛ „ПИРИН”

Цена на соба

на вечер

при 3 ноќевања

Цена на соба

на вечер

при 4 и повеќе ноќевања

Празнична вечера на човек на 31.12.2018г.

Двокреветна соба - лукс

123.50€

113.00€

128.50

Еднокреветна соба - лукс

98.50€

90.50€

128.50

Двокреветна соба стандарт

113.00

102.50€

128.50

Еднокреветна соба - стандарт

90.50€

82.50€

128.50

Наем на апартман-лукс на база ВВ

/максимално сместување 2 рах +1/

164.50

154.00€

128.50

Наем на апартман-VIP на база ВВ

/максимално сместување 2 рах +1/

179.50€

164.50

128.50

Наем на апартман «Президент»

/максимално сместување 4 рах/

385.00

359.00

128.50

ВИД НА СОБА ВО АПАРТ- КОМПЛЕКС,      ДЕЛ ОД  ПАРК ХОТЕЛ „ПИРИН”

Цена на соба на вечер при 3 ноќевања

Цена на соба на вечерпри 4 и повеќе ноќевања

Празнична вечера по лице на 31.12.2018г.

Наем на апартман «Стандарт»

/максимално сместување 2 рах +1/

154.00

138.50

128.50

Наем на апартман «Фамилијарен»

/максимално сместување 4 рах +1/

164.50

149.00

128.50

1. Во цената е вклучено:

-Ноќевање, доручек, туристички данок, туристичко осигурување и ДДС;

-Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно;

- Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи;

- Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,

и зона за релакс.

- Парк-градина со топол минерален базен и детско катче.;

-Безплатно детско катче и Арт центар со дополнителни услуги.

2.Намалувања:

-Дете от 0 до 3.99г. – безплатно сместување.

-Дете от 4 до 11.99г. на дополнително легло - користи 70 % попуст от цената на редовното легло во соба.

-Дете от 4 до 11.99г. на редовно легло, користи 30 % попуст от цената на редовното  легло во соба.

-Возрасен на дополнително легло, користи 50 % попуст от цената на редовното  легло во соба.

3.Новогодишна вечера на 31.12.2018г:

-Цена за возрасен – 128.5

-Цена за дете од 04г. до 11.99г. – 64.5

-Цена за дете от 12г. до 17.99г.  – 102.5

 

х.Пирин 4*х.Банско 4* – БАНСКО

Тип на сместување

 

услуги

29.12.18-02.0.1

( 3 ноќевања)

29.12.18-02.0.19

( 4 ноќевања)

1/2 СОБА (по лице )

H.B

135.00

175.00

дете од 02-11,99г.на допол.легло

H.B

Бесплатно

Бесплатно

дете  од 02-11,99г.на редовно легло

H.B

67.50€

87.50€

Возрасен на допол.легло

H.B

110.50

140.00€

Доплата за новогодишна вечера

Возрасен    55.00€/дете 02-11,99 .25.00€

Услови:

-Цената е по лице за три/четири ноќевањa со појадок и вечера во 1/2 соба

-цената евалидна за резервации направени до 09.12.2018

-ценат е валидна за минимум 10 лица .

-доплата за АПП/МЕЗОНЕТ 15 на ден по лице

 

х.ОРФЕЈ  4*- БАНСКО

Пакет 3 ноќевања(по лице)

УСЛУГИ

29.12.-02.01

1/2 СОБА (макс.2+1)

H.B

260.00

дете до -3,99г.на допол.легло

H.B

Бесплатно

дете 4-11,99г на дополнително легло

H.B

160.00€

Возрасен на допол.легло

H.B

210.00

Во цената е вклучено:

Три полу пансиони,Празнична новогодишна вечера,касен појадок на 01.01.2019

Користење на внатрешен базен,финска сауна,биосауна,лакониум, релакс зона ,фитнес, Wi-Fi во заедничките простории

Доплати:

Двокреветна  соба лукс(макс.2+2)-15 евра на ден

Фамилијарна соба,апартман стандард  (макс.2+3)-20 евра на ден

mod_vvisit_counterВкупно вчера671
mod_vvisit_counterВкупно посети1659610

Main Menu