Велинград лето 2019

хотел АУРА 3* ВЕЛИНГРАД

Хотел АУРА  3*

1

ноќевања

3

ноќевања

5

ноќевања

7

ноќевања

10

ноќевања

Тип на Сместување

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

Двокреветна соба

31

91

152

212

288

Дете(4-11,99 год.) на допол.легло во соба

12

34

59

83

112

Возрасен на допол.легло

16

48

80

112

152

Еднокреветна соба

41

123

206

288

390

Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,,фитнес.Дете до 03,99 год користи бесплатну услуги.

хотел ЕЛБРУС 3* ВЕЛИНГРАД

Хотел ЕЛБРУС  3*

1

ноќевања

3

ноќевања

5

ноќевања

7

ноќевања

10

ноќевања

Тип на сместување

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

доручек

и вечера

Двокреветна соба стандард

34

100

167

234

317

Дете(4-11,99 год) на допол.легло во соба

12

36

59

83

118

Возрасен на допол.легло

16

54

90

112

180

Еднокреветна соба стандард

47

139

231

323

439

Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,турска бања,фитнес,интернет.Дете до 03,99 год користи бесплатни услуги.

ПРЕВОЗ

СКОПЈЕ-ВЕЛИНГРАД-СКОПЈЕ

25.00€

Време на поаѓање

СKOПЈЕ-ВЕЛИНГРАД

22,00 часот

термини на поаѓање:

Скопје-Велинград

05.07 / 15.07 / 20.07 / 25.07 / 30.07.2019

05.08 / 10.08 / 15.08 / 20.08 / 25.08.2019

Време на поаѓање:

ВЕЛИНГРАД-СКОПЈЕ

12,00 часот

(бугарско време)

термин на поаѓање:

Велинград-Скопје

06.07 / 16.07 / 21.07 / 26.07 / 31.07.2019

06.08 / 11.08 / 16.08 / 21.08 / 26.08.2019

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

10 НОЌЕВАЊА

50€

 

хотел ЗДРАВЕЦ****-ВЕЛИНГРАД

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ТЕРМИН:

01.07-15.09.2019

1-2

Ноќевања

(појадок и вечера)

3-5

Ноќевања

(појадок и вечера)

6 +

Ноќевања

(појадок и вечера)

1-2

Ноќевања

(полн пансион)

3-5

Ноќевања

(полн пансион)

6 +

ноќевања

(полн       пансион

Еднокреветна соба

36

35

34

39

37

36

Двокреветна собастандард

36

35

34

39

37

36

Двокреветна сба ЛУКС

39

37

36

41

40

39

Двокреветна соба ВИП

41

40

39

44

42

41

Апартман– СТАНДАРД

/ за цел апартман/

95

93

90

100

95

93

Апартман– ФАМИИЛИЈАРЕН

/ за цел апартман/

108

103

98

113

108

103

 

При резервации на 3 и повеќе ноќевања бесплатна 1 масажа по соба

Цените се на ден по лице и вклучуваат:

-Појадок и вечера(по мени или шведска маса).

-Цените за апартманите се за цел апартман

-Отворен и затворен   минерален базен, џкузи, шоков базен, детски базен, парна бања,

турска бања, сауна, лежалки, фитнес, Wi-Fi, детски кат и паркинг.

Во цената не е вклучена туситичка такса 0,68 евра на ден(се плаќа на рецепција)

  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно;
  • Деца от 6 до 11.99 год. Плаќаат 30 % от цената на возрасен.
  • Деца над 12 год. или трет возрасен,сместен на дополнително легло плаќаат како возрасен на редовно легло
  • Еден возрасен, сместен во двокреветна соба доплаќа + 80% од цената на ноќевање.

хотел ОЛИМП 4 *-ВЕЛИНГРАД

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ПЕТОК ИЛИ САБОТА

1 НОЌЕВАЊЕ ЗА 2 ЛИЦА

ПЕТОК И САБОТА

2 НОЌЕВАЊА ЗА 2 ЛИЦА

НЕДЕЛА - ПЕТОК

1  НОЌЕВАЊЕ ЗА ДВЕ ЛИЦА

НЕДЕЛА - ПЕТОК

2 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА

(ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 2 НОЌЕВАЊА )

B.B

НВ

ВВ

НВ

ВВ

НВ

ВВ

НВ

1/2 соба

Економична

69,50€

86,50€

127,50€

152,00€

56,00€

71,00€

101,50€

131,50

1/2 соба Стандард

74,50

91.50

137.50

162.00

61.00

76.00

112.00

114.50

Студио

85.00

101.50

156.00

182.50

66.50

81.00

122.00

152.00

Студио лукс

90.00

107.00

168.50

193.00

71.50

86.50

132.50

162.00

1/1 Соба

49.00€

61,50€

87.50€

113.00€

43.50€

54.00€

76.50€

97.00


* Цената со исклучок на еднокреветните  соби се за двајца и вклучуваат:

 

Соодветен број ноќевања со појадок на блок маса (В.В)или ноќевање со појадок и вечера на  мени (НВ)

, користење на затворен минерален базен со гејзер и џетови  за масажа на грбот, отворен минерален базен (сезонски),

Римска бања, Инфрацрвена кабина, Тепидариум со арома ламба од хималајска сол, Класична сауна,

Фитнес, контрастни хидромасажни тушеви, подводна гимнастика, паркинг, Wi-Fi, туристичка такса,

Доплата за вечера 14.50 € по мени

* Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно на дополнително легло на база ноќевање со појадок(В.В)

* Деца од 6.-11.99г.доплаќаат 10,50€ на вечер за сместување на дополнително легло на база ноќевање со појадок(В.В)

* Деца над 12 години. или трет возрасен на дополнително легло доплаќа 15.50€  на вечер  на база ноќевање со појадок (В.В).

* Хотелот го задржува правото да ги промени цените!

 

ГРАНД ХОТЕЛ  5* ВЕЛИНГРАД

Тип на сместување

НЕДЕЛА-ПЕТОК

ПЕТОК И САБОТА

ПАКЕТ ВИКЕНД 2 НОЌЕВАЊА

1/2соба стандард

71,00€

82,00€

154,00€

1/2 соба супериор

80,00€

92,50€

164,50€

1/2 соба  Делукс

89,50€

101,50€

185,00

1/2 соба  Гранд Делукс

98,50€

111,50€

205,00

Апартман  јуниор

125,00€

143,50€

277,00€

Апартман Делукс

143,50€

164,50€

308,00€

VIP Апартман

161,50€

185,00€

359,00€
 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ПАКЕТОТ ВИКЕНД СЕ ЗА 2 ДЕНА ПО СОБА/АПАРТМАН

Цените се на ден по соба/апартман и вклучуваат:

Ноќевање со појадок

Внатрешен и надворешен базен(летен период),детски базен,џакузи

Био-сауна,Финска сауна,ледена соба,парна бања,топли лежалки,зона за релакс,фитнесИнтернет,паркинг.

Намалувања:

Дете от 0 – 5,99 години на дополнително легло во соба безплатно сместување.

Дете от 6 до 11,99 години на дополнително легло   11€ на вечер на В.В(ноќевање со појадок)

Доплата

Возрастен на дополнително легло – 21 € . на вечер на В.В( ноќевање со појадок

mod_vvisit_counterВкупно вчера524
mod_vvisit_counterВкупно посети1910863

Main Menu