Традиционално летување со Скопје Турс

 

В Е Л И Н Г Р А Д Бугарија

Искористете ја можноста да престојувате во

ГРАДОТ НА ЗДРАВЈЕТО !!!!

Овозможете си добар одмор,закрепнување и лекување!!!

 

 

Хотел ЕЛБРУС  3*

 

5 ноќевањa

10 ноќевања

Tип на Сместување

доручек и вечера

доручек и вечера

Двокреветна соба стандард

137.00

267.00

Дете на допол. легло во соба

57.00

113.00

Возрасен на дополнително легло

77.00

154.00

Еднокреветна соба

187.00

364.00

Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,турска бања,фитнес,интернет.

ХОТЕЛ АУРА  3*

 

5 ноќевањa

10 ноќевања

Тип на Сместување

доручек и вечера

доручек и вечера

Двокреветна соба

136.00

267.00

Дете на дополнително легло

56.50

106.00

Еднокреветна соба

188.00

365.00

Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,,фитнес.

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

10 НОЌЕВАЊА

50

 

 

ХОТЕЛ ВЕЛИНА  4*

х

 

Тип на сместување

Термин:

10.01-30.06.2018

Минимум 5 ноќевања

Термин:

01.07-31.08.2018


Соба “Велина ” приземје  (без тераса  со туш-кабина)

1/2 соба (за 2 лица)

51,50

55.50

1/1 соба

38.50

46.00

Соба “Велина  + приземје(без тераса   со туш-кабина)

1/2 соба (2 лица)

51.50

61.50

1/1 соба

43.50

51.50

Дополнително  легло

15.50

15.50

Дете од 2 до 12 год.

10.50

10.50

Соба “Велина стандард”

1/2 соба(за две лица)

51.50

77.00

1/1 соба

46.00

72.00

Соба “Велина лукс”

1/2 соба(за две лица)

51.50

82.00

1/1 соба

46.00

77.00

Дополнително  легло

15.50

23.00

Дете од 2 до 12 год.

10.50

15.50

Апартмани

Панорама (за две лица)

77.00

133.50

Стандард (за две лица)

77.00

123.00

Лукс (за две лица)

77.00

128.50

Фамилијарен апартман(4 лица)

77.00

128.50

Дополнително  легло

15.50

23.00

Дете от 2 до 12 год.

10.50

15.50

Фамилијаренен лукс

со  две спални(4 лица)

102.50161.50Дополнително легло

15.50

23.00

Дете от 2 до 12 год.

10.50

15.50

Цените се на ден за соба/апп(ноќевање со појадок)

Во цената не е вклучен туристически данок од 0,67 центи на човек на ден

(се плаќа на рецепција)

 

Гранд Хотел 5*

Тип на сместување

1/2соба стандард

1/2 соба  Делукс

1/2 соба Гранд Делукс

Апартман  јуниор

Апартман Делукс

VIP

Апартман

Цени за 2 и 3 ноќевања

92.50€

97.50€

108.00€

133.50€

154.00€

174.50€

Цени за 4 и 5 ноќевања

74.00€

84.00€

91.50€

114.50€

130.00€

145.50€

Цени за 6+ ноќевања

69.50€

77.00€

86.50€

107.00€

122.50€

138.00€

 

Цените се на ден по соба/апартман и вклучуваат:

Ноќевање со појадок

користење на внатрешен и надворешен базен(летен период),детски базен,џакузи

Био-сауна,Финска сауна,ледена соба,парна бања,топли лежалки,зона за релакс,фитнес

Интернет,паркинг.

Намалувања:

Дете от 0 – 5,99 години на дополнително легло во соба безплатно сместување.

Дете от 6 до 11,99 години на дополнително легло во соба , користи 70 % попуст  од цената на редовното легло

Дете 0-11,99 години  на дополнително легло безплатно сместување во апартман  на база ноќевање  со појадок

Дете от 0 – 11,99 години на редовно легло во соба користи 30 % попуст од цената на редовното легло                           Намалување за  1/1 соба – 7,50 евра . на вечер на база ноќевање  со појадок от цената на двокреветна соба . Намалувањето  не важи за апартманите

Доплата

Возрастен на дополнително легло – 20,50 евра . на вечер на база ноќевбање со појадок

mod_vvisit_counterВкупно вчера490
mod_vvisit_counterВкупно посети2137877

Main Menu