Добриниште

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

Х.РУСКОВЕЦ  4 *-ДОБРИНИШТЕ

за престој во период

09.09 2022 - 30.11.2022

Уникатен затворен комплекс во подножјето на Пирин, сместен во живописен и еколошки чист простор покрај борова шума.Одвоени семејни вили кои обезбедуваат приватност, пријатност и луксуз со панорамски поглед на планината.Софистицираниот дизајн  и успешното архитектонско решение за вклопување на вилите во постојниот релјеф на областа даваат чувство на смиреност и хармонија со природата.

 ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

Цена во евра на вечер, при мин. 2 ноќевања со вклучен појадок и вечера користење на  на СПА & Велнес зона со топла минерална вода

Апартман Јуниор  со 1 спална

(2 возрасни +1 дете до 03.99г.)

111€

Апартман Сениор со 2 спални

(4 возрасни + 1 дете до 03.99г.)

182€

Вила Комфорт со 1 спална

(2 возрасни + 1 дете до 03.99г.)

135€

Вила Фамилија Комфорт со 2 спални

(4 возрасни + 1 дете до 03.99г.)

198€

Вила ЛУКС со 2 спални

(4 возрасни + 1 дете до 03.99г.)

240€

ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА:

Дете 04-13.99 год

8,50€

Лица над 14.год.

15,50€

ДОПЛАТА ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА ДОПОЛНИТЕЛЕН КРЕВЕТ:

Второ дете од 0 до 3,99 години сместено во бебешко креветче во сите типови на соби, доплаќа

5,50€

Второ дете од 4 до 13,99 години, сместено на дополнително легло во Фамилијарна вила комфорт и Вила Лукс

18,50€

Петти возрасен, сместен на дополнително легло (двосед на отварање) во Фамилијарна вила комфорт и Вила Лукс.

50% од цената на возрасен на редовно легло.

* Цените не важат за период 22 - 25 септември 2022 г.

Цените на пакетот се во евра по соба за едно ноќевање, при  минимум 2 ноќевања и вклучуваат:

 Сместување со појадок и вечери во избраниот тип на апартман или вила за сите лица наведени во табелата.

 Бесплатен внатрешен минерален базен со кревети за хидромасажа, со температура на водата од 30°C. Затворен детски минерален базен, со температура на водата - 33°C *

 Бесплатен спа центар  – солена и ароматична парна бања , сауна и топли лежалк

 Користење на детско катче со аниматор од 09:00 - 18:00 часот *

 Отворени игралишта за спорт

 Клима и сеф во собите

 Фитнес центар со опрема за Techno Gym со прекрасен поглед на планините Пирин *

 Безжичен интернет низ целиот комплекс


ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 Туристичка такса во износ од 0,62 евра по гостин/ноќевање. (се плаќа на рецепција на хотелот)

 Доплата за користење на надворешно џакузи со минерална вода – 15.50 евра /час - со максимален капацитет до 5 лица.

Вечерата е  шведска маса(при повеќе од 25 лица) или по 3 степено мени

БЕСПЛАТНО ЗА ДЕЦА:

 Детски клуб со забавна програма и професионален аниматор за деца од 3 до 8 години / од 9:00 до 18:00 часот/

 Опција за користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот*

 BABY TIME RUSKOVETS програма /на барање/

 Детско креветче со постелнина

 Столчиња за хранење

 Детски бањарки, на барање

 Детски ТВ канали

 НОВО! Соба за електронски игри - бесплатни игри за Playstation*


 Сместување на домашни миленици до 10 кг./само во вилите/ со доплата од 11 евра  на ден


ПОЛИТИКА ЗА АНУЛИРАЊЕ:

 Во случај на откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот на сместување - без казна.

 Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување  – Се плаќа казна во износ од 1 ноќ за резервираната соба.

 

Прочитано 3808 пати
Останата понуда: Сандански »
mod_vvisit_counterВкупно вчера524
mod_vvisit_counterВкупно посети1910875

Main Menu