Добриниште

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

Хотел РУСКОВЕЦ ****-Добриниште

Важи : 25.04 – 30.06. 2024 година

Уникатен комплекс на површина од 20 декари во подножјето на Пирин, покрај борова шума во подножјето на Пирин. Шарени улички, отворени простори и свеж воздух

 Лековита минерална вода 30-33 °C во базени, џакузи и спа центар

 Самостојни семејни вили од 118 кв.м. и апартмани  од 60 или 80 кв.м., со балкони и спектакуларен поглед на планината

 Здрава храна подготвена со свежи производи од регионот

Тип на сместување редовни + доп. легла

Цена на вечер за ноќевање со појадок  и вечера и СПА зона со минерална вода

25.0430.06.2024

Апартман Јуниор

/2 редовни + 1 дете до 3.99/

112€

Апартман Сениор

/4 редовни + 1 дете до 3.99/

179€

Вила Комфорт со 1 спална

/2 редовни + 1 дете до 3.99/

145€

Фамилијарна Вила Комфорт

/4 редовни + 1 дете до 3.99/

213€

Едно дете до 3,99 год. бесплатно сместување со појадок и вечера во сите типови на соби

Деца од 4-11,99 години престојуваат во соодветниот тип на соба, со доплата  за вечера

Доплата за вечера за гости на  дополнително легло - задолжително за овој пакет

Вечера за дете од 4 - 11,99 години 11€

Вечера за возрасен 21€

Цените на пакетите се во евра  по соба на ден  и вклучуваат:

Сместување со богати и вкусни појадок и вечери за гостите на редовно легло, во избраниот тип на соба до бројот на редовни кревети наведени во табелата.

Комплименти од хотелот во собата, според бројот на редовни кревети:

 - дневно бесплатно полнење на чај и инстант кафе;

 - еднократно полнење со флаширана вода и капсули за кафе;

 - микробранова печка – се доставува во собата на барање.

 Затворен минерален базен за возрасни со лежалки за хидромасажа и температура на водата 30°C. Затворен детски минерален базен со температура на водата од 33°C

 Бесплатен спа центар – парни бањи со арома и сол, сауна и клупа

 Користење на простор за сончање на отворена пространа тераса со поглед на Пирин кој го одзема здивот

 Клима и сеф во собите и вилите

 Фитнес центар со опрема TechnoGym и прекрасен поглед на планините Пирин

 Безжичен интернет низ целиот комплекс

 Бесплатен паркинг. Секоја вила има сопствен паркинг простор.

Во цената не е вклучено:

 Туристичка такса во износ од 0,60 евра , по гостин по ноќевање.Се плаќа  на рецепција

Бесплатно за деца:

 Детски клуб со специјална програма и професионален аниматор за деца од 3 до 8 години /од 9:00 до 18:00 часот/

 Можност за користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот.

 Бебе програма:

o Детско креветче со постелнина

o Трпезариски столчиња

o Детски додатоци /тенџериња и кади/

o Детски бањарки на барање

o Детски ТВ канали

 Соба за електронски игри - бесплатни игри за Playstation

Дополнителни услуги, на барање:

 Користење на надворешни џакузи со минерална вода, до 4 гости во едно џакузи:

- За 1 час – 26 €

- за 2 часа – 43 €

 Сместување за домашни миленици до 10 kg. дозволено е само во вилите, со доплата од 21€     ноќевање

Политика за сместување со појадок и вечера на дополнително легло:

 Прво дете од 0 - 3,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло со појадок и вечера на шведска маса

 Прво дете од 4 - 11:99 часот се сместува бесплатно со појадок во сите типови соби. Детето доплаќа само за вечера

 Второ дете од 0 до 3,99 години, сместено во бебешко креветче, плаќа  9€-ноќевање за сите типови на соби.

 Второ дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло во Villa Familia Comfort доплаќа 21€/ноќевање за дополнително ноќевање со појадок и вечера

 Петти возрасен на дополнително легло во Villa Familia Comfort плаќа 75% од цената на возрасен на редовно легло за ноќевање со појадок и вечера

Политика за плаќање и откажување:

 Во случај на откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот на сместување - без казни.

 Доколку резервацијата се откаже или промени помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување,  се наплаќа износот за 1 ноќ за резервираната соба.

 Во случај на порано напушстање на хотелот  - се наплаќа износот  за 1 цела ноќ

Откажувањето или промената на резервацијата мора да се направи во писмена форма и мора да биде писмено потврдено од хотелот

Х.РУСКОВЕЦ  4 *-ДОБРИНИШТЕ

за престој во период

07.04 – 28.11. 2024 година

Уникатен комплекс  во подножјето на Пирин, лоциран во близина на борова шума, на само 6 км. од Банско

Избор помеѓу удобни хотелски апартмани и одвоени семејни вили

Бесплатен СПА центар  за гостите на хотелот со сауна, парни бањи, лежалки

лековита минерална вода во базените со панорамски поглед на Пирин

Отворени простори на свеж воздух, игралишта, специјални детски програми и анимација за деца,

програма за  бебиња

Бесплатна анимација за деца

Тип на сместувње

Цените се во евра на ден по  соба , со појадок и вечера и користење на СПА центар  со минерална вода

07.04 – 18.07.24

19.07 – 01.08.24

16.08 – 08.09.24

02-15.08.24

09.09 – 28.11.24

Недела

четврток

Петок сабота

Недела

четврток

Петок сабота

Mинимум

3 ноќи

Недела

четврток

Петок сабота

ХОТЕЛСКА ЗГРАДА


Апартман Јуниор

/2 возр.+1 дете до 3,99

132

141

141

151

157

132

141

Апартман Сениор

4 возр.+1 дете до 11,99

228

242

242

258

267

228

242

ФАМИЛИЈАРНИ ВИЛИ

Вила комфорт-1спална

/2 возр. + 1 дет до 3,99 г

159

171

171

184

191

159

171

Фамилијарна вила КОМФОРТ (2-спални)

/4 возр.+ 1 дете до 3,99

256

272

272

291

302

256

272

Прво дете 0 -3,99 г.- се сместува бесплатно со појадок и вечера во секаков вид сместување

Деца од 4-11,99 г. – се сместуваат  во избраниот тип на сместување со доплата само за вечера:

Задолжителна е доплата за вечера по гостин на дополнително легло

Дете 4 - 11,99 г. - 10 €

Возрасен -21 €

Цените на пакетите се во евра, по ноќевање, за апартман или вила, со минимум престој од 2 ноќевања и вклучуваат:

 Сместување со богати и вкусни појадок и вечери во одбраниот тип на соба до бројот на кревети наведени во табелата

- дневно бесплатно полнење на чај и инстант кафе;

- еднократно полнење со  вода и капсули за кафе;

- микробранова печка - се доставува во собата на барање.

 Затворен минерален базен за возрасни со лежалки за хидромасажа и температура на водата од 30°C. Затворен детски минерален базен со температура на водата од 33°C

 Бесплатен СПА центар  – парни бањи со арома и сол, сауна и клупа Kneipp

 Клима и сеф во апартманите  и вилите

 Фитнес центар  и прекрасен поглед на планината Пирин

 Безжичен интернет низ целиот комплекс

 Бесплатен паркинг на отворено. Секоја вила има сопствен паркинг простор.

Во цената не е вклучено:

 Туристичка такса од 0,61 ЕУР по турист по ноќевање. Задолжително се плаќа на рецепција

Бесплатно за деца:

 Детски клуб со специјална програма и професионален аниматор за деца од 3 до 8 години /од 9:00 до 18:00 часот/

 Можност за користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот.

 Бебе  програма:

o Детско креветче со постелнина

o Трпезариски столици

o Детски додатоци /тенџериња и кади/

o Детски бањарки на барање

o Детски ТВ канали

 Соба за електронски игри - бесплатни игри за Playstation

Политика за ноќевање со појадок за дополнително легло:

 Едно дете на возраст од 0 - 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло

 Второ дете од 0 до 3,99 години, сместено во бебешко креветче, доплаќа 8 евра/ноќевање за сите типови на соби.

 Второ дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло во Family Comfort вила доплаќа 20 евра/ноќевање

 Петти возрасен на дополнителен кревет во Villa Familia Comfort плаќа 75% од цената за возрасен на редовен кревет.

Дополнителни услуги, на барање:

 Користење на џакузи на отворено со минерална вода, до 4 гости:

o За 1 час – 25 евра.

o За 2 часа – 43 евра.

 Сместување за домашни миленици до 10 кг. дозволено е само во вилите, со доплата од 20 евра/ноќевање

Политика за претплата и откажување:

 Хотелската резервација е гарантирана по уплатата на 1-во ноќевање. Целосна  уплата  се извршува мин. 7 дена пред пристигнување.

 Во случај на откажување или измена на резервацијата до 7 дена пред датумот на пријавување - без казна.

 Во случај на откажување или измена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот за пријавување - се плаќа износот за 1  ноќ за резервираната соба.

 Во случај на предвремено  напуштање  на хотелот- се наплаќа  износот  за 1  ноќ

 Откажувањето или измената на резервацијата мора да се направи во писмена форма и писмено да биде потврдено од хотелот.

Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државни празници


Прочитано 4348 пати
Останата понуда: Сандански »
mod_vvisit_counterВкупно вчера462
mod_vvisit_counterВкупно посети2171628

Main Menu