Ќустендил

Оценете ја понудата
(0 гласови)

ХОТЕЛ СТРИМОН СПА 5*-ЌУСТЕНДИЛ

Реновираниот пет звезден Стримон СПА хотел- Ќустендил ги отвара своите врати.Високиот квалитет на услугите,пријатниот и љубезен персонал и исклучителниот СПА центар го  прави пријатно место за вашиот одмор.Овозможете си заслужено задоволство во петзвездниот Стримон Спа хотел каде традицијата,луксузот и перфектната услуга се сливаат во едно!

термин: 01.12.2019–31.05.2020

СМЕСТУВАЊЕ

Седмица

1/2 ноќевања

Седмицa

3/4/5 ноќевања

Викенд

1/2 ноќевања

1/1 соба делукс

(макс 1)

43,00

38,50

56,00

1/2 соба стандард

(макс.2 лица)

56,00

53,00

67.00

1/2 соба делукс

(макс. 2+1)

79.00

71,50

101.50

1/2 соба мансард

(макс. 2 лице)

71.00

64.00

91.50

студио егзекутив

(макс.2+1)

101.50

91.50

141.00

мезонет делукс

(макс.2)

101.50

91.50

141.00

фамилијарен апп.

(мин.4 луѓе/макс.4+2)

134.50

121.00

169.50

Цените се на ден за соба/студио/мезонет/АПП и вклучуваат:

Ноќевање со појадок ,користење на затворен минерален базен,SPA & Wellness /Римска бања,парна бања, финска сауна, релакс зона со топли лежалки,фитнес сала.паркинг и интернет (Wi-Fi)

УСЛОВИ:

-деца до 6 год.- на дополнително легло користат бесплатни услуги

-деца од 6-14 год. на дополнително легло плаќаат 15.50€ на ден

-дете од 6 до 14 год.на редовно легло плаќа како возрасен на редовно легло.

-возрасен на дополнително легло плаќа 26.00€ на ден

Доплата за вечера:

-возрасен 18

-дете до 14год.-9,50

Туристичка такса   0,36 € на ден по лице

 

ВИКЕНД РЕЛАКС СПА ХОТЕЛ „СТРИМОН ГАРДЕН“5*

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

термин:13.01-30.11.2020

Пакет 2 Ноќевања  на база НВ
Петок и Сабота / Сабота и Недела

Пакет 3 ноќевања на база НВ

Петок, Сабота и Недела

Двајца возрасни во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

175.00€

236.00€

Двајца  возрасни со дете от 6 до 14 г. на дополнително легло во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

216.00€

293.00€

Двајца  возрастни + трет возрасен на дополнително легло во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

241.00€

329.00€

Двајца  возрасни со дете от 6 до 14 г. на дополнително легло во

ФАМИЛИЈАРЕН АПАРТМАН

329.00€

431.00€

Деца од 0 до 6 години на дополнително легло – бесплатно база  на ББ(ноќевање со појадок)

Цените  се по соба и вклучуваат:

Соодветниот број ноќевања  во петок и сабота / сабота и недела / петок, сабота и недела

Богат појадок –шведска маса

Вечера на тристепено мени

15% попуст на сите терапии и масажи во СПА Центарот

Рано  пријавување во петок (по 11:00 часот) или доцна престој во недела / понеделник (до 4 часот попладне)

Користење на  затворен минерален базен со солена вода, СПА и велнес (римска бања, финска сауна, инфрацрвена  сауна, парна бања, контрастен  базен, топла лежалки за релаксирање,

Паркинг, Wi-Fi, патничко осигурување и ДДВ

Туристичка  такса  се  доплаќа  во износ од 0,36 евра по лице на вечер

Понудата важи од 13/01/2020 до 30/11/2020.

Понудата не важи за време на националните празници и  датуми за кои има и други

 

ЗИМСКИ РЕЛАКС ВО СПА ХОТЕЛ „СТРИМОН ГАРДЕН“5*

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ТЕРМИН:13.01-02.04.2020

Пакет 3 Ноќевања  на база НВ
недела-четврток

Пакет 5 ноќевања на база НВ

Недела-четврток

Двајца возрасни во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

237,00€

385.00€

Двајца  возрасни со дете от 7 до 14 г. на дополнително легло во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

302,00€

488,00€

Двајца  возрастни +  трет  возрасен на дополнително легло во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

348.00€

565.00€

Деца од 0 до 6 години на дополнително легло – бесплатно база  на ББ(ноќевање со појадок)

Цените  се по соба и вклучуваат:

Соодветниот број ноќевања

Богат појадок –шведска маса

Вечера на тристепено мени

15% попуст на сите терапии и масажи во СПА Центарот

Превоз со минибус до ски комплексот Осогово(по возен ред)

Користење на  затворен минерален базен со солена вода, СПА и велнес (римска бања, финска сауна, инфрацрвена  сауна, парна бања, контрастен  базен, топла лежалки за релаксирање, просторија за релаксација со топли кревети), салата

Паркинг, Wi-Fi,

Туристичка такса се  доплаќа  во износ од 0,36 евра по лице на вечер

Понудата важи од 13/01/2020 до 02/04/2020.

Понудата не важи за време на националните празници и  датуми за кои има и други пакети

 

НОЌЕВАЊА ПРЕКУ НЕДЕЛА ВО СПА ХОТЕЛ „СТРИМОН ГАРДЕН“5*

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ТЕРМИН:13.01-02.04.2020

Пакет  1 Ноќевања

недела-петок

на база НВ

Двајца  возрасни во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

82,00€

Двајца  возрасни со дете од 7 до 14 г. на дополнително легло во

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

106,00€

Двајца  возрастни с трети възрастен на допълнително легло в

ДВОКРЕВЕТНА СОБА „ДЕЛУКС“

121.00€

Двајца  возрасни со дете от 6 до 14 г. на дополнително легло во

ФАМИЛИЈАРЕН АПАРТМАН

176,00€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Деца од 0 до 6 години на дополнително легло – бесплатно база  на ББ(ноќевање со појадок)

Цените  се по соба и вклучуваат:

Соодветниот број ноќевања  во петок и сабота / сабота и недела / петок, сабота и недела

Богат појадок –шведска маса

Вечера на тристепено мени

15% попуст на сите терапии и масажи во СПА Центарот

Рано  пријавување во петок (по 11:00 часот) или доцна престој во недела / понеделник (до 4 часот попладне)

Користење на  затворен минерален базен со солена вода, СПА и велнес (римска бања, финска сауна, инфрацрвена  сауна, парна бања, контрастен  базен, топла лежалки за релаксирање, просторија за релаксација со топли кревети), салата

Паркинг, Wi-Fi,

Туристички данок се  доплаќа  во износ од 0,36 евра по лице на вечер

Понудата важи од 13/01/2020 до 02/04/2020.

Понудата не важи за време на националните празници и  датуми за кои има и други пакети

Прочитано 4227 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера594
mod_vvisit_counterВкупно посети1279291

Main Menu