Сандански

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

 

Хотел ПИРИН 5*-САНДАНСКИ

 

Х.ПИРИН-САНДАНСКИ

ПАКЕТ "МАКЕДОНИЈА - 2019"

важи од 30.11.2019-30.11.2020

Вид на сместување

(ноќевање со појадок и вечера)

Петoк - Сaбота

освен за период на национални празници

Недела- Четврток

освен за период нанационални празници

1.

Легло во 1/2 соба–лукс на база/ НВ /

51 EUR

43 EUR

2.

1/1 соба - лукс  на база/ НВ /

66 EUR

63 EUR

3.

Наем /апартман-Лукс/ на база HB

/максимум 3 лица или 2+1 /

164 EUR

154EUR

4.

ПАКЕТНА ЦЕНА  ЗА  7 H.B

301 EUR

ПОПУСТИ :

1. Дете до 3,99 год.

Бесплатно сместување на база ВВ

2. Дете до 3,99  год.(доколку користи дополнително легло или бебешко креветче)

11 евра на ден

3.Дете од 4 до 11.99 год. на редовно легло

50% попуст од цената на редовното легло

4.Возрасен,сместен во соба на дополнително легло

50 % попуст од цената на редовното легло

5.Доплата за вечера на дете од 4 до 11.99 год.на дополнително легло

13 евра на ден

ВКЛУЧЕНО Е:

1.

Ноќевање, доручек, вечера

2.

Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно.

3.

Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.

4.

Парк-градина со голем минерален базен, детски базен и детско катче.

5.

Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНА:Горенаведените цени не важат за национални и религиозни празници на Р.Бугарија.Во цената  не е вклучена  боравишна такса во износ од 0,60 центи на ден по лице(се плаќа на рецепција на хотелот)

Хотел ПИРИН 5*САНДАНСКИ

периодa на важност 01.06.2020г. до 31.08.2020г.

Вид на сместување

(ноќевање со појадок)

ЦЕНА НА СОБА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ,

ПРИ  МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА

1.

Двокреветна соба  ЛУКС ( двајца  возрасни)

82 ЕUR

2.

Еднокреветна соба  ЛУКС ( един возрасен)

66 EUR

3.

Двокреветна соба  СТАНДАРД ( двајца возрасни)

73 EUR

4.

Еднокреветна соба  СТАНДАРД ( един возрасен)

58 EUR

5.

Наем на апапартман. ЛУКС на база ВВ (макс.2 +1)

135 EUR

6.

Наем на апартман ВИП на база ВВ (макс.2 +1)

150 EUR

Цените се по соба/апартман и вклучуваат:

- Ноќевање , појадок.

- Интернет, паркинг, безплатен шатл /по возен ред/  до центар на градот и обратно;

- Користење  на:

- фитнес,  базен со хидромасажа, детски басен, џакузи;

- Сауна-парк  /финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,

емоционални тушеве, топли   лежалки и зона за релакс/;

- Парк-градина со надворешен  базен и детски кат;

- Бесплатен детски кат и Арт центар со допълнителни услуги.

Доплаќање:

- Дете  до 3.99 години се  сместува бесплатно  во соба лукс на база ВВ. Користењње  на бебешка

креветче  или дополнително легло за дете под  4 години се доплаќа по 11, евра  на ден;

- Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло, сместено со 1 возрасен во двокреветна соба ,користи 30 %

попуст  од цената на редовното легло во съответното сместување;

- Дете от 4 до 11.99 години на  дополнително легло во соба лукс, доплаќа 13. на база ноќевање со појадок;

- Трет возрастен или дете над 12 години на допочително  легло во соба лукс доплаќа 21 евро . на база                    . ноќевање со појадок.

Цените не вклучуваат боравишна такса во износ од 0,60 евра по лице на ден

1.Kлиентот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

2.Откажување или промена на резервацијата  7-4 дена пред датата на пристигнување, клиентот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

3.Откажување на резервацијата 3-1 ден пред датата на пристигнување  клиентот плаќа 50% од цената на резервацијата

4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на клиентот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање.

 

 

Интерхотел Сандански 4*

Тип на сместување

/ по лице на ден /

01.02.2020 - 31.01.2021

петок и сабота

недела - четврток

7+ ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Легло во 1/2  соба лукс

43.00€

55.00€

34.50€

46.00€

33.00€

45.00€

Легло во 1/2 соба супериор 52,00€ 64,00€ 41,50€ 53,50€ 40,00€ 52,00€

1/1 соба Лукс

68.00€

80.00€

55.00€

67.00€

54.00€

66.00€

Студио Стандард (2 лица)

124.00€

148.00€

100.00€

124.00€

96.00€

120.00€

Апартман Лукс (2 лица)

140.00€

164.00€

112.00€

136.00€

108.00€

132.00€

УСЛОВИ:

Дете /4-11,99/ на редовно легло

/

8.00€

/

8.00€

/

8.00€

Дете /4-11,99/ допол. легло

12.00€

20.00€

10.00€

18.00€

10.00€

18.00€

Дете /4-11,99/ на доп. легло – Студио Стандард /Апп.

/

8.00€

/

8.00€

/

8.00€

доп. легло 12-15,99 соба/студио/aпп.

28.00€

40.00€

28.00€

40.00€

22.00€

33.00€

Возрасен на доп. легло во Студио/Апп

28.00€

40.00€

28.00€

40.00€

22.00€

33.00€


Цените за соба се по лице(за студио и апартман се за 2 две лица) и вклучуваат
:

ноќевање, доручек/вечера, користење на затворен и отворен базен со минерална вода,сауна,парна бања,фитнес,паркинг,интернет.

1.Kлиентот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

2. Клиентот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.Промена на име  и термин помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, клиентот ја плаќа првата ноќ од направената резервацијата.

3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, клиентот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на клиентот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на клиентот.

 

Цените не  се валидни за  следниве периоди :

  • 11.04-20.04.2020
  • 17.04-20.04.2020
  • 24.05-25.05.2020
  • 06.09.07-09.2020
  • 24.12-27.12.2020
  • 29.12.2020-02.01.2021

 

ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* САНДАНСКИ
сместување недела-четврток петок и сабота
De luxe room (30 м2)
1 adl 62 € 76 €
1 adl + 1 chd /0-11,99 г. 62 € 76 €
2 adl 80 € 94 €
Premium room (35 м2)
2 adl 90 € 104 €
2 adl + 1 chd /0-11,99 г. 90 € 104 €
3 adl 118 € 132 €
Junior apartment (40 м2)
2 adl 125 € 135 €
2 adl + 1 chd /0-11,99 г. 125 € 135 €
2 adl + 2 chd /0-11.99 г. 125 € 135 €
3 adl 155 € 165 €
Lux apartment 2 bedroom (95 м2)
4 adl 158 € 175 €
4 adl + 1 chd /0-11,99 г. 158 € 175 €
4 adl + 2 chd /0-11,99 г. 158 € 175 €
5 adl 184 € 203 €


Во цената е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење отворен базен ( само во летен период ) затворен базен со минерална топла вода, надворешно џакузи , сауна, парна бања, јодна соба, соба за релакс, фитнес, паркинг, сеф, туристички данок,
Доплати за возрасен:
На дополнително легло 26€
Полупансион – возрасен 15€
Полн пансион – 26€
Доплати, попусти за деца:
Дете до 11,99 г. Во соба со 2 возрасни лица – бесплатно
1 возрасен и дете до 11,99 г. на редовно легло, цената е  како за SGL
Полупансион за дете до 11,99 г – 8€
Полн пансион за дете до 11,99 г – 13€
Политика на Медите СПА 5*
Откажување резервација
од 13 – 09 денови,пенали од  30% од износот на резервацијата
од 08 – 06 денови,пенали 50% од износот на резервацијата
од 05 дена до датата на сместувањето, или непристигнување на патниците или промена на датата на престој, пеналите се 100%
цените не важат за верски и национални празници
31.12.2019-02.01.2020
03.03.2020
08.03.2020
3 дена Велигденски празници
01.05.2020
06.05.2020
24.05.2020
Пирин фолк (фестивалските денови)
06.09.2020

 

Прочитано 8791 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера616
mod_vvisit_counterВкупно посети1195676

Main Menu