Print this page

Сандански

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

 

Хотел ПИРИН 5*-САНДАНСКИ

Main Menu

 

Х.ПИРИН-САНДАНСКИ

ПАКЕТ "МАКЕДОНИЈА - 2021"

важи од 30.11.2020-30.11.2021

Вид на сместување

(ноќевање со појадок и вечера)

Петoк - Сaбота

освен за период на национални празници

Недела- Четврток

освен за период нанационални празници

1.

Легло во 1/2 соба–лукс на база/ НВ /

51 EUR

43 EUR

2.

1/1 соба - лукс  на база/ НВ /

66 EUR

63 EUR

3.

Наем /апартман-Лукс/ на база HB

/максимум 3 лица или 2+1 /

164 EUR

154EUR

4.

ПАКЕТНА ЦЕНА  ЗА  7 H.B

301 EUR

ПОПУСТИ :

1. Дете до 3,99 год.

Бесплатно сместување на база ВВ

2. Дете до 3,99  год.(доколку користи дополнително легло или бебешко креветче)

11 евра на ден

3.Дете од 4 до 11.99 год. на редовно легло

50% попуст од цената на редовното легло

4.Возрасен,сместен во соба на дополнително легло

50 % попуст од цената на редовното легло

5.Доплата за вечера на дете од 4 до 11.99 год.на дополнително легло

13 евра на ден

6.Доплата за соба супериор 10 евра на ден за соба

ВКЛУЧЕНО Е:

1.

Ноќевање, доручек, вечера

2.

Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно.

3.

Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.

4.

Парк-градина со голем минерален базен, детски базен и детско катче.

5.

Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНА:Горенаведените цени не важат за национални и религиозни празници на Р.Бугарија.Во цената  не е вклучена  боравишна такса во износ од 0,60 центи на ден по лице(се плаќа на рецепција на хотелот)

 

Интерхотел Сандански 4*

Тип на сместување

01.04.2021 - 31.01.2022

петок и сабота

недела - четврток

10+ ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Легло во 1/2  соба лукс

44.50€

56.50€

36.50€

49.00€

35,00€

46,50€

Легло во 1/2 соба супериор

53.50€ 64.50€ 44.00€ 56,00€ 42,00€ 55,00€

1/1 соба Лукс

70.00€

82.00€

58.00€

71.00€

54,00€

69,00€

Студио (2 лица)

128.00€

151.00€

107.00€

130.00€

102,00€

127,00€

Апартман Лукс (2 лица)

145.00€

167.00€

120.00€

143.00€

114.00€

141,00€

УСЛОВИ:

Дете до 3,99 години

Бесплатно

Бесплатно

бесплатно Бесплатно
Дете /4-11.99/со 1 возрасен во соба лукс Бесплатно 8.00€ Бесплатно 8.00€

Дете /4-11,99/ доп. легло во соба лукс

13.00€

20.00€

11.00€

17.00€

10.00€

Дете /4-11,99/ на доп.легло во соба супер. Студио/Апп.

Бесплатно

8.00€

Бесплатно

8.00€

Дете 12-15,99 на доп.легло во соба студио/aпп.

29.00€

40.00€

24.00€

36.00€

23,00€

Возрасен на доп. легло во Студио/Апп

29.00€

40.00€

24.00€

36.00€


Цените за соба се по лице(за студио и апартман се за 2 две лица) и вклучуваат
:

ноќевање, доручек/вечера, користење на затворен и отворен базен со минерална вода,сауна,парна бања,фитнес,паркинг,интернет.

1.Kлиентот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

2. Клиентот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.Промена на име  и термин помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, клиентот ја плаќа првата ноќ од направената резервацијата.

3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, клиентот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на клиентот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на клиентот.

 

Цените не  се валидни за  следниве периоди :

  • 02.04-11.04.2021
  • 04.05.2021
  • 05.05-08.05.2021
  • 09.05.2021
  • 21.05-23.05.2021
  • 24.05.2021
  • 24.12-27.12.2021
  • 29.12.2021-02.01.2022

Хотел МЕДИТЕ 5* САНДАНСКИ

 

Медите СПА Ресорт и Вили 5

период: 01.01.2021 г.- 31.12.2021 г.

Тип на соба

Тип на сместување

Макс. капацитет

кв.м./

Недела-Четврток

ВВ

Петок      и сабота ВВ

Недела-Четврток

НВ

Петок и сабота

НВ

Медите СПА Ресорт 5*

Делукссоба

DBL

2 adl

30м2

86

94

110

120

Делукс соба

SGL

1 adl

70

80

90

100

Премиум соба

DBL

2 adl +2chd/1adl

35м2

98

106 €

122

131

АпартманЈуниор

DBL

2 adl +2chd/1adl

40м2

134

148

168

183

Апарман лукс

/2 спални/

Цена за 4 рах

4adl +2chd/1adl

95м2

173

185

220

239

Вила со 1 спалня

2 pax

2 adl+1 chd/adl

50м2

175

206

215

245

Вила со 2 спални

4 pax

4 adl +1chd/1adl

62м2

220

253

286

322

Вила со 3 спални

6 pax

6 adl +1chd/1adl

70м2

265

298

337

372

Цените се по соба за една ноќ и вклучуваат:

• Ноќевање на база / BB или HB /, употреба на отворен / само во лето / и затворен базен со минерална вода, отворено џакузи, хербална сауна, финска сауна, амам, парна бања, просторија релакс соба , фитнес , паркинг, сефПолитики за возрасни:

 Доплата за возрасен на дополнително легло кревет - 28 € BB / 46 € HB

 Доплата за ручек за возрасни - 13 €

Детска политика:

Дете до 11,99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.

1 возрасен и дете до 11,99 години на редовно легло се наплатува по цена на еднокреветна соба

 Децата користат бесплатно детско катче, и детски базен со минерална вода на отворено / само во текот на летото.

 Доплата за ручек дете до 11,99 години - 10 €

Резервации и Анулации:

Резервацијата се смета за потврдена откако ќе се уплати 50% од вкупниот износ на сместувањето. Откажувања и промени на резервациите  се прифаќаат без казна до 14 дена пред бараниот датум за сместување на клиентот.

За откажувања направени по овој период, казната се наплатува на следниов начин:

• 13-9 дена пред датумот на сместување - казна 30% од целиот престој.

• 8-6 дена пред датумот на сместување - казна 50% од целиот престој

• 5 дена пред датумот на сместување, недоаѓање на клиентите во хотел или промена на престој по сместувањето - казна 100% од целиот престој

Цените не важат за следните термини:

ОФИЦИЈАЛНИ ПРАЗНИЦИ

31 декември - 2 јануари

3 март -

08 март –

3 дена - Велигден / според датумите /

1 мај –

6 мај

24 мај

Денови на народниот фестивал Пирин (по датум)

6 септември

22 септември

1 ноември –

8 декември

24 декември

25 - 26 декември

 

Прочитано 11018 пати

Main Menu