Сандански

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

 

 

 

 

Хотел ПИРИН 5*-САНДАНСКИ

 

Х.ПИРИН-САНДАНСКИ

ПАКЕТ "МАКЕДОНИЈА – 2024

ВАЖИ ОД 01.02-22.12.2024

Вид на сместување

(ноќевање со појадок и вечера)

Петoк - Сaбота

Недела- Четврток

1.

Легло во 1/2 соба–лукс на база/ НВ /

65 EUR

57 EUR

Легло во 1/2 соба супериор  на база/НВ/

70 EUR

63 EUR

2.

1/1 соба - лукс  на база/ НВ /

92 EUR

86 EUR

3.

1/1 соба супериор  на база/ НВ /

102 EUR

96 EUR

4.

Наем /апартман-Лукс/ на база /HB/максимум 3 лица или 2+2 /

190 EUR

180 EUR

5.

Наем /апартман-Лукс/ на база /HB/максимум 3 лица или 2+2 /

200 EUR

190 EUR

6.

Дете од 4 до 11.99 год. на редовно легло . во соба лукс

46 EUR

38 EUR

7.

Дете од 4 до 11.99 год. на редовно легло во соба супериор

55 EUR

46 EUR

8.

При резервации на  7+ ноќевања(соба лукс)

57 евра на ден по лице

9.

При резервации на  7+ ноќевања (соба супериор)

63 евра на ден по лице

ПОПУСТИ :

1. Дете до 3,99 год.

Бесплатно сместување

3.Возрасен,сместен во соба на допол. легло

50% попуст од цената на редовното легло

4.Дете од 4 - 11.99 год. на дополнително легло во соба лукс

25 евра на ден

5.Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба супериор

30 евра на ден.

ВКЛУЧЕНО Е:

1.

Ноќевање, доручек, вечера

2.

Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно.

3.

Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.

4.

Парк-градина со голем минерален базен, детски базен и детско катче.

5.

Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ -

НАПОМЕНА:Горенаведените цени не важат за национални и религиозни празници на Р.Бугарија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интерхотел Сандански4*

 

 

 

 

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ-ЦЕНИ ОД 01.02.2024

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

1 adl

83

100

1 adl+1 chd /4-11,99/

83

100

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2 adl

106

130

2 adl+1 chd /0-3,99/

106

130

2 adl+1 chd /4-11,99/

121

148

2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/

121

148

2 adl+1 chd /12-15,99/

141

173

2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/

141

173

SUP /супериор соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2 adl

128

156

2 adl+1 chd /0-11,99/

128

156

2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/

128

156

2 adl 2 chd /4-11,99/

128

156

2 adl+1 chd /12-15,99/

163

199

3 adl

163

199

3 adl+ 1chd /0-11,99/

163

199

3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/

163

199

STD /студио/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2 adl

154

188

2 adl+1 chd /0-11,99/

154

188

2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/

154

188

2 adl+2 chd /4-11,99/

154

188

2 adl+1 chd /12-15,99/

189

231

2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/

189

231

3 adl

189

231

3 adl+1 chd /0-11,99/

189

231

3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/

189

231

APP /апартман/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2 adl

172

210

2 adl+1 chd (0-11,99)

172

210

2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)

172

210

2 adl+1 chd (12-15,99)

207

253

2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 )

207

253

3 adl

207

253

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

3 adl

234

286

3 adl+1 chd (0-11,99)

234

286

3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99)

234

286

3 adl+1 chd (12-15,99)

269

329

4 adl

269

329

Цените се во евра

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

adl – возрасен

chd – дете

Доплата за вечера:

18 € возрасен /  9 € дете 4-11,99

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок

Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,

Внатрешен базен со минерална вода,

Отворен базен со минерална вода,

Термо базен на отворено,

Лежалка покрај базените,

Користење на пешкир за базените

Бесплатен паркинг,

Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,

Сеф во секоја хотелска соба

Детско катче со професионален забавувач

Туристичка такса

Напомена !

Сместување по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Хотел МЕДИТЕ 5* САНДАНСКИ

 

Медите СПА Ресорт и Вили 5

период: 02.01.2024 г.- 31.12.2024 г.

Тип на соба

Тип на сместување

Макс. капацитет

кв.м./

Недела-Четврток

ВВ

Петок- сабота

ВВ

Недела-Четврток

НВ

Петок-сабота

НВ

Медите СПА Ресорт 5*

Делукс соба

DBL

2 adl

30м2

143

164

164

184

Делукс соба

SGL

1 adl

110€

130€

120€

141€

Декукс соба со балкон

DBL 2 adl 151€ 171€ 171€ 192€
Делукс соба со балкон SGL 1 adl 118€ 141€ 128€ 151€

Премиум соба

DBL

2 adl +2chd/1adl

35м2

156

179€

176

199

Премиум соба со балкон

DBL

2 adl +2chd/1adl

166€ 187€ 187€ 207€

Јуниор суит

DBL

2 adl +2chd/1adl

40м2

197

220€

228€

251€

Апартман..лукс

/2 спални/

Цена за 4 рах

4adl +2chd/1adl

95м2

279

312€

320€

353€


 

 

 

Цените се по соба за една ноќ и вклучуваат:

• Ноќевање на база / BB или HB /, употреба на отворен / само во лето / и затворен базен со минерална вода, отворено џакузи, хербална сауна, финска сауна, амам, парна бања, просторија релакс соба , фитнес , паркинг, сефПолитики за возрасни:

 Доплата за возрасен на дополнително легло кревет - 31 € BB / 49 € HB

 Доплата за ручек за возрасни - 11 €

Детска политика:

Дете до 11,99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.

1 возрасен и дете до 11,99 години на редовно легло се наплатува по цена на еднокреветна соба

 Децата користат бесплатно детско катче, и детски базен со минерална вода на отворено / само во текот на летото.

 

Резервации и Анулации:

Резервацијата се смета за потврдена откако ќе се уплати 50% од вкупниот износ на сместувањето. Откажувања и промени на резервациите  се прифаќаат без казна до 14 дена пред бараниот датум за сместување на клиентот.

За откажувања направени по овој период, казната се наплатува на следниов начин:

• 13-9 дена пред датумот на сместување - казна 30% од целиот престој.

• 8-6 дена пред датумот на сместување - казна 50% од целиот престој

• 5 дена пред датумот на сместување, недоаѓање на клиентите во хотел или промена на престој по сместувањето - казна 100% од целиот престој

Медите СПА Ресорт и Вили


важност на пакетот:недела до петок

термин:01.01.2024-20.12.2024


 

сместување

капац.

2 HB

3 HB

4 HB

5 HB

Делукс соба

2adl

147

142

137

131

Делукс соба

1adl

108

104

100

96

Делукс соба со балкон 2 adl 154 149 144 137

Премиум соба

2adl+1chd

159

153

148

141

Премиум соба со балкон

2adl+1chd

168

162

157

149

Јуниор сјуит

2adl+2chd

205

198

191

182

Делукс апартман  2 спални

4adl+1adl

288

278

268

256Цените се во евра и важат за сместување од недела до петок

Период на важност:01.01.2024-31.03.2024

Цените се по соба на ден

Доплата за трет возрасен 46 евра

Во цената е вклучено:

Појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Доба  за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,

Медите СПА Ресорт  и Вили

Цените се за соба на ден за минимум 7 ноќевања
За период 01.01.2024– 20.12.2024


 

сместување

капацитет

7+ ноќевања со појадок и вечера

Deluxe room

2adl

131

Deluxe room

1adl

96

Deluxe room with balcony 2 adl 137
Deluxe room with balcony 1adl 102

Premium room

2al+1chd

141

Premium room with balcony 2adl+1chd 149

Junior suite

2adl+2chd

182

Deluxe app (1 bedroom)

2 adl + 1chd 243

Deluxe app (2 bedrooms)

4adl

256

Доплата за трет возрасенl

41

Во цената е вклучено:

доплата за трет возрасен 46 евра

Појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Соба  за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,

Прочитано 18899 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера631
mod_vvisit_counterВкупно посети2205916

Main Menu