Сандански

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

 

Хотел ПИРИН 5*-САНДАНСКИ

Х.ПИРИН-САНДАНСКИ

ПАКЕТ "МАКЕДОНИЈА - 2023"

важи од 01.02-22.12.2023

Вид на сместување

(ноќевање со појадок и вечера)

Петoк - Сaбота

Недела- Четврток

1.

Легло во 1/2 соба–лукс на база/ НВ /

60 EUR

52 EUR

2.

Легло во 1/2 соба супериор  на база/НВ/

65 EUR

58 EUR

3.

1/1 соба - лукс  на база/ НВ /

82 EUR

75 EUR

4.

1/1 соба супериор  на база/ НВ /

87 EUR

80 EUR

5.

Наем /апартман-Лукс/ на база HB/максимум 3 лица или 2+2 /

190 EUR

180EUR

6.

Наем /апартман-Делукс/ на база HB/максимум 3 лица или 2+2 /

200 EUR

190EUR

7.

При резервации на  5+ ноќевања

(52 евра) на ден по лице во соба лукс

8.

При резервации на  5+ ноќевања

(58 евра) на ден по лице во соба супериор


ПОПУСТИ :

1. Дете до 3,99 год.

Бесплатно сместување на база ВВ

2.Дете од 4 до 11.99 год. на редовно легло

30% попуст од цената на редовното легло

3.Возрасен,сместен во соба на дополнително легло

50% попуст од цената на редовното легло

4.Доплата за вечера на дете од 4 до 11.99 год.на дополнително легло во соба лукс

19 евра на ден

5.Доплата за вечера на дете од 4-11.99 г.на дополнително легло во соба супериор

22 евра на ден.

ВКЛУЧЕНО Е:

1.

Ноќевање, доручек, вечера

2.

Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно.

3.

Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.

4.

Парк-градина со голем минерален базен, детски базен и детско катче.

5.

Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ -

НАПОМЕНА:Горенаведените цени не важат за национални и религиозни празници на Р.Бугарија.Во цената  не е вклучена  боравишна такса во износ од 0,60 центи на ден по лице(се плаќа на рецепција на хотелот)

 

 

 

 

Интерхотел Сандански 4*

 

 

 

Цените се во евра по СОБА на ДЕН ( ноќевање со појадок)

цените важат од  01.03.2023

DBL /двокреветна соба/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 100 120
2 adl+1 chd /0-3,99/ 100 120
2 adl+1 chd /4-11,99/ 115 138
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 115 138
2 adl+1 chd /12-15,99/ 133 160
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 133 160
SGL /еднокреветна соба/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1 adl 78 94
1 adl+1 chd /4-11,99/ 78 94
SUP /супериор соба/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 120 146
2 adl+1 chd /0-3,99/ 120 146
2 adl+1 chd /4-11,99/ 120 146
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 120 146
2 adl 2 chd /4-11,99/ 120 146
2 adl+1 chd /12-15,99/ 152 186
3 adl 152 186
3 adl+ 1chd /0-3,99/ 152 186
3 adl+1 chd /4-11,99/ 152 186
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 152 186
STD /студио/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 145 174
2 adl+1 chd /0-3,99/ 145 174
2 adl+1 chd /4-11,99/ 145 174
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 145 174
2 adl+2 chd /4-11,99/ 145 174
2 adl+1 chd /12-15,99/ 178 214
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 178 214
3 adl 178 214
3 adl+1 chd /4-11,99/ 178 214
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 178 214
APP /апартман/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 163 196
2 adl+1 chd (4-11,99) 163 196
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 163 196
2 adl+1 chd (12-15,99) 196 236
2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 ) 196 236
3 adl 196 236
APP FAMILY/апартман фамилијарен/
капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 222 268
3 adl+1 chd (4-11,99) 222 268
3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99) 222 268
3 adl+1 chd (12-15,99) 255 308
4 adl 255 308
Доплата за вечера:
возрасен-18€ /  дете 4-11,99-9€
Во цената e вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,
Термо базен на отворено,
Лежалка покрај базените,
Користење на пешкир за базените
Бесплатен паркинг,
Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,
Сеф во секоја хотелска соба
Детско катче со професионален забавувач
Туристичка такса
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
капацитет на  во собите
сместување максимум
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Стандард 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фамили 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Цените важат за сместување после  01.03.2023 година. и не  важат за време  на државни и верски празници:
02-04.03.2023 / 07-13.04.2023 / 13-17.04.2023 / 28.04-30.04.2023 / 06-07.05.2023 / / 22-23.09.2023/ 24-26.12.2023 /

 

Хотел МЕДИТЕ 5* САНДАНСКИ

 

Медите СПА Ресорт и Вили 5

период: 02.01.2023 г.- 22.12.2023 г.

Тип на соба

Тип на сместување

Макс. капацитет

кв.м./

Недела-Четврток

ВВ

Петок- сабота

ВВ

Недела-Четврток

НВ

Петок-сабота

НВ

Медите СПА Ресорт 5*

Делукс соба

DBL

2 adl

30м2

120

130

140

148

Делукс соба

SGL

1 adl

95€

107€

110€

120€

Декукс соба со балкон

DBL 2 adl 126€ 137€ 146€ 155€
Делукс соба со балкон SGL 1 adl 112€ 123€ 125€ 138€

Премиум соба

DBL

2 adl +2chd/1adl

35м2

133

142€

150

160

Премиум соба со балкон

DBL

2 adl +2chd/1adl

140€ 150€ 158€ 167€

Јуниор суит

DBL

2 adl +2chd/1adl

40м2

178

190€

207€

218€

Апартман..лукс

/2 спални/

Цена за 4 рах

4adl +2chd/1adl

95м2

240

254

275

295€


 

 

 

Цените се по соба за една ноќ и вклучуваат:

• Ноќевање на база / BB или HB /, употреба на отворен / само во лето / и затворен базен со минерална вода, отворено џакузи, хербална сауна, финска сауна, амам, парна бања, просторија релакс соба , фитнес , паркинг, сефПолитики за возрасни:

 Доплата за возрасен на дополнително легло кревет - 31 € BB / 49 € HB

 Доплата за ручек за возрасни - 11 €

Детска политика:

Дете до 11,99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.

1 возрасен и дете до 11,99 години на редовно легло се наплатува по цена на еднокреветна соба

 Децата користат бесплатно детско катче, и детски базен со минерална вода на отворено / само во текот на летото.

 

Резервации и Анулации:

Резервацијата се смета за потврдена откако ќе се уплати 50% од вкупниот износ на сместувањето. Откажувања и промени на резервациите  се прифаќаат без казна до 14 дена пред бараниот датум за сместување на клиентот.

За откажувања направени по овој период, казната се наплатува на следниов начин:

• 13-9 дена пред датумот на сместување - казна 30% од целиот престој.

• 8-6 дена пред датумот на сместување - казна 50% од целиот престој

• 5 дена пред датумот на сместување, недоаѓање на клиентите во хотел или промена на престој по сместувањето - казна 100% од целиот престој

Медите СПА Ресорт И Вили-ПАКЕТИ


важност на пакетот:недела до петок

термин:01.01-20.12.2023

 

 

сместување

капац.

2 BB

2 HB

3 BB

3 HB

4 BB

4 HB

5 BB

5 HB

Deluxe room

2adl

235

271

340

395

438

507

522

603

Deluxe trom

1adl

189

212

274

307

352

395

419

470

Deluxe room with balcony 2 adl

248

285 360 414 464 533 552 634

Premium

2adl+1chd

258

295

374

427

481

550

573

654

Premium room with balcony

2adl+1chd

271

308

394

447

507

576

603

685

Junior suite

2adl+2chd

350

405

507

587

653

756

777

870

Deluxe app 2 bedrooms

4adl+1adl

460

538

667

781

859

1005

1023

1196

Доплата за трет возрасен

52

82

78

123

104

164

130

205Цените се во евра и важат за сместување од недела до петок

Период на важност:01.01-31.05.2023

Цените се по соба за 2,3,4 или 5 ноќевања

Во цената е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Доба  за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,

Медите СПА Ресорт  и Вили

Цените се во евра за соба на ден за минимум 7 ноќевања
За период 01.01– 20.12.2023


 

сместување

капацитет

7+ ноќевања со појадок

7+ ноќевања со појадок и вечера

Deluxe room

2adl

107

123

Deluxe room

1adl

86

97

Deluxe room with balcony 2 adl 113 129
Deluxe room with balcony 1adl 92 103

Premium room

2al+1chd

117

133

Premium room with balcony 2adl+1chd 123 139

Junior suite

2adl+2chd

158

183

Deluxe app (2 bedrooms)

4adl+1chd

209

244

Доплата за трет возрасенl

26

41

Во цената е вклучено:

Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Соба  за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,

Прочитано 16243 пати
mod_vvisit_counterВкупно вчера660
mod_vvisit_counterВкупно посети1999742

Main Menu