Велинград

Оценете ја понудата
(0 гласови)

 

 

ХОТЕЛ АУРА 3*- ВЕЛИНГРАД

 

 

хотел АУРА***Велинград

БАЛНЕО ПАКЕТ

цените важат до 10.07.2023

Тип насместување

Пакет FB

3 ноќевања

недела-петок

Пакет FB

5 ноќевања

недела до петок

Пакет FB

7+ ноќевања

Еднокреветна соба

262

436

611

Двокреветна соба стандард

/2 возрасни/

370

616

862


Цените се во евра по соба/за 3,5 и 7+ ноќевања во евра и вклучуваат:

Цените не важат за термин:14-18.04.2023 и 05-08.05.2023

3,5 и 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера

3 процедури на ден по лице , 2 физио терапии и една делумна масажа

Користење на 2 внатрешни топли минерални базени со џакузи,

надворешен минерален базен во текот на целата година, надворешно џакузи, базен со сол, фитнес;

СПА зона: контрастен базен, сауна, сауна со билки, парна бања, тропски туш;,2 фитнес  сали

Бесплатен безжичен интернет и ТВ со LED екран;

Бесплатен паркинг со ограничен број места;

Доплата за сместување на дополнителни кревети за деца и возрасни:

Дете од 0-4 години сместено со 2 возрасни, престојува бесплатно.

Дете од 4-11,99 години на дополнително легло: 22,00 евра. со појадок, ручек и вечера

Трет возрасен  на дополнително легло: 32 евра со појадок, ручек и вечера(без процедури)

-Доплата за викенд /петок и сабота/12 евра на ден /важи за пакет 5+ ноќевања

Валидност на понудата  до 10.07. 2023 година

Пакетите не важат за државни и официјални  празници!

Анулирање:

-Во случај на откажување до  5 дена пред датумот на пристигнување се наплаќа казна од 1 ноќевање -

Во случај на откажувањње 1-5 дена пред пристигниување или непристигнување, се наплаќа целиот износ.!
Користење на бањарки  се наплаќаат по 1 евро на ден.
Хотелот го задржува правото на промена на  цените!

 

Х.АУРА-ПАКЕТ ЛЕТО

(цените важат во период 01.07-15.09.2023)

Тип на сместување

 

FB

Ноќевање,појадок,ручек и вечера

Двокреветна соба без балкон

2 возрасни

123€

Двокреветна соба стандард

2 возрасни

134€

Апарман стандард

3 возрасни

185€

Фамилијарен апартман

3 возрасни

208€

Еднокреветна соба

70% од цената на двокреветна соба

Цените се во евра по соба на ден и вклучуваат:

- Ноќевање, појадок, ручек и вечера (шведска маса)

- Велнес простор со неограничено користење на базени со лековита минерална вода,

солен базен со гејзер, џакузи, сауна, сауна со билки, парна бања,  фитнес.

- Бесплатен интернет пристап, детско катче, паркинг,

Дополнителни плаќања:

Дете до 3,99 години се сместува бесплатно.

Деца од 4 до 11,99 години сместени на дополнително легло/фотелја/

доплаќаат 21€ на ден/ноќевање, појадок, ручек и вечера/

Дете над 12 години или трет возрасен сместено на дополнително легло /фотелја/

доплаќаат 31€ на ден / ноќевање, појадок, ручек и вечера/

Откажувања и казни:

Во случај на откажување до 3 дена пред датумот на пријавување или непристигнување, се плаќа  казна во вредноста на 1 ноќевање!

За погодност на нашите гости нудиме бањарки кои се наплаќаат по 1€ на ден.

хотел АУРА***-ВЕЛИНГРАД

цените важат до 31.05.2023

Тип на сместување

недела

до

четврток

петок

и

сабота

недела

до

четврток

петок

и

сабота

1 ноќевање

(појадок и вечера)

1 ноќевање

(појадок и вечера)

1 ноќевање

(појадок,

ручек и вечера)

1 ноќевање

(појадок,

ручек и вечера)

Двокреветна соба Стандард /2 лица/

88

98

98

108

Двокреветна економична соба /2 лица/

82

88

88

98

Еднореветна соба

67

72

72

82

Апартман Стандар   /3-лица/

131

141

139

154

Фамилијарен Апп 3-лица

139

149

149

164

Доп. Легло /фотеља/
дете 4-12 г.

18

18

21

21

Доп. Легло /фотеља/
возрасен

29

29

31

31

Цените се во евра за соба/апп, и вклучуваат:

• 1 ноќевања со појадок и вечери / HB /или појадок ручек и вечера/ FB/

• Користење на 2 внатрешни топли минерални базени со џакузи,

надворешен минерален базен во текот на целата година, базен со сол, надворешно џакузи;

• СПА зона: контрастен базен, финска и билна сауна, парна бања, тропски туш; две спортски сали и детско катче;

• Бесплатен безжичен интернет и ТВ со LED екран;

• Бесплатен паркинг со ограничен број места;

Анулирање:

- Во случај на откажување до 5 дена пред датумот на пријавување или непристигнување

се одбива казна во износ од вредност од 1 ноќевање!

За погодност на нашите гости нудиме бањарки кои се наплаќаат по 1 евро на ден.

Хотелот го задржува правото на промена на цените и условите!


ХОТЕЛ ЕЛБРУС-ВЕЛИНГРАД

EЛБРУС ***ВЕЛИНГРАД 2023 г.

 

Важи:10.07.2023 – 30.09.2023 г.

Тип на сместување

Капацитет

FB / ноќевање,појадок, ручек и вечера

Еднокреветна соба

1

103€

Двокреветна соба

2

134€

Апартман

3

185€

Апартман

2+2

211€

Цените се на ден во евра по соба и вклучуваат:

Ноќевање, појадок, ручек и вечера.

Бесплатен СПА пакет: неограничено користење на 3/три/ базени со лековита минерална вода,

солен базен со џакузи, лежалки и водопади, инфрацрвена сауна, билна сауна, ледено катче,

турска бања, парна бања, теретана, бесплатен интернет пристап, паркинг,

Попусти и доплати за деца :

- Дете до 4 години се сместува бесплатно.

- Деца од 4 до 12 години сместени на дополнително легло (фотеља)

плаќаат 26 еврa на ден на база ноќевање, појадок, ручек и вечера/

- Дете над 12 години или трет возрасен сместен на дополнително легло (фотелја)

доплаќа 36 евра на ден на база ноќевање, појадок, ручек и вечера/

- Термален воден парк /возрасен/-2,50 евра. Се користи само во летeн период.

- Термален воден парк / дете/ - 1,50 евра. Се користи само во летен период.

Цените не важат за државни празници.


Балнеохотел СВЕТИ  СПАС 5*, Велинград

ТЕРМИН: 09.07 - 09.09.2023 год.

.

 

Вид на сместување:


Цена за 1 Ноќевање (за соба)

НЕДЕЛА- ЧЕТВРТОК

Цена за 1 ноќевање(за соба)

ПЕТОК- САБОТА

(минимум 2 ноќевања)

Тип на исхрана


BB

Ноќевање со

појадок

HB

Ноќевање со

појадок и вечера

BB

Ноќевање со појадок

HB

Ноќевање со

појадок и вечера

Економична двокреветна соба соба без балкон

(2 возр.+1 дете до 6г.)

119€

129€

129€

141€

Двокреветна соба

(2 возр. + 1 дете до 6г.)

129€

141€

141€

154€

Апартман

(2 возр. + 2 возр./деца.)

141€

154€

154€

167€

Делукс студио

(2 ввозрасни.)

154€

167€

167€

180€

Цените се по СОБА/АПП/СТУДИО, за ОСНОВНИТЕ  кревети и вклучуваат:

ВВ(Ноќевање со појадок )и HB( ноќевање со појадок и вечера)

• Користење на внатрешен базен со минерална вода;

• Користење на џакузи со минерална вода;

• Користење на сауна;

• Користење на мароканска парна бања;

• Користење на простор за релаксација;

• Користење на фитнес;

• Користење на детско катче;

• Бесплатен Wi-Fi на територијата на хотелот;

• Бесплатен паркинг;

Попусти и доплати:

• Деца до 6 години се сместуваат бесплатно,

Дете од 6 до 11,99 години на дополнително легло,  со двајца возрасни ,  доплаќа од 13 евра на ден со вклучен појадок и 16 евра на ден со вклучен појадок и вечера;

• Дете над 12 години или трет возрасен  во апартман доплаќа 31 евро на ден  со вклучен појадок и 36 евра на ден со вклучен појадок и вечера;

Во некои двокреветни соби не можат да сместат деца. Двокреветните соби и студијата немаат балкон.

Цените НЕ важат за периоди на национални празници за кои хотелот објавил други цени

 

Хотел Спа Клуб Бор 4*, Велинград

ТЕРМИН: 09.07 - 09.09.2023 г.

Тип на смесување:

Цена за 1 ноќевање

НЕДЕЛА- ЧЕТВРТОК

Цена за 1 ноќевање

ПЕТОК- САБОТА

(минимум 2 ноќевања)

Тип на исхрана:

BB

Ноќевање и појадок

HB

Ноќевање, појадок и вечера

BB

Ноќевање и појадок

HB

Ноќевање. Појадок и вечера

Двокреветна соба

(2 возрасни)

98€

111€

111€

121€

Студио

(2 возр.+1 дете)

106€

118€

118€

130€

Апартман

(2 возр. + 2 возр ./дете)

115€

128€

128€

139€

Апартман Делукс

(2 возрасни)

125€

136€

136€

152€

Цените се по соба/студио/апартман, за основните кревети и вклучуваат:

ВВ-(Ноќевање со појадок ) и НВ-(ноќевање со појадок и вечера)

• Користење на внатрешен базен со минерална вода;

• Користење на џакузи со минерална вода;

• Користење на сауна;

• Користење на мароканска парна бања;

• Користење на соба за релаксација;

• Користење на фитнес;

• Користење на детско катче;

• Бесплатен Wi-Fi на територијата на хотелот;

• Бесплатен паркинг;

Попусти и доплати:

• Деца до 6 години се сместуваат бесплатно, каде што тоа е можно.

Дете од 6 до 11,99 години на дополнително легло, во соодветната соба, со двајца возрасни доплаќа од 13 евра  на ден со вклучен појадок и 16 евра  на ден  со вклучен појадок и вечера;

• Дете над 12 години или трет возрасен сместен во апартман доплаќа 31 евро на ден  со вклучен појадок и 36 евра  на ден  со вклучен појадок и вечера;

Во некои  двокреветни соби не можат да сместат деца. Двокреветните соби и студијата немаат балкон.

Цените НЕ важат за време  на национални празници за кои хотелот објавил други цени и  пакети.

 

 

 

 

ПАРК ХОТЕЛ ОЛИМП****-ВЕЛИНГРАД 2023

ЛEТО2023

цениите важат до - 15.06.2023


Сместување

Едно ноќевање

(Петок или сабота)

Две ноќевања

(Петок и сабота)

Две и повеќе ноќевања

(Недела-четврток))

Едно ноќевање

(недела-четврток)

Тип на исхрана

НВ

(појадок и вечера)

НВ

(појадок и вечера)

НВ

(појадок и вечера)

НВ

(појадок и вечера)

Еднокреветна соба

(21 кв.м)

97

164

75

на вечер

80

Економична соба (21 кв.м)

131

235

105

на вечер

110

Двокреветна соба

(33 кв.м)

146

261

113

на вечер

120

Студио

(37 кв.м)

156

276

118

на вечер

131

Студио со бања

(39 кв.м)

159

281

123

на вечер

136
Цените (освен за еднокреветна соба) се во евра за две лица и вклучуваат: соодветниот број на ноќевања, појадок

и вечери на база на шведска маса (HB), користење на затворен минерален базен во грчки стил со гејзер

и млазници за масажа на телото, надворешен минерален базен (сезонски), римска бања, инфрацрвена кабина,

тепидариум со ламба со арома на хималајска сол, класична сауна, туш со контрастна хидромасажа,

подводна гимнастика,фитнес, паркинг, Wi-Fi

Дополнителни плаќања:

*Деца до 5,99 години се сместуваат БЕСПЛАТНО на двосед на база ноќевање со појадок и  вечера - HB;

*Доплата за дете од 6 до 12 години – 21 евро од ноќевање за сместување на двосед  на база ноќевање со појадок и вечера- HB;

* Доплата за дете над 12 години или трет возрасен – 36 евра од ноќевање за сместување на двосед на база ноќевање со појадок - HB.

Достапни се и:

*Сала со електронски игри,Билјард,Солена соба

*Цените НЕ важат за време на официјалните празници, националните празници и летната сезона.

Откажувања:

до 6 дена пред датумот на сместување - 0% казна; 5-3 дена пред датумот на пријавување – се плаќа цената  на 1-ва ноќ;

помалку од 3 дена – 100% од износот..

Maxi Park & Spa 5*- Велинград

Парк хотел&спа МАКСИ*****-ВЕЛИНГРАД

важи од:15.07-20.12.2022

Тип на сместување

Недела-четврток

(појадок)

Петок-сабота

(појадок)

Недела-четврток

(појадок и вечера)

Петок-сабота

(појадок и вечера)

Студио стандард(2+1)

130 €

151 €

156 €

176 €

Студио станд.(1+1)  1 лице

100 €

120 €

115 €

135 €

Студио делукс(2+1)

153 €

179 €

179 €

205 €

Студио делукс(1+1) 1 лице

112 €

133 €

128 €

148 €

Студио премиум(2+2)

161 €

192 €

192 €

222 €

Јуниор сјуит(2+2)

169 €

205 €

199 €

235 €

АПП една спална(2+2)

169 €

189 €

194 €

215 €

ВИП Апартман(2+2)

261 €

297 €

291 €

327 €
 

 

 

 

 

Цените се по соба на ден и вклучуваат:

Појадок или појадок и вечера, внатрешен минерален базен, базен со сол од Мртво Море и базен „Водени ефекти“, надворешен минерален базен и џакузи, 3 минерални топи, финска сауна, руска сауна, кедар сауна , парна бања, тепидариум, соба за релаксација, теретана, еко-патека, , безжичен интернет, безбеден паркинг.

ДОПЛАЌАЊА:

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно во собата со двајца возрасни. Еден возрасен и дете до 11,99 год. на редовно легло се плаќа како еднокреветна соба. Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: 26 евра(В.В)/41 ЕВРО(Н.В)

НАПОМЕНА:

Пријавувањето во хотелот се врши по 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот. ● При користење на соба од 12.00 до 17.30 часот се плаќа пауза - 50% од цената на ноќевање п● .

ЦЕНИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА:

● Национални, официјални и регионални празници. ● Специјални понуди и други пакети.

 

Прочитано 4360 пати
Останата понуда: « Ќустендил с.Бања »
mod_vvisit_counterВкупно вчера524
mod_vvisit_counterВкупно посети1910917

Main Menu