Print this page

Велинград

Оценете ја понудата
(0 гласови)

ХОТЕЛ РОJAЛ СПА ВЕЛИНГРАД

ПЕРИОДА 01.02.2021 - 30.06.2022 г.

3 ноќевања

7 ноќевање

Тип на сместување

Редовни доп.легла

Недела – Четврток

Петок - Недела

Понеделник-  Недела

Понеделник- Недела

Тип на сместување ВВ(ноќевање со појадок)

Ноќевање и појадок

Ноќевања и појадок

Ноќевање.и појадок

Ноќевање.и појадок

Двокреветна соба Стандард за 1лице

1+0

72

82

205

453

Двокреветна соба Стандард за 2 лица

2+0

82

93

234

517

Двокреветна соба лукс за 1лице

1+0

82

93

234

517

Двокреветна соба лукс   за 2 лица

2+0

93

108

263

582

Апартман за 2 лица

2+0

108

123

308

679

ВИП апартман за 2 лица

2+0

134

149

380

840

Доплаќање

возрасен

6 - 11,99г

дете 0-5,99

Ручек

9

5

бесплатно

Вечера

16

8

бесплатно

При по-малко от 20 души, хотелот предлага оброци по мени.

ЦЕНИ ЗА ГОСТИ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЛЕГЛА:

Ворасен над 12г. на дополнително легло  -  31

Дете 6-11.99г. на  на дополнително легло  -  21

Дете 0-5,99г.  -  бесплатно

Бебешко креветче е  бесплатно, со предходна најава.

Во цената е вклучено:

Ноќевање; Појадок; Безжичен интернет; Паркинг; Фитнес;Затворен базен/ 7 на 21 метар / - минерална вода; Затворен термо базен – минерална вода,Римски басен – минерална вода; затворен детски базен – минерална вода; Надворешен термички базен;Отворен шок базен; Затворен шок базен;Зона за релаксација; џакузи; фински сауни;Арома сауна; Инфрацрвена сауна; Солена сауна; Панорамска парна бања; Арома парна бања;Лакониум; Детско катче; Игралиште

Цените важат за престој од  минимум 2 ноќевања.

Цените не важат за  време на официални, национални и регионални празници.


Анулации

РОК

ПЕНАЛИ

До 7 дена

0%

До 3 дни

Цената за првото ноќевање

Под 3 дена и непристигнување во хотел

100% од цената  на резервацијата

 

ХОТЕЛ АУРА - ВЕЛИНГРАД

 

 

 

ХОТЕЛ ЕЛБРУС-ВЕЛИНГРАД

EЛБРУС ***ВЕЛИНГРАД 2021 г.

  

Хотел ЗДРАВЕЦ****-ВЕЛИНГРАД 2021г.

Период: 01.07.2021 – 12.09.2021 год.

 

ТИП НА СОБА

1-2  ноќевања

3-5 ноќевања

6 + ноќевања

Н.В

F.В

Н.В

F.В

Н.В

F.В

Еднокреветна соба

38,50€

41,00€

36,50€

39,50€

35,00€

37,50€

Двокреветна соба  стандард

38,50€

41,00€

36,50€

39,50€

35,00€

40,50€

Двокреветна  соба ЛУКС

40,50€

43,00€

38,50€

41,00€

36,50€

39,50€

Двокреветна  соба  ВИП

42,50€

45,50€

40,50€

43,00€

38,50€

41,00€

Апартман – СТАНДАРД

/ цел апартман/

96,50€

103,50€

94,00€

99,50€

92,50€

97,00€

Апартман – ФАМИЈАРЕН

/цел апартман/

110,50€

117,00€

105,50€

112,50€

99,50€

108,00€н.в-(појадок и вечера

F.B-(појадок,ручек и вечера)

Цените се по лице за една ноќ со вклучени појадок и вечера/појадок,ручек и вечера на мени или шведска маса

Цените на апартманите се за цел апартман.

ПРИ РЕЗЕРБАЦИЈА НА  5 ИЛИ ПОВЕ НОЌЕВАЊА, ДОБИВАТЕ БОНУС МАСАЖА(една за цела соба)

Цените не важат за време на официјалните и националните празници!

Вклучено е:

Затворен / отворен минерален базен, џакузи, шок базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес, Wi-Fi, ТВ и клима уред во секоја соба, детско игралиште и паркинг.

Понудата не вклучува туристичка такса во износ од  0,85 евра на ден по лице, без оглед на возраста.

• Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно;

• Деца од 6 до 11,99 години, се сместуваат со доплата од 30% од цената за возрасен, за една ноќ;

• Деца над 12 години или трет возрасен, сместени на дополнителен или редовен кревет, плаќаат полна цена  за една ноќ.

Едно возрасно лице сместено бо двокреветна соба доплаќа + 80% од цената за возрасен.

Резервациите се сметаат за валидни само кога е  платена 50% аконтација.

Хотел ЗДРАВЕЦ****-ВЕЛИНГРАД

БАЛНЕО ПАКЕТ ЛЕТО 2021 година

Важност на понудата : 01.07 - 12.09.2021.

ТИП НА СОБА

Цена по лице на вечер

Минимум 3 ноќевања

(појадок ручек и вечера)

Еднокреветна соба

47,50€

Двокреветна соба  стандард

47,50€

Двокреветна  соба ЛУКС

50,00

Двокреветна  соба  ВИП

52,50€

Апартман – СТАНДАРД

/ цел апартман/

113,00€

Апартман – ФАМИЈАРЕН

/цел апартман/

135,50€

Цените се по лице, за една ноќ, и вклучуваат појадок, ручек и вечера, за минимум 3 ноќевања.

Пакетот вклучува преглед од лекар и 3 балнео-третмани дневно по лице.

Возрасните над 60 години имаат 10% попуст!

При  резервација на повеќе од 10 ноќевања, имате 1 бонус вечер!

На располагање ви се:

Затворен / надворешен минерален базен, џакузи, шок базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалка,

фитнес, Wi-Fi, ТВ и клима уред во секоја соба, детско игралиште и паркинг.

Понудата не вклучува туристичка такса, која мора да се плати на рецепција 0,85 евра  на ден, по лице, без оглед на возраста.

• Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно;

• Деца од 6 до 11,99 години, се сместуваат со доплата од 30% од цената за возрасен, за една ноќ;

• Деца над 12 години или трет возрасен, сместени на дополнително или редовно легло, се сместуваат со доплата од целата цена на ноќ.

• Возрасен сместен  сам во двокреветна соба доплаќа 80% од цената.

Резервациите се сметаат за валидни само кога е направена аконтација од 50%.

ОТКАЖУВАЊА:

РОК

ПЕНАЛИ

До 7 дена

Сумата може да се искористи во рок од 6 месеца.

До 3 дена

Се задржува  авансното плаќање.(50%од вкупната сума)

Под 3 дена, при  непојавување или предевременно напуштање на хотелот

Се задржува  целата сума по резервацијата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАРК ХОТЕЛ ОЛИМП****-ВЕЛИНГРАД 2021

 

СМЕСТУВАЊЕ

ВИКЕНД ПАКЕТ ЗА 2 НОЌЕВАЊА

(ПЕТОК И САБОТА)

ЦЕНА НА ВЕЧЕР ПРИ 2 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА

(НЕДЕЛА  ДО ЧЕТВРТОК)

Тип на исхрана

ВВ

НВ

ВВ

НВ

Еднокреветна соба

(за две лица)

(21 кв.м)

112,00 €

153,00

49,00

69,50

Двокреветна соба

(за две лица)

(33 кв.м)

153,00

194,00

58,50

79,00

Еднокреветна соба

(21 кв.м)

92,50

113,00

38,50 €

48,50 €

Студио

(за две лица)

(37 кв.м)

173,50

214,50

63,50

84,50

Студио со када

(за две лица)

(39 кв.м)

178,50


219,50 €

69,00

89,50
*Цените са валидни : од 04.01.2021 г. до 20.12.2021 г

* Цените не важат за време на националните празници и летна сезона.

* Хотелот го задржува правото да ги менува цените.

* Цените (освен за еднокреветните соба) се за две лица и вклучуваат: соодветен број на ноќевања,појадок(шведска маса) вечера на  мени (HB), користњење на затворен минерален базен во грчки стил со гејзери и млазеви за масажа на телото, надворешен минерален базен (сезонски), римска бања, инфрацрвена кабина, тепидариум со арома ламба од хималајска сол, класична сауна, туш со хидромасажа , подводна гимнастика, теретана, паркинг, Wi-Fi, данок на одморалиште, осигурување и ДДВ.

* Доплата за вечера за трето возрасно лице: 13,00 евра на  мени со три јадења.

* Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно на дополнителен  кревет на отварање - ноќевање со појадок;

* Доплата за деца од 6 до 12 години - 11 евра за една ноќ за сместување на дополнителен кревет на отварање на база ноќевање со појадок;

* Доплата за деца над 12 години или трет возрасен – 16,00 евра за ноќ за сместување на дополнителен кревет на отварање  на база ноќевање со појадок.

Резервации: секоја резервација се смета за потврдена само по претходно плаќање на дел од износот на резервацијата или на целата сума.

Откажувања:

до 7 дена пред датумот на сместување – не се наплаќаат пенали;

до 3 дена пред датумот на сместување – се наплаќа едно ноќевањеќ;

помалку од 3 дена се наплаќа 100% од износот

Maxi Park & Spa 5*- Велинград

ПЕРИОД:18.03-31.12.2021

Цени на ДЕН за СОБА

услуга

Ноќевање

со појадок

полупансион

сместување

кап.

недела-четврток

петок и сабота

недела-четврток

петок и сабота

Deluxe Studio

2+1

92 €

116 €

116 €

140 €

Deluxe studio

1+1

72 €

86 €

88 €

108 €

Premium Studio

2+2

104 €

130 €

130 €

155 €

Premium Studio

1+2

82 €

96 €

100 €

116 €

Junior Suite

2+2

110 €

136 €

138 €

164 €

Junior Suite

1+2

90 €

106 €

110 €

124 €

ДОПЛАТА:

Деца до 12 години –се сместуваат  бесплатно
Доплата за 3-ти возрасен на дополнително легло 26 евра (ноќевање со појадок)
Доплата  за 3-ти возрасен на дополнително легло 41 евро ( полупансион)

Во цената е вклучено:
Појадок / појадок и вечера,
Корситење на СПА центар со отворен базен со минерална вода, затворен базен со минерална вода, базен со ефекти на вода, базен со сол од Мртвото Море и три жешки мини базени.
Парна бања, финска сауна, руска сауна, тепидариум, фитнес сала, просторија за одмор, паркинг, туристичка такса…

Важни информации:
Цените не важат за време на верски или национални празици, специјални понуди..
Сместување во собите после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите  до 10 часот (локално време)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
Сместување:

ДЕ ЛУКС СТУДИО (48м2)
Џамбо кревет, мини-бар, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Делукс студиото нуди сместување за 2 возрасни лица на редовно легло и 1 дете или возрасен на дополнително легло / софа кревет/Повеќето од студијата имаат балкони.

ПРЕМИУМ СТУДИО (50м2)
Џамбо кревет, мини-бар, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Премиум студиото нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите премиум студија имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

ЈУНИОР СУИТ (54м2)
Џамбо кревет, мини-бар, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Јуниор суит нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите Јуниор суити имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

 

 

ХОТЕЛ АРТЕ СПА&ПАРК 5*-ВЕЛИНГРАД-2021

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

КАПАЦИТЕТ

НЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК

ПЕТОК-САБОТА

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 редовни

1 дополнително

123,00€

146,00€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА ДЕЛУКС

2 редовни

2 дополнителни

133,00€

161,50€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА ДЕЛУКС

ПАНОРАМА

2 редовни

2 дополнителни

143,50€

177,00€

АПАРТМАН ДЕЛУКС

(ЕДНА СПАЛНА)

2 редовни

2 дополнителни

154,00€

192,50€

АПАРТМАН ДЕЛУКС

(ДВЕ  СПАЛНИ)

4 редовни

226,00€

308,00€

ВИП АПАРТМАН

4 редовни

2 дополнителни

256,50€

359,00€

ПРЕДСЕДАТЕЛСКИ АПАРТМАН

6 редовни

2 дополнителни

359,00€

487,00€

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СОБА/АПАРТМАН  ЗА ЛИЦА СМЕСТЕНИ НА  РЕДОВНИ ЛЕГЛА И ВКЛУЧУВААТ:

-Ноќевање,појадок и вечера

-внатрешен и надворешен базен со минерална вода

-детски внатрешен и надворешен базен со минерална вода

-романда базен

-џакузи(внатрешен и надворешен)

-солена соба

-инфрацрвена сауна,финска сауна,билна сауна,сала за релакс,турска бања,арома парна бања

-фитнес,интернет,паркинг

НАМАЛУВАЊА:

-Дете од 0-11,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни(бесплатно)

-Дете од 12-17,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни плаќа 50% од цената за возрасен

-Дете од 0-11,99 год на редовно легло со 1 возрасен (бесплатно)

-Дете од 12-17,99 год. на редовно легло со 1 возрасен плаќа 75 % од цената за возрасен

-Трет возраен на дополнително  легло  плаќа 75% од цената на возрасен

-Едно лице сместено во двокрветна соба плаќа 75% од цената на соба

- Боравишна такса 0,85 евра на ден по лице за возрасен/дете над 12 год.

 

 

 

 

 

Прочитано 3449 пати

Main Menu