Пролом Бања

Оценете ја понудата
(5 гласови)


 

 

ХОТЕЛ РАДАН – ПРОЛОМ БАЊА 2023

 

Период

април

1 мај-

20 јуни

20.јуни-

10 септември

10.септември

30 септември

октомври

ОСНОВЕН  ПАКЕТ

52

52

57

52

52 

За сместување под 2 дена цената се зголемува за 20%


Напомена:


Основниот BO ден вклучува:

Сместување во двокреветни стандардни соби во хотел Радан: ТВ, WiFi интернет,

лековита Пролом вода во сите соби, бањарки, фен за коса;

• Лекарски прегледи од дежурни лекари за време на престојот;

• Балнеотерапија: пиење лековита Пролом вода од изворот, терапија со хидрокинеза

(групни вежби во базен со лековита вода),

• Докторска здравствена контрола: 24-часовна медицинска услуга во хотелот,

изработка на отпусна листа;

• Секојдневно користење на Велнес центарот: сауна, солена соба, парна бања,

тепидариум, џакузи базен, отворен затворен базен;

• Секојдневна користење на внатрешен базен (16x9m) со лековита вода, температура 30°C;

• Секојдневна употреба на отворени базени со лековита вода (кога дозволуваат временските услови);

• Секојдневно користење на фитнес сала и спортски терени (две асфалтни игралишта за мали спортови: ракомет, одбојка, кошарка); користење на салата за забава: пинг понг, билијард, пикадо, друштвени игри;

• Сместување во двокреветни стандардни соби во хотел Радан: ТВ, WiFi интернет, лековита Пролом вода во сите соби, бањарки, фен за коса;

• Храна на база на полн пансион: сите три оброци по принцип на шведска маса маса;

• Програма за анимација со спа рекреативец: групни вежби во фитнес сала и на отворено, прошетки; •

Цените се дадени по лице на ден во двокреветна соба.

Доплати:

• Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.

• Престој во комфорни соби: 5 € по лице на ден.

• Престој во апартман: 13 € по лице на ден,

Попуст за деца (во придружба на двајца возрасни):

o Деца до 7 години се сместуваат бесплатно,

o Од 7-12 години: 50% од наведените цени.

Попуст за деца (придружуван од еден возрасен):

o Деца до 3 години се сместуваат бесплатно,

o Од 3-7 години: 50% од наведените цени.

Дете над 7 години плаќа полна цена

Плаќање: 100% аванс, најмалку 15 дена пред пристигнувањето на го

Анулации:

Корисникот на услугата може да  го откаже аранжманот под следните услови:

- 10% во случај на откажување 30 дена пред почетокот на користењето на услугите,

- 20% во случај на откажување 29 до 15 дена пред почетокот на користењето на услугите,

- 50% во случај на откажување 14 до 8 дена пред почетокот на користењето на услугите,

- 85% во случај на откажување 7 до 1  ден пред почетокот на користењето на услугите,

- 100% во случај на откажување на денот или по почетокот на користењето на услугите.

Прочитано 5262 пати
Останата понуда: « Луковска Бања
mod_vvisit_counterВкупно вчера660
mod_vvisit_counterВкупно посети1999843

Main Menu