Print this page

Пролом Бања

Оценете ја понудата
(2 гласови)


 

 

ХОТЕЛ  РАДАН – ПРОЛОМ БАЊА  2022

По лице на ден

10.09.2022

30.09.2022

 

октомври

ноември-декември

ОсновенВО

44€

43€

41€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напомена:

 • Цените не се валидни за време на национални празници

Попуст за деца во придружба со двајца возрасни:

 • Деца до 8,99г.се сместуваат бесплатно во хотел
 • Деца (9-13,99г.) плаќаат 50% од цената по лице

Попуст за деца во придружба со еден возрасен:

 • Деца до 2,99г. Се сместуваат бесплатно во хотел
 • Деца (3-6,99г.) плаќаат 50% од дадената цена по лице
 • Доплати:
 • Доплата за еднокреветна соба - 13 еур на ден
 • Престој во комфорт соби - 5 еур по лице на ноќ
 • Престој во апартман - 13 еур.по лице на ноќ

Основниот ВО  вклучува:

 • Сместување во двокреветни стандард соби (ТВ, Wi Fi, Лековита Пролом вода, бањарка, фен)
 • Сместување на база Полн Пансион (појадокот во принцип е на шведска маса, ручек и вечера по принцип на анкетирање (3 пансионски јадења+диета)
 • Лекарски преглед - лекарски преглед кај дежурen лекар за време на престојот
 • Балнео Терапија - пиење на лековитата Пролом Вода од изворот или во соба, капење во лековитата Пролом Вода во соба (сите соби се снабдуваат со лековитата вода)
 • Хидрокинези Терапија (групни вежби во базен со лековита вода)
 • Здравствена контрола кај лекар - 24ч.лекарска служба во хотелот
 • Користење на Wellnes centar:сауна,солена соба,парно купатило,тепидариум,џакузи
 • Користење на внатрешниот базен (16х9м.) со лековита вода на температура од 30*
 • Користење на надворешен базен со лековита вода (доколку временските услови дозволуваат)
 • Користење на фитнес сала и спортски терени(ракомет, одбојка, кошарка) Користење на салите за забава (пинг-понг, билијард, пикадо и др.друштвени игри)
 • Анимациски програм со бански рекреатор (групни вежби во фитнес сала и на отворено, шетање..)
 • Туристичка такса и Осигурување

Плаќање 100% најмалку 15 дена пред почнување на аранжманот

 

Прочитано 2702 пати

Main Menu