Луковска Бања

Оценете ја понудата
(1 глас)

 

ХОТЕЛ  KOПАОНИК /ЈЕЛАК – ЛУКОВСКА БАЊА 2022

По лице на ден

Јануари..Mарт

Април

Мај

Јуни

Јули..Август

Септември

Основен.БП

41€

43€

44,5€

46€

47€

44,5€

БП екстра

54€

56€

57,5€

59€

60€

57,5€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН ВО ДВОКРЕВЕТНИ СТАНДАРД СОБИ

Болнички пакет подразбира сместување за 3 и повече денови. За сместување помалку од 3 дена цените се зголемуваат за 20%

ОСНОВЕН БП на ден :

-Сместување во стандардни двокреветни соби  (ТВ, мини бар, WiFi интернет, бањарки, фен;)
-Лекарски преглед кај дежурен лекар
-Користење на Wellness центар: финска сауна,био сауна,парна бања,солена соба
-Балнеотерапија: капење во лековити води,(внатрешни џакузи базени, надворешен базен во Горна Бања , место каде извираат природни термални топли води), хидрокинези терапија (групни вежби во базен со лековити води).
-Медицинска контрола на лекарите: 24-часовна медицинска услуга во хотелот.
-Дневна употреба на фитнес сала и спортски терени (две асфалтни терени за мали спортови: ракомет, одбојка, кошарка); употреба на сала за забава: тенис на маса, билијард, пикадо, игри на табли;
-Програма со аниматор: групни вежби во фитнес сала и на отворено, прошетки;

-Исхраната е база полни пансиони :појадок(избор од 10 јадења),ручек и вечера по принцип на анкетирање(3 јадења од дневно мени+дијета)

-Такса за престој и осигурување.

БП екстра подразбира основен БП  + 4 терапии на ден :
-Електротерапија (дијадијамика, ТЕНС, галванизација, ултразвук……),
-Хидромасажа во лековита вода (бисерна бања или подводна масажа),
-Примена на лековити кал (до две апликации),
-Рачна масажа – трае до

 

ДОПЛАТИ:
Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.
Доплата за комфорт соба: 5 € по човек на ден.
Доплата за сместување во апартман : 13 € по лице на ден,

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дeте до 5 години бесплатно,
Дете од 5-10 години: 50% од цената за возрасен.
Дете над 10 год , плаќа полна  цена (од ценовникот)

Плаќање:100% најмалку 15 дена пред пристигнување.

 

 

ХОТЕЛ БЕЛА ЈЕЛА - ЛУКОВСКА БАЊА-2022

 

Јануари-Март

Април

Мај

Јуни

Јули-Август

Септември

Основен БО ден

52

54

55,5

57,5

58

55,5

БО ден екстра

65

67

68,5

70,5

71,5

68,5

 

 

 

 

 

 

Цените се во евра по лице на ден за соба стандард

Основeн БО ден подразбира  престој од 3 или повеќе дена,

БО ден екстра подразбира  престој од 5 или повеќе дена.

За престој пократок од 3 дена цените се зголемуваат за 20%.

Основниот BO ден вклучува:• Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен)• Лекарски прегледи од дежурни лекари;• Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, отворени базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природни извори на термална вода), хидрокинеза терапија (групни вежби во базен со лековита вода);• Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;• Секојдневно користење на сали за забава и рекреација, спортски сали и спортски терени;• Секојдневно користење на детска игротека;

• Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ околината;• Полупансион (појадок-вечера), шведска маса за двата оброка;

• WiFi интернет; • Локални даноци.

БО ден екстра вклучува: основен БО ден + четири терапии дневно (се спроведува секој ден, и за време на викенди и празници):

• Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка);

Лековита кал (до 2 апликации);

• Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, ултразвук, solux ламба, мускулен стимулатор, Bioptron ламба);

• Рачна (мануелна) масажа - сегментална.

• Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.

• Доплата за апартман: 26 € по лице на ден.

• Доплата за апартман  LUX : 35 € по лице на ден.

• Услови за деца:

До 5 години престој бесплатно,

од 5-10 години: 50% од наведените цени, o

-  10 и повеќе години: плаќаат  полна  цена на престојот.

ПЛАЌАЊЕ:100% најмналку 15 дена пред пристигнување

Прочитано 1678 пати
Останата понуда: Пролом Бања »
mod_vvisit_counterВкупно вчера1926
mod_vvisit_counterВкупно посети1725858

Main Menu