Разни хотели

Оценете ја понудата
(4 гласови)

 

х.ЛИОН 4*

Х.ЛИОН  4*-БАНСКО

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

29.12-04.01

05.01-11.01

15.12-28.12

12.01-18.01

26.01-22.02

01.12-14.12

19.01-25.01

23.02-31.03

1/2 соба Стандард

Н.В

63.00

38.00

38.00

32.00

дете 04-11,99 на допол.легло

Н.В

24.00 €

21.50 €

16.00 €

14.00€

дете 04-11,99 на редовно легло

Н.В

47.50 €

31.00 €

28.50 €

27.00€

Возрасен на допол.легло

Н.В

48.00 €

30.00 €

30.00 €

25.00€

Новогодишна вечера

Возрасен- 70€

Дете од 04-11,99г.-35€

БЕСПЛАТНИ БЕЗАЛКОХОЛНИ И АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ(ВИНО И ПИВО)ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЧЕРАТА.

14=12,10=9,7=6 02.03.2019-31.03.2019

х.СТРАЖИТЕ 4*

х.СТРАЖИТЕ 4* - БАНСКО

 

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

29.12.18

04.01.19

05.01.19

11.01.19

12.01.19

25.01.19

26.01.19

15.02.19

16.02.19

01.03.19

1/2 соба Стандард

H.B

64.00€

62.00€

48.00€

58.00€

48.00€

деца 02-11,99г.на допол.легло

H.B

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

дете 02-11,99г на редовно легло

H.B

32.00€

31.00€

24.00€

29.00€

24.00€

Возрасен на допол.легло

H.B

51.00€

50.00€

38.50€

46.50€

38.50€

Новогодишна вечера

Возрасен- 70 €

Дете од  02-11,99 - 35€

Боравишна такса(еднократна)

5 €  / по лице /

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2018 -15% ПОПУСТ + 10% ПОПУСТ ЗА СКИ  ПАКЕТИ

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2018 -10% ПОПУСТ + 10% ПОПУСТ ЗА СКИ  ПАКЕТИ

х.СПОРТ  4*

 

х.СПОРТ 4*-БАНСКО

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГИ

28.12.-04.01

/мин.5 ноќи/

05.01-11.01

/мин.4 ноќи/

21.12-27.12

12.01-08.03

/мин.3 ноќи/

01.12-20.12

09.03-15.04

1/2 соба Стандард

H.B

78.00

67.00

53.50

44.50

деца 02-12,99г.на допол.легло

H.B

18.00€

16.00€

17.00€

17.00€

дете 02-12,99г на редовно легло

H.B

58.50€

50.50€

40.50€

34.00€

Возрасен на допол.легло

H.B

58.50€

50.50€

40,50€

34.00€

Новогодишна вечера

Возрасен- 80 €

Дете од  02-12,99 - 40€

14=12, 11=10, 10=09, 7=6 ЗА ПРИСТИГАЊА ДО 21.12.2018 И ПОСЛЕ 15.03.2019

за резервација и уплата до 30.11.2018

-10% за престој до 20.01.2019

х.ГИНЕС 4*

х.ГИНИС 4*-БАНСКО

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

 

28.12-04.01

 

05.01-11.01

 

21.12-27.12

19.01-01.03

01.12-20.12

12.01-18.01

02.03-14.04

СТУДИО

H.B

67.00€

50.00€

44.50€

39.00€

деца 02-11,99 на допол.легло

H.B

14.00€

15.00€

15.00€

15.00€

дете 02-11,99 на редовно легло

H.B

50.00€

38.00€

34.00€

30.00€

Возрасен на допол.легло

H.B

50.00€

38.00€

34.00€

30.00€

АПП (1 спална)

H.B

72.50€

54.50€

48.00€

42.50€

1-во дете 02-11,99г. На допол.легло

H.B

14.00€

15.00€

14.00€

14.00€

2-ро дете 02-11,99г. на допол. легло

H.B

14.00€

15.00€

14.00€

14.00€

Возрасен на допол.легло

H.B

54.00€

38.00€

34.00€

32.00€

АПП-наем (2 спални) 4 лица

H.B

254.00€

191.00€

168.00€

146.00€

Новогодишна вечера

возрасен- 70 €

дете од 02-11,99 -35€

14=12, 11=10, 10=9, 7=6 ЗА ПРИСТИГАЊА ДО 22.12.2018 И ПОСЛЕ 09.03.2019

за резервација и уплата до 30.11.2018

-15% за престој до 21.12.2018

-10% за престој во переиод 27.12.2018-02.01.2019 и 06.01-25.01.2019

 

.

х.КАСА КАРИНА  4 * БАНСКО

 

Тип на смесатување

01.12.18-21.12.18

22.12.18 -26.12.18

27.12.18-03.01.19

04.01.19- 28.02.19

01.03.19-30.04.19

Двокреветна соба

31.00 €

33.00 €

56.00 €

37.00 €

31.00 €

Студио

33.00 €

35.00 €

58.00 €

39.00 €

33.00 €

Студио лукс

35.00 €

37.00 €

60.00 €

41.00 €

35.00 €

Апп. една спална

39.00 €

41.00 €

64.00 €

43.00 €

39.00 €

Апп .две спални

39.00 €

41.00 €

64.00 €

44.00 €

39.00 €

Еднокреветна соба

47.00 €

50.00 €

84.00 €

57.00 €

48.00 €

Возрасен на дополнително легло

26.00 €

27.00 €

39.00 €

31.00 €

26.00 €

Дете 4-11,99 г. на дополнително легло

19.00 €

20.00 €

30.00 €

23,00 €

19.00 €

Дете 4-11,99 г. на редовно легло

21.00 €

22.00 €

32.00 €

25.00 €

21.00 €

Минимален престоj

3

3

5

5

3

Дете до 3,99 год.

бесплатно

Новогодишна вечера

Возрасен-90.00€  -  дете 5,99-11,99 год.45.00€

Цените се по лице на ден.

Цените вкуќуваат: ноќевање со појадок и вечера ,  користење  на внаттрешен базен, фитнес, сауна, парна бања,бесплатен wi- fi во сите делови на хотелот, детски кат..

Услуги со плаќање:

1. Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број на  места: 5.20 € за 24 часа

2. Користење  на бањарка 2.60 € за цел престој со депозит 15.40 €

3. Бебешко креветче 2.60 € за ноќ

4. Домашен љубимец до 5 кг – 5.20 € за ноќ

7=6, 9=8, 11=10 и 14=12(не важи за период 27.12.2018-03.01.2019)

-20% од  цената за направени и платени резервации до 01.12.2018,

-15% од  цената за направени и платени резервации до 15.12.2018,

 

ХОТЕЛ „СОФИJA-БАНСКО

Важи за период

01.12.2018 г. – 31.03.2019 г.

Тип сместување

Пакет 3 ноќевања

на база НВ

Пакет 5 ноќевања

на база НВ

Пакет 7 ноќевања

на база НВ

СТУДИО

(двајца возрасни)

177€

270 €

323€

СУИТ

(двајца возрасни)

189€

287€

341€

ФАМИЛИЈАРЕН  СУИТ

(четири возрасни )

331€

506€

611€

Деца до 8 години,  на дополнително легло – безплатно на база НB

 

Дете от 8 г. до 14 г. на допoлнително легло – 18 / на ден на база НВ

Возрасен на дополнително легло - 24.00 лв. / на ден база НВ

Посочените цени са за студио/суит и вклучуваат:

-Сместување  во студио или суит

-Бесплатен превоз до гондола

-Детска соба за игри

-Достап до Relax & Wellness центар (Финска сауна, парна бања)
-Интернет /Wi-Fi

 

Важи за период

01.12.2018 г. – 31.03.2019 г.

Тип сместување

Недела – Четврток

( едно ноќевање) на база B.B

Петок – Сабота

(едно ноќевање)

На база B.B

СТУДИО

(двајца возрасни)

47€

57€

СУИТ

(двајца возрасни)

52€

62€

ФАМИЛЕН СУИТ

(четири возрасни )

88€

103€

Деца до 8 години,  на дополнително легло – безплатно на база B.B

 

Дете от 8 г. до 14 г. на допълнително легло – 11 / на ден на база BВ

Возрасен на дополнително легло - 18. / на ден база BВ

Доплата за веечера 11€ возрасен /дете 7

Посочените цени са за студио/суит и вклучуваат:

-Сместување  во студио или суит

-Достап до Relax & Wellness центар (Финска сауна, парна бања)
-Интернет /Wi-Fi

 

 

 

 

 

 

 

х.ОРФЕЈ 4*

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

 

1/2 соба Стандард

H.B

деца од 05-12,99 на допол. легло

H.B

дете од 05-12,99 на редовно легло

H.B

возрасен на доп.легло

H.B

 

х.РОТМАНС  3*

 

х.РОТМАНС 3*

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

02.01-30.03.2019

28.12-02.01.2019

1/2 СОБА

B.B

14

25

1/2 СОБА

H.B

20

 

-Дете до 4,99 год.-бесплатно

-дете од 5-9,99 год.плаќа 50% од цената на возрасен

 

Цената на превоз на релација: Скопје –Банско-Скопје - 40

Цените се изразени во евра за плаќање во денарска противвредност по курс 1еур= 62.00 мкд

mod_vvisit_counterВкупно вчера234
mod_vvisit_counterВкупно посети1134879

Main Menu