Боровец Хотели

Оценете ја понудата
(1 глас)

 

х. Borovets Hills 5*

термин:29.12.2017 до 04.01.2018 год.

/цените се валидни со целосни уплати до 30.11.2017/

Вид на сместување

ПАКЕТНИ ЦЕНИ

3 ноќи

4 ноќи

5 ноќи

6 ноќи

7 ноќи

Двокреветна соба –2 / лица /

739.00

944.00

1128.50

1292.50

1436.00

возрасен на доп. легло

259.00

330.50

395.00

452.50

503.00

дете до 11.99 г.редовно легло

222.00

283.50

338.50

388.00

431.00

дете до 11.99 г. на доп. легло

148.00

189.00

226.00

259.00

287.50

Студио – 2 / лица /

831.00

1067.00

1282.50

1477.00

1651.50

возрасен на доп. легло

291.00

373.50

449.00

517.00

578.00

дете до 11.99 г.на редовно легло

249.50

320.00

385.00

443.50

495.50

дете до 11.99 г. на доп. легло

166.50

213.50

256.50

295.50

330.50

Апартман – 2 / лица /

985.00

1231.00

1462.00

1692.50

1867.00

Трет возрасен на доп. легло

345.00

431.00

512.00

592.50

653.50

дете до 11.99 г.на основно легло

295.50

369.50

438.50

508.00

560.00

дете до 11.99 г. на доп. легло

197.00

246.50

292.50

339.00

373.50

Еднокреветна соба

517.00

648.50

759.00

849.50

919.00

Пакетните цени вклучуваат:

Соодветен број на ноќевања, појадок и вечера на сместување/ човек, сместен во соодветен вид на сместување

новогодишен пакет со празнична вечера и програма на 31.12.2017 год.

Касен појадок, ужина на 01.01.2018 год.

Користење на затворен базен,џакузи, сауна, парна бања и фитнес,интернет,паркинг и гаража.

УСЛОВИ:

Деца до 4 г. се сместуваат бесплатно во хотел и немаат место за новогодишната празнична вечера

Деца од 4 до 11,99 г. имаат место и користат детско мени за празничната вечера на 31.12.2017

Цените се на ден/ по лице /

на база ПОЛУПАНСИОН

22.12-28.12.17

15.12-21.12.17

01.04-30.04.2018


05.01-11.01.18

12.01-08.02.18

 

Вид на сместување

Период на престој

09.02-17.02.18

18.02-31.03.18

 

Еднокреветна соба

1

86.00

62.00

50.00

 

Двокреветна соба

/мах.2+1/

1

47.00

40.00

33.00

 

СТУДИО

/мах.2+2/

1

56.00

46.00

38.00

 

АПП (1 спална)

/мах.2+2/

1

62.00

52.00

43.00

 

АПП Лукс (2 спални)

/мах.4+2/

4

168.00

146.00

121.00

 

Во цената е вклучено:појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

 

Дополнителни услови:

Деца до 3.99 год. - бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло - 40% попуст од цената за лице

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од цената за лице

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2017 – 5% ПОПУСТ

7=6 за период на престој од 08.01-07.02.2018 (попустите се комбинираат)

Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. - 1 по лице на ден

 

х.ЛИОН 4*

х.ЛИОН  4* - БОРОВЕЦ

по лице на ден /

УСЛУГА

29.12.17

02.01.18

03.01.18

10.01.18

11.01.18

26.01.18

27.01.18

09.02.18

10.02.18

16.02.18

17.02.18

31.03.18

Соба Стандард

65.00

34.00 31.00 33.00 34.00 33.00

дете 04-11,99 на редовно легло

H.B

49.50

25.50 23.50 25.00 25.50 25.50

Соба Лукс (2+1)

H.B

67.50

39.00 33.00 35.00 39.00 35.50

дете 04-11,99 на допол.легло

H.B

23.00

15.00 11.00 11.00 15.00 12.00

дете 04-11,99 на редовно легло

H.B

50.50

29.50 25.00 26.50 29.50 26.50

Возрасен на допол.легло

H.B

45.00

30.00 22.00 22.00 30.00 24.00

Соба Family (2+2)

H.B

73.00

45.50 38.00 43.50 45.50 42.00

дете 04-11,99г.на допол.легло

H.B

23.00

15.00 12.00 14.00 15.00 12.00

дете 04-11,99 на редовно легло

H.B

55.50

34.50 31.50 36.00 34.50 31.50

Возрасен на допол.легло

H.B

44.00

32.00 24.00 28.00 32.00 24.00

AПП-наем

( 4+1)

H.B

247.00

151.00 141.00 157.00 141.00

141.00

Новогодишна вечера

Возрасен-70.00

Дете од 04-11,99год.-35.00

Цената вклучува:затворен базен,фитнес,сауна и превоз до жичара

 

7=6,10=9 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА НА 13.01.18 И ПОСЛЕ ОД 03.03.18

 

х.ИГЛИКА ПАЛАС 4*

НА ДЕН

/по лице/

УСЛУГА

26.12.17

01.01.18

02.01.18

19.01.18

20.01.18

02.02.18

03.02.18

16.02.18

17.02.17

04.03.18

1/2 соба Стандард

П.П

44.50

36.00 30.00 36.00 30.00

дете од 02-11,99 год. на допол.легло

П.П

бесплатно

бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно

дете од 02-11.99г. на редовно легло

П.П

44.50

28.00 24.00 28.00 24.00

возрасен на допол. легло

П.П

35.00

27.00 24.00 27.00 24.00

Новогодишна

вечера

возрасен -50

дете од 02-11,99 год.-25

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:кафе,чај од 16.00-17.00 часот,користење на затворен базен,бесплатен WI-FI во лоби бар,паркинг.

 

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2017-10% ПОПУСТ

(не важи за термин од 26.12-01.01.18)

Боравишна такса 0,60 на ден по лице

 

х.РИЛА 4*

х.РИЛА 4* 2017/18

ТЕРМИН :

28.12-06.01.

Мин.3 ноќи

07.01-13.01

14.01-27.01

25.02-04.03

05.03-17.03

18.03-05.04.18

28.01-24.02

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН                          Двокреветна соба (2+1)

Возрасен

H.B

89.00

73.00

58.00

54.00

40.00

Дете од 02-11.99 г.

на редовно легло

H.B

62.50

51.00

41.00

38.00

28.00

дете од 02-11.99 г.

на допол.легло

H.B

18.00

15.00

12.00

11.00

8.00

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН          Двокреветна соба /поглед према стази/  (2+1)

Возрасен

H.B

92.00

76.00

62.00

57.00

43.00

Дете од 02-11.99 г.

на редовно легло

H.B

64.50

53.50

43.50

40.00

30.50

Дете од 02-11.99 г.

на допол.легло

H.B

18.50

15.50

12.50

11.50

9.00

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН                       Двокреветна соба Супериор (2+1)

Возрасен

H.B

109.00

90.00

70.00

65.00

47.00

Дете од 02-11.99 г.

на редовно легло

H.B

76.50

63.00

49.00

45.50

33.00

Дете од 02-11.99 г.

на допол.легло

H.B

22.00

18.00

14.00

13.00

9.50

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН Двокреветна соба Супериор/поглед према стази/ (2+1)

Возрасен

H.B

112.00

94.00

74.00

68.00

51.00

Дете од 02-11.99 г.

на редовно легло

H.B

78.50

66.00

52.00

48.00

36.00

Дете од 02-11.99 г.

на допол.легло

H.B

22.50

19.00

15.00

14.00

10.50

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН Фамилијарна соба Супериор-Студио (2+2)

Возрасен

H.B

109.00

90.00

70.00

65.00

47.00

Прво дете 02-11.99

H.B

22.00

18.00

14.00

13.00

9.50

Второ дете 02-11.99

H.B

54.50

45.00

35.00

32.50

23.50

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН Фамилијарна соба Супериор-Студио /стази/(2+2)

Возрасен

H.B

112.00

94.00

74.00

68.00

51.00

прво дете 02-11.99

H.B

22.50

19.00

15.00

14.00

10.50

второ дете 02-11.99

H.B

56.00

47.00

37.00

34.00

25.50

 

 

 

 

 

 

 

Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА : Возрасни - 40.00 , Деца (2-11.99 год.) - 20.00

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА(задолжителна)Возрасни-60.00 ǀДеца(2-11.99)-30.00

Во цената е вклучено : ноќевање со доручек и вечера, користење на базен и џакузи,отворен бесплатен паркинг, интернет во лоби бар

Од типот на собите Супериор,има вклучено пристап до термо зона,фитнес,ски гардероба WI-FI во соба

 

 

х. “ICE ANGELS” 4*

ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

УСЛУГА

30.12.17

05.01.18

06.01.18

09.02.18

10.02.18

16.02.18

17.02.18

31.03.18

1/2 соба Стандард

П.П

77.50

48.50

68.50

48.50

деца од 07-11,99 на допол. легло

П.П

39.00

25.00

35.00

25.00

дете од 07-11,99 на редовно легло

П.П

54.50

34.50

48.50

34.50

возрасен на доп.легло

П.П

63.00

40.00

56.00

40.00

СТУДИО

П.П

90.50

64.00

80.50

64.00

1-во дете од 07-11,99 на допол. легло

П.П

9.00

9.00

9.00

9.00

2-ро дете од 07-11,99 на допол. легло

П.П

9.00

9.00

9.00

9.00

дете од 07-11,99 на редовно легло

П.П

90.50

64.00

80.50

64.00

Трет возрасен

П.П

17.00

17.00

17.00

17.00

АПП (1 спална) 5 lica

П.П

255.00

208.00

233.00

208.00

 

 

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2017-15% ПОПУСТ

РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 20.11.2017-10% ПОПУСТ

7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 09.02.2018 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 17.02.18

( ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 21.11.2017 )

Прочитано 3268 пати
Останата понуда: Боровец ски услугу »

Оставете коментар

Полињата означени со (*) се задолжителни.

mod_vvisit_counterВкупно вчера183
mod_vvisit_counterВкупно посети495882

Main Menu